metro.cz

Počasí v Praze

-7 °C / 1 °C

Středa 8. února 2023. Svátek má Milada

Další 4 fotografie v galerii
Paulina (vlevo) a Natalia zrovna provádějí dotazníkový průzkum v kasárnách. | foto: NETFLIX

Polská Sexuální výchova je zpět. Dívky už nestudují, teď se vrhly na podnikání

  18:15
Pamatujete ze školy, co je oxymóron? Pomohu vám. Oxymóron, někdy též protimluv, je v lingvistice spojení slov, jejichž význam se navzájem vylučuje. Například svítání na západě. Nebo polský seriál o sexu. Jen málokdo čekal, že v tak konzervativní zemi, jakou je Polsko, vznikne seriál s tak provokativní tematikou jako ženský orgasmus. Když předloni vyšla první série, byl to docela šok. Seriál patřil několik týdnů k nejsledovanějším evropským titulům Netflixu.

V první sérii se studentka Natalia snaží vyhrát celostátní soutěž technických univerzit o nejlepší mobilní aplikaci. Geniální nápad na apku k optimalizaci ženského orgasmu má pár háčků. Tím největším je asi ten, že Natalia nemá žádné milostné zkušenosti. Se sexuální revolucí jí proto pomáhají promiskuitní a líná Monika a zasnoubená katolička Paulina.

Ve druhé sérii, která vyšla letos v lednu, jsou slečny už podnikatelky, které rozjíždí svůj start-up. S jejich aplikací Sexify to ale nevypadá vůbec růžově.

Sandra Drzymalska v seriálu Sexify (2021)

Mimochodem, pokud se rozhodnete polský seriál vyzkoušet, raději si ho dejte do sluchátek. Ústřední melodie je totiž složená mimo jiné i z ženského vzdychání. Další členové domácnosti by tak mohli pojmout podezření, že koukáte na porno. Nebudu vám lhát, na pár lechtivých scén v seriálu opravdu dojde. Mají za úkol hlavně šokovat. A nejen Poláky! On sex v kostele během svátku mrtvých je docela silné kafe i pro „západního“ diváka. Seriál provokuje také vizuálně. Například interiér stánku se svíčkami na hroby hraje všemi barvami... duhovými.

Maria Sobocińska v seriálu Sexify (2021)

Sexify chce ale zároveň ukojit i touhu po humoru. V tom se hodně podobá britskému seriálu Sexuální výchova, jehož čtvrtou sérii má Netflix uvést ve druhé polovině letošního roku. Polský ekvivalent je sice o úroveň níž, ale i tak je to stále velká zábava. Při jeho sledování se vám možná vybaví ještě jeden evropský film. Pamatujete na německou komedii Holky to chtěj taky? Téma je podobné. Tři holky a hledání pravého orgasmu. V tomhle případě má ale Sexify navrch. Postavy jsou uvěřitelnější a ve finále nejde jen o ten sex. Seriál je i o přátelství, dospívání, rodině a hledání sebe sama i lásky.

Komentáře

Hlavní zprávy

Zlej blesk. Podívali jsme se do výčepu pivovaru, který konečně přistál v Kobylisích

vydáno 8. února 2023  5:52

„Otevřeno denně 16–20.“ Na ceduli je přimalovaná šipka. Otevíráme mřížovanou branku a za chvilku už bereme za kliku prosklených dveří. Dýchne na nás...  celý článek

Komerční sdělení

Žáci bohumínských škol změří síly v rámci akce Veslujeme do středu země

vydáno 8. února 2023

V pondělí 13. února zpestří program bohumínských základních i středních škol další ročník akce s názvem Veslujeme do středu země. Tentokrát mezi sebou...  celý článek

Trápení ve studiu. Tuzarova, či Tusarova? Radhošťskou nahrávali nejmíň patnáctkrát

vydáno 7. února 2023  15:52

Herec Jan Vondráček promlouvá v tramvajích již měsíc. Někteří cestující projev tohoto hlasového chameleona považují za vynikající, jiní na adresu oznámení...  celý článek

Nesdílej, nepřeposílej. Je tu Den bezpečnějšího internetu. Upozorňuje na pasti v kyberprostoru

vydáno 7. února 2023  14:03

Píše vám kamarád, abyste potvrdili, že není robot? Může jít o hackera, který chce vaše peníze.  celý článek