metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 24 °C

Sobota 13. srpna 2022. Svátek má Alena
Marihuana (ilustrační foto) | foto: freeimages

Policie zadržela dva muže a dvě ženy kvůli prodeji a výrobě drog

  13:23
Kriminalisté v minulých dnech ukončili vyšetřování tří pražských případů výroby nebo prodeje drog, při nichž zadrželi dva muže a dvě ženy. „Poté je obvinili z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což v případě odsouzení hrozí až pětileté vězení,“ uvedl pražský policejní mluvčí Jan Daněk.

V rámci prvního případu zadrželi policisté jedenatřicetiletého Ukrajince, který přibližně rok prodával v okolí Novodvorské ulice v Praze 4 pervitin. Drogu dával uživatelům v dávkách od 0,5 gramu do dvou gramů. Při domovní prohlídce u něj detektivové našli kromě pervitinu i marihuanu.

Ve čtvrté městské části prodával pervitin také pětatřicetiletý Vietnamec, kterého policisté odhalili při dalším vyšetřování. Muž obchodoval s drogami minimálně od poloviny loňského roku.

Další výrobnu drog našli policisté v bytě, který si pronajala třicetiletá žena a její šestadvacetiletá spolupracovnice. „Jedna z žen v lékárnách na recepty obstarávala léky a druhá z nich vyráběla pervitin nebo takzvaný český heroin,“ uvedl mluvčí. Drogy podle něj ženy dávaly i svým známým.

Komentáře

Hlavní zprávy

Ježčí zkouška dospělosti může proběhnout i u vás na zahradě

vydáno 13. srpna 2022  7:07

Pokud máte chuť ubytovat pichlavého souseda, musíte projít konkurzem. První mláďata se už zabydlují v Troji.  celý článek

Predátor je s námi 35 let. Důstojného následovníka neměl nejmíň dvanáct. Tedy až do teď

Strážce streamu
vydáno 12. srpna 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU To, že se snímek Predátor: Kořist povedl, se dalo tušit již pár dní před jeho premiérou na streamovací platformě Disney+. Film zasazený na počátek...  celý článek

FOTOGALERIE: 20 let od obrovské povodně. Katastrofa dorazila 12. srpna 2002

vydáno 12. srpna 2022  4:40

Velká voda v srpnu 2002 změnila leccos. Hlavně lidi, kteří ji prožili na vlastní kůži.   celý článek

Lidé, čtěte! Budete líp mluvit a možná snáze seženete práci

vydáno 11. srpna 2022  11:56

Trvá věčnost, než se vymáčknete? Nejste schopní vyjádřit myšlenku bez „omáčky“a zbytečných „eee“?   celý článek