metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 6 °C

Úterý, 13. dubna 2021. Svátek má Aleš.
Pražská policie obvinila dva taxikáře a jednoho Nigerijce z prodeje kokainu....
Další 2 fotografie v galerii
Pražská policie obvinila dva taxikáře a jednoho Nigerijce z prodeje kokainu. Droga dobré kvality údajně mířila k jednotlivcům a do klubů a barů. | foto: ČTK

Policisté odhalili taxikáře, kteří místo pasažérů vozili po Praze kokain

3. září 2014  15:54,  aktualizováno  17:12 ČTK
Pražská policie obvinila dva taxikáře a jednoho Nigerijce z prodeje kokainu. Droga dobré kvality údajně mířila k jednotlivcům a do klubů a barů. Kriminalisté trojici zadrželi v srpnu a o případu dnes novináře informoval policista, který na případu pracuje. Za 1,5 měsíce podle něj taxikáři rozvozili 1,6 kilogramu kokainu za několik milionů korun. Nigerijce a jednoho z Čechů poslal soud do vazby.

Jeden z taxikářů nakupoval podle vyšetřovatele od Nigerijce kokain a pak drogu vozil zákazníkům. Cestující vůbec nevozil, věnoval se pouze dealerství. Druhý taxikář občas zákazníky vozil. Mezi zájemci byli jednotlivci a také provozovatelé klubů, jejich majitelé a barmani, kteří kokain zřejmě prodávali dál hostům. Mezi nimi není nikdo zadržený ani obviněný. V případu zatím figurují jako svědci.

Potřebujeme taxi pro tři lidi, zněla šifra

Policie trojici několik měsíců sledovala a odposlouchávala. „O prodeji drog se nebavili do telefonu přímo, ale většinou zájemce řekl, kolik potřebuje odvést osob. Tím samozřejmě nemyslel konkrétní lidi, ale množství kokainu v gramech,“ uvedl kriminalista. Například když zákazník napsal, že potřebuje taxi pro tři lidi a připsal číslovku, znamenalo to tři gramy kokainu a čas setkání. „Průběh tomu následně odpovídal. Taxikář zájemce naložil, objel s ním dům, během jízdy prodal kokain a pak vyložil,“ dodal vyšetřovatel. Podle něj se policistům podařilo tento druh distribuce rozkrýt poprvé a nevyloučil, že se takto živí i další drožkaři.

Taxikáři podle policisty nakupovali od Nigerijce kokain denně. Nejvíc měli napilno o víkendech, kdy rozváželi až desítky gramů drogy nejen po Praze, ale také například v Kolíně. Policie za měsíc a půl údajně zaznamenala nákup více než 1,6 kilogramu kokainu za několik milionů korun. Prodejní cena drogy byla zhruba 2000 korun za gram a podle vyšetřovatelů byla v poměrně dobré kvalitě. „Malou část vyšňupali, zbytek prodali,“ uvedl vyšetřovatel.

Pražská policie obvinila dva taxikáře a jednoho Nigerijce z prodeje kokainu....

Pražská policie obvinila dva taxikáře a jednoho Nigerijce z prodeje kokainu. Při domovní prohlídce se našly zbraně.

Nigerijec měl doma slušný vojenský arzenál

Při domovní prohlídce našli policisté u Nigerijce ve skrýši 13 balíčků s kokainem navážené zhruba po 10 gramech, hotovost 300 tisíc korun a digitální váhu, na které se podle policie droga odměřovala. V bytě byl také upravený samopal a granáty, funkční náboje, kukla a taktická a neprůstřelná vesta. Podle policie je možné, že Nigerijec podnikal i další trestnou činnost. Vyšetřovatelé také zabavili tři auta značky BMW a jeden Passat.

Komentáře

Hlavní zprávy

Do Prahy se vrátily školní linky. Další změny se chystají

vydáno 13. dubna 2021  11:15

Chytré displeje ve vozech nebo zbrusu nové řády. Cestující si bleskurychle zvykají.  celý článek

Počet narušení pravidel je už obludný, naříkají strážci hor

vydáno 12. dubna 2021  19:00

„Až na vrcholky hor už vyjedu jenom já...“ Tak možná parafrázují píseň Věry Martinové ti, kteří nohy vyměnili za auto či jiné vozidlo.  celý článek

Pivo Pěkný číslo je propagace fyziky i naší fakulty pomocí chutí a vůní, říká docent Martin Vlach

vydáno 12. dubna 2021  17:03

Studentská slovní hříčka stála u zrodu piva. Idea jeho originální receptury vznikla na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy. Proděkan fakulty...  celý článek

Kongresák slaví čtyřicet let, je plný nečekaných skvostů

vydáno 12. dubna 2021  14:45

Bývalý Palác kultury ukrývá zejména vzácné lustry, které jsou vrcholnými díly českých sklářů.  celý článek

Vaše fotky z Prahy