metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 26 °C

Neděle, 9. května 2021. Svátek má Ctibor.

Větší foto
Na stěnách jsou výjevy z filmů Jamese Bonda a na baru martini, to je Bar and Books. | foto: Bar and BooksMetro.cz

Popíjej jako Bond. James Bond

  12:52
Octopussy a Moneypenny mají společné hned dvě věci. Jsou to dívky Jamese Bonda a také názvy drinků, které se prodávají ve dvou pražských barech Bar and Books.

„Základem Octopussy je tequila a hlavní ingrediencí Moneypenny je gin,“ představila koktejly Martina Peštová, spolumajitelka pražských barů Bar and Books.

V nabídce podniků, které jsou nasáklé atmosférou bondovek, se však najde i ostřejší pití. „Máme drink Enjoy MI6 Agent 007 a samozřejmě martini. To je ale podle mě lepší promíchané než protřepané,“ krčí rameny nad známou hláškou Peštová.

V barech Bar and Books čeká hosty i netradiční bondovská atmosféra – anglický styl, kožené sedačky a jazzová muzika. Milovníci filmů o britském agentovi jsou tu jako doma i díky obrazovkám, na kterých běží s vypnutým zvukem pořád dokola filmy o Jamesi Bondovi.

„Je opravdu zábava pozorovat pány, kteří přijdou, dají si doutník a whisky a koukají,“ usmívá se Peštová.

V Praze je ale více barů, kde se budete cítit jako agent 007. Mezi ně se od dnešního večera, kdy má nová bondovka v Británii premiéru, bude řadit i Zdenek ́s Oyster Bar. Šampaňské Bollinger Spectre, které proslavily filmy o Jamesi Bondovi, se všude na světě smí podávat až po dnešní premiéře.

Jedním z mála míst v Česku, kde tohle šumivé víno bude možné ochutnat, bude právě i bar na Starém Městě.

Jaký je rozdíl mezi třepáním a mícháním, vás pro změnu naučí v baru Bugsy’s. Kurzy mixování drinků ve stylu agenta Jejího Veličenstva se tu pořádají od listopadu do března.

Komentáře

Hlavní zprávy

Dobrý večer, zrychlete krok, zavíráme!

PRAHA? AHA!
vydáno 9. května 2021  11:03

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Oceňovat matky je důležité nejen druhou neděli v květnu

vydáno 9. května 2021  7:57

Druhou květnovou neděli se ve většině zemí Evropy včetně České republiky každoročně oslavují matky. Výjimkou jsou například Španělsko či Maďarsko, ve...  celý článek

Osvobození v květnu 1945 přineslo i výbuchy násilí

vydáno 8. května 2021  5:30

Šeříky kvetly zkraje května 1945 obzvlášť opojně. Německá šestiletá okupace českých zemí se uzavírala. Ale co všechno pro osvobozený národ začínalo? Na...  celý článek

Chytrá řešení i přírodní materiál. To jsou netradiční domy v Česku

vydáno 7. května 2021  14:46

Paneláky a řadovky bývají ohrané. Nadšenci vymýšlejí jiný styl bydlení.  celý článek

Vaše fotky z Prahy