metro.cz

Počasí v Praze

-2 °C / -2 °C

Neděle, 16. prosince 2018. Svátek má Albína.
Hana Zagorová
Větší foto
Hana Zagorová | foto: Anna Kovačič

Poslouchám teď svoji novou desku, říká Hana Zagorová

10. října 2018  14:32 Marek Hýř Metro.cz
Já nemám strach! Tak se jmenuje nové album Hany Zagorové. Stálice naší populární hudby už potřetí vydává desku s hudbou mladých skladatelů. Najdete na ní písně od Marka Ztraceného, Radůzy nebo Xindla X. „Jsou báječní. Mám je ráda nejen jako muzikanty, ale i jako lidi. Patří do opravdu významné hudební generace,“ říká zpěvačka v rozhovoru pro deník Metro.

Na vašem novém albu mě zaujala píseň Pravda z vína. Tu napsal Xindl X. Jak vznikla vaše spolupráce právě s ním?
Nabídl mi tuto písničku a já jsem za ni moc ráda. Ona je totiž taková zvláštní a zároveň je hrozně pravdivá.

Umíte si představit, že s Xindlem X nazpíváte duet?
Možná vám to bude znít legračně, protože jsem nazpívala hodně duetů, ale nejsem moc duetový typ. Já je ani nemám moc ráda.

A pustíte si někdy třeba Xindla X? Třeba když máte dovolenou a relaxujete.
Přiznám se, že ne. Během dovolené jsem hudbu poslouchala minimálně. S mužem jsme celý rok zahlceni hudbou, takže jsme si během léta potřebovali vyčistit uši. Já byla spíš ráda, že chvíli slyším jen zpívat ptáky nebo cinkat ovčí zvonečky.

Jak tedy vypadala vaše dovolená?
Užila jsem si skoro pět týdnů volno, což se mi snad ještě nikdy nepoštěstilo. Jen jsem se poflakovala. Byli jsme ve Španělsku. Relaxovala jsem u knížek, popíjela víno, chodila po restauracích. Mluvím sice v jednotném čísle, ale vše jsem to dělala se Štefanem (pozn. red.: manžel Hany Zagorové Štefan Margita). Užila jsem si také to, že jsme byli nějaký čas na jednom místě. My jsme totiž celý rok v kufrech. Jen vybalujeme a zabalujeme věci.

Vraťme se k nové desce. Jsou na ní písně i od Radůzy či například Marka Ztraceného. Kterou jejich píseň máte nejradši?
Oba jsou báječní. Mám je ráda nejen jako muzikanty, ale i jako lidi. Patří do významné hudební generace. Nenapadá mě ale, kterou z jejich písní bych vyzdvihla.

Co v současnosti nejradši posloucháte?
Záleží na náladě. Občas klasiku, občas pop-music. Taky teď poslouchám svoji novou desku. Ne že bych byla svůj fanoušek, že bych se poslouchala od rána do večera, ale já nové album poslouchám, protože se učím nové písničky. Například píseň Anděl strážný. Chci ji totiž co nejdříve zazpívat i na koncertě.

Podle webových stránek to vypadá, že koncertů máte dost. Například v listopadu hned deset. Na který se těšíte nejvíc?
Na všechny! No a bylo by jich asi i víc, ale jedu na čtrnáct dnů za Štefanem do Bruselu, takže budu mít i malou koncertní pauzu.

Přes léto jste zpívala i na venkovních akcích, teď to budou spíš kulturní domy. Jak na vás působí podzim? 
Nevím, jak to máte vy, ale já nejsem závislák na počasí. Mně nevadí, ani když prší. Na rozdíl od mého muže. Ten, když se probudí do sychravého dne, jen plive a nadává: Tfuj, tfuj. (smích)

Vraťme se k hudbě. Jak vy, jako devítinásobná slavice, hodnotíte to, že slavíci se letos nebudou udělovat?
Je mi to líto. Protože to byla jedna z mála možností, kdy se scházeli lidé z branže. Ono celkově ubylo pořadů, kde se můžeme s kolegy vídat. Je to škoda. Takhle už se tolik nedozvím, kdo co dělá, jak se má a podobně.

Na novém albu je také píseň Jiřího Březíka. Ten složil Je naprosto nezbytné...
Taky je jeho práce Za každou chvíli s tebou platím. Bez těchto dvou písniček si neumím představit žádný koncert. Kdybych je nezařadila, tak by si je lidé vytleskali.

Na závěr mi tedy řekněte, co je pro vás naprosto nezbytné.
Nechci, aby to znělo jako klišé, ale život. Kdyby nebyl, tak tu ani nesedíme. Taky jsou pro mě naprosto nezbytné láska, slušnost a lidi, které mám ráda. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Metropoli v letošním roce navštívilo více než devět milionů lidí.

Ilustrační snímek
vydáno 16. prosince 2018  13:47

Turistický ruch celosvětově sílí a Praha patří k nejnavštěvovanějším metropolím. S tímhle výsledkem přišla britská analytická společnost Euromonitor...  celý článek

Rychlé šípy oslaví 80. let od svého vzniku

Rychlé šípy štětcem Jana Fischera
vydáno 16. prosince 2018  6:40

Mirek Dušín, Širokko i Jan Tleskač by zatleskali. V neděli proběhne křest tištěné podoby plakátů Rychlých šípů, navíc se bude číst z knihy Tajemství...  celý článek

GALERIE: TSK letos dokončila rekonstrukci či výstavbu dvanácti mostů a lávek

Zenklova
vydáno 15. prosince 2018  13:15

Technická správa komunikací (TSK) má na území hlavního města na starosti více než sedm set mostů a lávek. Kromě aktuálních diagnostik těch velkých přes...  celý článek

Lev, sova či ježek. Maskota má jen polovina prvoligových týmů

Maskot
vydáno 15. prosince 2018  6:26

V zámoří je celkem běžné, že sportovní týmy mají kromě roztleskávaček své maskoty. Většinou vycházejí z klubového znaku. Často jde o zvířata a nejinak...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám