metro.cz

Počasí v Praze

7 °C / 9 °C

Sobota, 7. prosince 2019. Svátek má Ambrož, Benjamin.

Policisté chytili dva mladíky a vyšetřovatel je obvinil z pokusu o znásilnění

17. března 2015  14:14 Josef Škvor Metro.cz
Nepříjemnou zkušenost zažily dvě mladé ženy při návratu domů. Jednu přepadl mladík brzy ráno před domem v Praze 6 na Břevnově a druhou naopak večer v Praze 7 v holešovické tržnici.

„První případ se stal 7. března v půl šesté ráno v Ulrychově ulici v Praze 6 na Břevnově. Osmadvacetiletá žena přicházela k domu a z větší vzdálenosti ji sledoval neznámý muž. Když došla po nájezdové rampě ke vchodovým dveřím a snažila se odemknout, muž k ní přiběhl s rozepnutými kalhotami a páskem,“ uvedl pražský policejní mluvčí Tomáš Hulan. Mladík ženu chytil zezadu, ale nechtěně zavadil o domovní zvonky. Toho se zřejmě sám lehl a dal se na útěk.

 Kriminalistům v pátrání pomohly záběry bezpečnostních kamer. Po necelém týdnu je stopy dovedly k jedenadvacetiletému mladíkovi. Toho v pátek zadrželi a obvinili z trestného činu znásilnění ve stadiu pokusu. Zároveň prověřují, zda se podobného skutku nedopustil i v jiných případech.

Další podobný případ řešili kriminalisté z Holešovic minulý týden v noci na čtvrtek. „Kolem půl jedenácté večer jedenadvacetiletá dívka vystoupila na zastávce tramvaje a cestu domů si chtěla zkrátit přes areál holešovické tržnice. Hned za vraty k ní však přistoupil mladík a začal ji obtěžovat poněkud zvrhlými sexuálními nabídkami. Dívka chtěla utéct, ale mladík ji udeřil nejprve otevřenou dlaní a pak i pěstí do obličeje. Poté se jí přesto podařilo vysmeknout a dát se na útěk. Při tom volala na tísňovou linku 158,“ sdělil mluvčí Hulan.

Policisté, kteří na místo dorazili během několika málo minut, podezřelého vypátrali a předali kriminalistům. Vyšetřovatel dvacetiletého cizince obvinil z trestného činu znásilnění ve stadiu pokus.

Oběma obviněným hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na deset let.

Komentáře

Hlavní zprávy

Česko je černá díra na hliníkové plechovky

Zájem o pivo v plechovce je podle pivovarů stále větší.
vydáno 7. prosince 2019  8:07

Češi si zamilovali pití z plechovek. Jsou snadno přenosné, dají se lehce vyhodit. Navíc se do nich stále víc a víc plní jejich oblíbené pivo. Česko je ale...  celý článek

Při psaní se vybavují i smutné události, zároveň se i čistí hlava, říká hasič

Roman Kutálek (vpravo) se synem Ondrou a mluvčím HZS Praha Martinem Kavkou
vydáno 6. prosince 2019  13:32

Třiačtyřicetiletý hasič Roman Kutálek napsal knížku Hasiči. V ní se můžete dočíst, s čím vším se ve své profesi setkává. Když byl malý kluk, říkával mu...  celý článek

Z nedodělaného fantasy je v reálu nekonečný krimi příběh

Filip Cíl a Jana Pidrmanová v ukázce z filmu
vydáno 6. prosince 2019  5:03

Nejdražší český film Poslední z Aporveru nezamířil do kin, ale k soudu. Jak dopadne?  celý článek

Hráčky amerického fotbalu oslaví příští rok kulatiny. Nabírají také novou krev

Přidat se může každý.
vydáno 5. prosince 2019  16:10

Pražské Harpyje již za měsíc opět obléknou dresy, ramenní chrániče a helmy. Tým ženského amerického fotbalu, o jehož činnosti deník Metro na svých...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám