metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 8 °C

Středa 29. března 2023. Svátek má Taťána

Pomoc pokračuje: Skupina SANY se podílí na záchranných a rekonstrukčních pracích po zemětřesení v Turecku

  11:36
Peking 14. března 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - Skupina SANY, přední světový výrobce těžké techniky, poskytuje v Turecku významnou pomoc v rámci záchranných prací po zemětřesení, které Turecko a Sýrii zasáhlo 6. února. Záchranný tým SANY pomohl vyprostit celkem 28 přeživších a pokračuje v komplexní pomoci v regionech zasažených zemětřesením.

Podle prohlášení skupiny vyslala společnost SANY 7. února do nejhůře postiženého regionu 12 specialistů na pátrání a záchranu, aby se zde připojili k rychlé pomoci. Záchrannému týmu vybavenému asi 30 stroji ze stáje SANY, včetně rypadel a jeřábů, se podařilo vyprostit do 150 hodin od události čtyři živé osoby včetně jednoho dítěte.

Po této rychlé první reakci pomáhala společnost SANY čínskému národnímu záchrannému týmu a dala k dispozici více než stovku svých nejlepších strojů, mezi nimi 40 bagrů, 10 jeřábů a více než 10 servisních vozidel. S pomocí své německé pobočky, společnosti Putzmeister, dokázala skupina SANY bleskově nasadit jeden 60tunový terénní jeřáb, dvě 23,5tunová rypadla a jedno 6,5tunové rypadlo.

Kromě vyprošťovací techniky skupina poskytla také záchranné prostředky, jako je vyhledávací zařízení, teplé oděvy a léky. Celkem bylo do oblastí zasažených zemětřesením 7. února odesláno 200 sad vybavení. Společně s nadací SANY vyslala skupina do Turecka také dva čínské odborníky na záchranu ze zřícených objektů. Tito dva odborníci, Song Ximei a Jia Yingnan, s sebou přivezli prostředky pro podporu života, telekomunikační asistenci a osvětlovací zařízení o hmotnosti přes 50 kg.

Technika SANY se uplatnila také při obnově infrastruktury. Záchranný tým pomáhal opravovat plynové potrubí a vysokonapěťové elektrické vedení a také odklízet zřícené pouliční lampy a pozůstatky budov. Pomoc skupiny SANY místním obyvatelům neskončila záchranou životů, ale pokračuje i nadále. Na základě závazku, který skupina přijala, pomůže záchranný tým SANY komunitám postiženým zemětřesením v Turecku vybudovat nové domovy.

KONTAKT: Yolanda, rongy@sanyglobal.com, prodejní linka: +86-731-85835199

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1518641/logo_Logo.jpg

PROTEXT

Hlavní zprávy

Jak se chovat k čerstvé mamince? Šestinedělí je pořád ještě velké tabu

vydáno 29. března 2023  18:10

Péči porodní asistentky si ženy musí platit samy.  celý článek

Sportovní turistika přináší skrytě miliardy do pokladen. Největším magnetem je Praha

vydáno 29. března 2023  13:30

Nehlučí v ulicích do ranních hodin a skryté kouty nejsou cítit jejich zvratky. Existuje druh návštěvníků, který Česku slušně vydělává.   celý článek

Putin je hráč pokeru, který prohrál a nemá co ztratit, říká fotoreportér Dárvík Máca

vydáno 29. března 2023  11:00

Válka na Ukrajině se propadá do bahna a krve. Deníku Metro je ctí, že již od samého začátku konfliktu spolupracuje s Vojtěchem Dárvíkem Mácou,...  celý článek

Chytří holubi z ulic. Poznají sami sebe v zrcadle, nebojí se ani umělého dravce

vydáno 29. března 2023  4:05

Podle odborníků panuje kolem holubů řada mýtů. Věděli jste ale, že holubi jsou velmi inteligentní. Dokáží trénovat kognitivní dovednosti a dokonce...  celý článek