metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 13 °C

Pátek, 23. dubna 2021. Svátek má Vojtěch.

Větší foto
Hana Zagorová | foto: Anna Kovačič

Poslouchám teď svoji novou desku, říká Hana Zagorová

  14:32
Já nemám strach! Tak se jmenuje nové album Hany Zagorové. Stálice naší populární hudby už potřetí vydává desku s hudbou mladých skladatelů. Najdete na ní písně od Marka Ztraceného, Radůzy nebo Xindla X. „Jsou báječní. Mám je ráda nejen jako muzikanty, ale i jako lidi. Patří do opravdu významné hudební generace,“ říká zpěvačka v rozhovoru pro deník Metro.

Na vašem novém albu mě zaujala píseň Pravda z vína. Tu napsal Xindl X. Jak vznikla vaše spolupráce právě s ním?
Nabídl mi tuto písničku a já jsem za ni moc ráda. Ona je totiž taková zvláštní a zároveň je hrozně pravdivá.

Umíte si představit, že s Xindlem X nazpíváte duet?
Možná vám to bude znít legračně, protože jsem nazpívala hodně duetů, ale nejsem moc duetový typ. Já je ani nemám moc ráda.

A pustíte si někdy třeba Xindla X? Třeba když máte dovolenou a relaxujete.
Přiznám se, že ne. Během dovolené jsem hudbu poslouchala minimálně. S mužem jsme celý rok zahlceni hudbou, takže jsme si během léta potřebovali vyčistit uši. Já byla spíš ráda, že chvíli slyším jen zpívat ptáky nebo cinkat ovčí zvonečky.

Jak tedy vypadala vaše dovolená?
Užila jsem si skoro pět týdnů volno, což se mi snad ještě nikdy nepoštěstilo. Jen jsem se poflakovala. Byli jsme ve Španělsku. Relaxovala jsem u knížek, popíjela víno, chodila po restauracích. Mluvím sice v jednotném čísle, ale vše jsem to dělala se Štefanem (pozn. red.: manžel Hany Zagorové Štefan Margita). Užila jsem si také to, že jsme byli nějaký čas na jednom místě. My jsme totiž celý rok v kufrech. Jen vybalujeme a zabalujeme věci.

Vraťme se k nové desce. Jsou na ní písně i od Radůzy či například Marka Ztraceného. Kterou jejich píseň máte nejradši?
Oba jsou báječní. Mám je ráda nejen jako muzikanty, ale i jako lidi. Patří do významné hudební generace. Nenapadá mě ale, kterou z jejich písní bych vyzdvihla.

Co v současnosti nejradši posloucháte?
Záleží na náladě. Občas klasiku, občas pop-music. Taky teď poslouchám svoji novou desku. Ne že bych byla svůj fanoušek, že bych se poslouchala od rána do večera, ale já nové album poslouchám, protože se učím nové písničky. Například píseň Anděl strážný. Chci ji totiž co nejdříve zazpívat i na koncertě.

Podle webových stránek to vypadá, že koncertů máte dost. Například v listopadu hned deset. Na který se těšíte nejvíc?
Na všechny! No a bylo by jich asi i víc, ale jedu na čtrnáct dnů za Štefanem do Bruselu, takže budu mít i malou koncertní pauzu.

Přes léto jste zpívala i na venkovních akcích, teď to budou spíš kulturní domy. Jak na vás působí podzim? 
Nevím, jak to máte vy, ale já nejsem závislák na počasí. Mně nevadí, ani když prší. Na rozdíl od mého muže. Ten, když se probudí do sychravého dne, jen plive a nadává: Tfuj, tfuj. (smích)

Vraťme se k hudbě. Jak vy, jako devítinásobná slavice, hodnotíte to, že slavíci se letos nebudou udělovat?
Je mi to líto. Protože to byla jedna z mála možností, kdy se scházeli lidé z branže. Ono celkově ubylo pořadů, kde se můžeme s kolegy vídat. Je to škoda. Takhle už se tolik nedozvím, kdo co dělá, jak se má a podobně.

Na novém albu je také píseň Jiřího Březíka. Ten složil Je naprosto nezbytné...
Taky je jeho práce Za každou chvíli s tebou platím. Bez těchto dvou písniček si neumím představit žádný koncert. Kdybych je nezařadila, tak by si je lidé vytleskali.

Na závěr mi tedy řekněte, co je pro vás naprosto nezbytné.
Nechci, aby to znělo jako klišé, ale život. Kdyby nebyl, tak tu ani nesedíme. Taky jsou pro mě naprosto nezbytné láska, slušnost a lidi, které mám ráda. 

Komentáře

Hlavní zprávy

„Máchale, spadlo ti to!“ Češi se baví hledáním míst, kde vznikaly slavné scény

vydáno 23. dubna 2021  6:00

Za pár dní oslaví portál Filmová místa.cz patnáct let. Právě tehdy se začal rodit fenomén, který nyní baví desítky filmových fanoušků. Ti s odhodláním...  celý článek

Včelařem za deset tisíc korun. Ve Kbelích vám pronajmou úl i s poradcem

vydáno 22. dubna 2021  17:00

Když mohou v metropoli existovat komunitní centra, zahrady a skalky, proč bychom neotevřeli i komunitní včelín? S tímto nápadem nedávno přispěchali...  celý článek

Vysočanské nádraží padlo. Nejasnosti kolem podchodu?

vydáno 22. dubna 2021  8:38

Z výpravní budovy vysočanského nádraží je nyní pouze obrovská hromada suti. Nová odbavovací hala by měla čerstvě zdemolovanou staniční budovu nahradit...  celý článek

Malý krok pro jednotlivce, velký krok pro planetu

vydáno 22. dubna 2021  5:55

Přemýšlíte nad tím, do čeho si dát v obchodě pomeranče? Nebo z čeho bylo vyrobeno tričko, které si chcete koupit? Klimatické změny, ekologie,...  celý článek

Vaše fotky z Prahy