metro.cz

Počasí v Praze

-6 °C / 0 °C

Sobota, 19. ledna 2019. Svátek má Doubravka.
Kolony v Praze během dočasného uzavření tunelu Blanka. (11. dubna 2018)
Další 4 fotografie v galerii
Kolony v Praze během dočasného uzavření tunelu Blanka. (11. dubna 2018) | foto:  Michal Šula, MAFRA

Porucha v Blance ucpala i objížďku přes Letnou

12. dubna 2018  5:58 Filip Jaroševský Metro.cz
Tunely, jež spojují Troju se Smíchovem, mají nový rekord. Dosud nebyly uzavřeny na tak dlouhou dobu.

„Z Motola do Holešovic jsme kolem půl deváté jeli více než hodinu,“ hlásila včera ráno naštvaná čtenářka deníku Metro Marie jednomu z našich redaktorů. V úterý v 19 hodin večer se totiž musel narychlo uzavřít tunelový komplex Blanka kvůli výpadku kamer a poruše bezpečnostních systémů.

„V Dejvickém tunelu nefungují SOS hlásky, které v případě nehody slouží k přivolání bezpečnostních a záchranných složek, v Bubenečském a částečně v Brusnickém nefunguje videodetekce a kamery, což je velmi důležité pro bezpečnost provozu,“ uvedl brzy ráno pro Českou televizi náměstek primátorky a radní pro dopravu Petr Dolínek.

Fotogalerie

Bubenečský, Dejvický a Brusnický tunel se sice včera okolo půl deváté ráno opět podařilo otevřít v nouzovém režimu, ranní špička ale udělala své. Řidiči mohli tunel objet přes Letnou, tedy ulicemi Patočkova, Milady Horákové, Veletržní, Dukelských hrdinů, U Výstaviště, Partyzánská a přes Trojský most. Od osmi ráno zde však již stály dlouhé kolony aut. Zdržení nabírala podle dopravního podniku i řada autobusů MHD.

„Provoz v tunelech je veden za maximální rychlosti 50 kilometrů v hodině a za zvýšeného dohledu policie a hasičů,“ hlásilo v ranních hodinách tiskové centrum magistrátu.

Běžný provoz byl ve všech částech komplexu propojujícího Troju se Smíchovem včera opět obnoven až ve 12 hodin 22 minut. Pro Blanku to znamená nový rekord. Tak dlouho mimo provoz ještě komplex od svého otevření v září 2015 nebyla.

V minulosti se v Blance po výpadku kamer většinou brzy podařilo tunel obratem zprovoznit. Většinou v řádu minut, maximálně pak do hodiny. Tunely včera po úplném zprovoznění projížděly hlídky společnosti Satra, která se o provoz Blanky stará. Zaměstnanci firmy kontrolovali a zkoušeli všechna zařízení, jestli správně fungují. Firma zároveň zjišťuje příčiny poruchy. „Zda to bylo způsobeno stářím, nebo z jiného důvodu,“ řekl pro Českou televizi šéf firmy Satra Alexandr Butovič.

Komentáře

Hlavní zprávy

Je ta Florenc, nebo ten Florenc? Deník Metro oslovil onomastika

Freska zlatého anděla – podle ní má místo název.
vydáno 19. ledna 2019  12:20

Starousedlíkům občas novější pojmenovávání vadí. Deník Metro sídlí na Andělu, nebo u Anděla? Redakce oslovila Pavla Štěpána, onomastika z Ústavu pro jazyk...  celý článek

Sloupek Petra Justa: Pod Tatrami

Petr Just, politolog, Metropolitní univerzita Praha
vydáno 19. ledna 2019  5:55

Slovensko je stále výrazně ovlivněno loňskou vraždou novináře Jána Kuciaka, píše Petr Just ve sloupku pro deník Metro.  celý článek

Zranění z Troji mohli dostat peníze dříve

Lávka v Troji padla v prosinci 2017. Oběti jsou dodnes bez koruny.
vydáno 18. ledna 2019  12:20

Oběti pádu trojské lávky dostanou zatím jen zálohu. Pojišťovna ji navíc možná vyplatí později, než slibují radní.  celý článek

Nový hlas v devíti stanicích metra

Stanice metra Budějovická
vydáno 18. ledna 2019  5:55

Hlášení pro nevidomé mají premiéru na Muzeu, Jinonicích i Karlově náměstí.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám