metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 23 °C

Středa 18. května 2022. Svátek má Nataša
Předsednictvo nového hnutí Pro Prahu | foto: PP

Politické hnutí Pro Prahu sponzoruje miliardář Radim Passer

  14:04
Miliardář Radim Passer finančně podpořil nové politické hnutí Pro Prahu, které bude usilovat o hlasy voličů v letošních komunálních volbách. Objem poskytnutých prostředků nicméně nechce upřesňovat. Hnutí do voleb hlavního města povede Passerův bratr Zbyněk, starosta Koloděj. Slovní podporu vyjádřil i vládnímu hnutí ANO.

Šéfka hnutí a starostka Šeberova Petra Venturová, která je s miliardářem rovněž v příbuzenském vztahu, již dříve uvedla, že strana do začátku dostala od Radima Passera milion korun. Passer vyjádřil podporu i hnutí ANO miliardáře a současného ministra financí Andreje Babiše. ANO podle něj může výrazné změny k lepší službě veřejné správy ve prospěch občanů prosadit na republikové úrovni.

Strana chce Pražany oslovit řešením nejpalčivějších problémů

Hnutí Pro Prahu reprezentuje 12 pražských starostů a několik místostarostů. Strana chce Pražany oslovit řešením nejpalčivějších každodenních problémů hlavního města, decentralizací moci nebo změnami hospodaření městských firem. Kandidovat chce ve většině městských částí. Hnutí začalo vznikat asi před rokem, založilo ho několik starostů menších městských částí.

Radim Passer patří mezi nejbohatší Čechy a je majitelem realitní společnosti Passerinvest. Ta vznikla v roce 1991 a mezi její největší projekty patří kancelářský komplex v Praze-Michli. Volby do zastupitelstva hlavního města Prahy se uskuteční v říjnu.

Komentáře

Hlavní zprávy

Z buspruhu do buspruhu. Na Strakonické se řidiči chápou

vydáno 18. května 2022  4:25

U Branického mostu není nouze o kuriózní dopravní situace. Podobné lze zažít u krematoria.  celý článek

Takhle bude vypadat Vltavská filharmonie. Vznikne díky Dánům

vydáno 17. května 2022  19:33

Praha zná vítěze mezinárodní architektonické soutěže na podobu Vltavské filharmonie, je jím tým dánského studia Bjarke Ingels Group (BIG) v čele s Bjarkem...  celý článek

Plácáme se po ramenou, ale jsme špičkoví škůdci přírody

vydáno 17. května 2022  5:42

Česko patří k pěti nejhorším státům v ochraně přírody v EU. I když v přepočtu na ni dáváme víc peněz, než je unijní průměr.  celý článek

První den oprav na Barranďáku? Auta stála jen na Strakonické

vydáno 16. května 2022  15:30

Ostře sledovaná oprava Barrandovského mostu započala. Na očekávaný dopravní kolaps nedošlo.  celý článek