metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 18 °C

Pátek 24. března 2023. Svátek má Gabriel
Chlupaté společníky si můžete hladit na stole i na klíně. Když tedy chtějí. | foto: Metro.cz

Pouť po kočičích kavárnách. Čeká vás mazlení a terapie u voňavé horké čokolády

  11:02
Chlupaté kožíšky i ostré drápky. Nebojte se, kočičky jsou vychované.

„Hlavně nedávejte tu šlehačku kočkám!“ s těmito slovy nám přinesli horkou čokoládu v Kočičí kavárně v Michalské ulici. Děti vytřeštily oči a dál si hladily mourovatou kočku, která ležela v pelíšku na parapetu hned vedle našeho stolu. Takto začala naše pouť po kočičích kavárnách, na kterou jsme se vydali s dětmi. V metropoli aktuálně působí tři kavárny, kde vám mohou kočky skočit do klína nebo se vám třít o lýtka. Možná vám pomohou i proti depresím, stresu a navodí zdravou duševní rovnováhu. Terapie kočkou má odborný název felinoterapie a ve světě slaví úspěchy.

Pokud se do těchto kaváren vydáte s dětmi, počítejte s tím, že musíte respektovat určitá pravidla: V kavárnách se nesmí běhat, skákat, křičet, plakat, lézt po kočičích stromech, zvedat a přenášet spící kočičky, tahat je, házet jim hračky na hlavu a krmit je. Je to o vzájemném respektu a toleranci. Vy jste hosté a přicházíte k nim na návštěvu. Poučte proto děti dopředu.

Kočičí kavárna na Smíchově
Útulná kavárna, ve které se prolíná kočičí a lidský kavárenský svět, se nám moc líbila. Horká čokoláda se šlehačkou tu dětem chutnala nejvíc. Mezi dorty a zákusky si vybere opravdu každý. Možná si přidáte jako my. Navíc v blízkosti všech stolků je kočičí pelíšek či lezecký strom, na kterém se protahuje devět koček. Děti tak ocenily, že byla poblíž vždy nějaká kočka, kterou mohly hladit a hladit.

Nejde o velkou kavárnu, proto doporučujeme udělat si rezervaci dopředu. Kočárky přímo dovnitř nesmí – ale zůstávají na chodbě v domě. V místnosti na ně není prostor. Stejně tak na toalety kočky šikovně odcházejí do speciálního prostoru jakoby ven z kavárny. Najdete ji na adrese Vodní 567/7.

Kavárna Kočičí na Starém Městě
Pokud se chcete i najíst, doporučujeme kavárnu v ulici Michalská 430/3. Na jídelním lístku najdete polévky, quesadilly, sendviče a další. Kavárna je rozdělena do tří částí: Největší zadní místnost s pohovkami je v příjemném tlumeném světle, kde odpočívalo nejvíc koček. Celkem jich mají devět. Spodní místnost nabízí pohodlná zavěšená houpací křesla. Nás s dětmi posadili do vstupní rušnější místnosti, kam chodily kočky loudit na bar. U našeho stolku nechyběl pelíšek, kde se nechala hladit mourovatá kočka.

Líbilo se nám, že vedle lidských toalet byl vstup na ty kočičí. Zvědavé děti by se nejradši na chvíli také zmenšily, jen aby se mohly podívat dovnitř. Počítejte s tím, že automaticky platí každá osoba 39 korun jako příspěvek na kvalitní kočičí stravu či veterinu čtyřnohých obyvatel kavárny. Vztahuje se to i na malé děti bez rozdílu věku. Při vstupu jsme byli upozorněni, že děti mladší sedmi let se nesmí v kavárně pohybovat samy.

Cat Cafe Prague v Podskalí
Bačkorky s sebou! V kavárně mají k dispozici přezůvky pro dospělé, proto jsme děti vyzbrojili vlastními. Oproti ostatním kavárnám je tato obrovská, a tak tu místo najdete opravdu vždy. Rozdělena je do několika místností, ale nejlepší je ta největší. Na nás působila nejútulněji, také tu odpočívalo nejvíce koček a v televizi „hořela“ smyčka plápolajícího krbu.

Koncept kavárny je netradiční – platíte totiž za strávený čas uvnitř. Hodina vychází na 120 korun, za každou další minutu platíte korunu. Platí se i za malé děti. V ceně máte nejen možnost pohladit si deset přítulných koček, ale také lehké občerstvení: sušenky, piškoty, slané buráky, malé muffiny, cappuccino, vodu, šťávu a čaj. Děti nejvíc zaujala mísa s bonbony.

K dispozici je i řada deskovek, ale také Xbox. Na kočárek je tu vyhrazená speciální místnost, kam se kočky nedostanou, ale raději se dopředu domluvte s obsluhou. Kavárnu najdete na adrese Gorazdova 332/20.

Komentáře

Hlavní zprávy

Přes den dovádíme na pódiu, v noc přebalujeme, říkají Skillet

vydáno 23. března 2023  17:56

Rocková čtveřice Skillet v čele s manželskou dvojicí Johnem a Korey Cooperovými má v Česku velkou fanouškovskou základnu. 6. května se v rámci turné vrátí...  celý článek

Tuberkulóza je nemocí všech století. Může ji mít každý, ale nemusí se nikdy projevit

vydáno 23. března 2023  11:01

„Zlá nemoc je u nás definitivně vymýcena.“ Před rokem 1989 byl plicní virus v Československu údajně zcela potlačen. Ale jen na papíře.  celý článek

Zenovou saunu najdete na střeše. Doplněná je také o japonskou zahradu

vydáno 23. března 2023  6:47

Mistrovství republiky bývá většinou nervy drásající podívaná. To v saunových ceremoniálech je pravým opakem. Diváky čeká relax a zklidnění. Zmiňované...  celý článek

Je tu jaro. Pojďte si hrát. Zveme vás na zajímavá pražská dětská hřiště

vydáno 22. března 2023  14:49

Ověřené tipy o Praze pro děti i rodiče. To je web Pražské zkratky. Jeho autorka Růžena Jeleneková tentokrát čtenářům poradí, kde v metropoli najdete...  celý článek