metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 5 °C

Pátek, 28. ledna 2022. Svátek má Otýlie.
Magistrátní web (ilustrační foto) | foto: Praha.eu

Portál praha.eu a magistrátní intranet zkolabovaly. Není divu, zlobí se opozice

  12:15
Portál praha.eu a intranet pražského magistrátu nefungují. Mluvčí magistrátu Petra Hrubá na dotaz uvedla, že jde o technickou závadu. „Na jejím odstranění pracujeme,“ řekla. Opoziční TOP 09 a ODS ale tvrdí, vedení města nevyjednalo podporu s dodavatelem. Portál podle nich kolabuje už několik dnů.

Na portálu praha.eu magistrát zveřejňuje veškeré informace týkající se chodu úřadu, včetně smluv a údajů z úřední desky. Lidé si na něm mohou dohledat usnesení radních a zastupitelstva, ale i položit dotazy radním. Intranet slouží pro interní komunikaci úřadu.

Praha má se zakázkami v oblasti IT dlouhodobé problémy. Podrobně je shrnuje materiál, který dostali k dispozici zastupitelé na jednání minulý týden, a který mimo jiné upozorňuje na některé končící smlouvy. Mezi mediálně nejsledovanější patří především karta opencard, na kterou nemá město sjednanou podporu, ale i opakovaně prodlužované smlouvy na provoz ekonomického systému s firmou Gorgic.

Opozice na čtvrtečním zastupitelstvu znovu kritizovala koalici kvůli tomu, že zastupitelstvo nemá výbor pro IT. Stranám vadí, že problémy kolem Opencard a dalších kauz řeší primátorka Adriana Krnáčová (za ANO) spolu s opozičním klubem Pirátů.

Komentáře

Hlavní zprávy

Film Lucie postrach ulice je fantasy. Chobotnice z II. patra sci-fi

vydáno 28. ledna 2022  5:55

Kolektiv autorů motajících se kolem filmového webu vám udělá pořádek ve světě udatných hrdinů, spanilých princezen a čarodějů.  celý článek

Komerční sdělení

Pod městem leží evropský unikát

vydáno 28. ledna 2022

Cesta za splněním klimatického plánu by měla výjimečnou technologii chránit nikoli likvidovat.  celý článek

Bude ve čtvrti poliklinika, domov důchodců nebo bazén? Tlačte více na developery, žádá petice

vydáno 27. ledna 2022  12:46

Do areálu Nákladového nádraží Žižkov se zakously první bagry. Rozjela se příprava výstavby nové čtvrti a už se zvedá kritika.   celý článek

Kvůli nové lávce do Karlína si dávají tramvaje v Holešovicích přednost

vydáno 27. ledna 2022  5:49

Na Bubenském nábřeží zbyla kvůli výstavbě pouze jediná kolej. Pro Pražany je to atrakce.  celý článek

Vaše fotky z Prahy