metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 25 °C

Pondělí 8. srpna 2022. Svátek má Soběslav

Povinné ručení a havarijní pojištění - dvě základní části pojištění vozidla

  17:25
Praha 25. března 2021 (PROTEXT) - Automobil je v dnešní době součástí téměř každé domácnosti, a stejně tak by měl být pořádně a kvalitně pojištěný. Pojištění auta by se o vás mělo postarat při každé cestě vaším vozem. Pojďme se společně podívat trochu blíže na povinné ručení a havarijní pojištění.

Povinné ručení - naprostý základ

Povinné ručení musí mít sjednáno každý majitel motorového vozidla, které je zapsané v Registru silničních vozidel. Tato pojistka se vztahuje na škody, které byste provozem svého automobilu způsobili třetím osobám. A to na majetku i zdraví. Pokud tedy někoho nechtěně "ťuknete", způsobenou škodu uhradí pojišťovna, ale už ne vám. Veškeré opravy vašeho vozu tak půjdou z vaší kapsy.

Pamatujte také, že u sebe musíte mít neustále i potvrzení o vašem povinném ručení - známou zelenou kartu. V případě, že ji nebudete moci předložit například při silniční kontrole, hrozí vám pokuta až 3000 korun. A pokud byste si troufli vyrazit na silnici bez povinného ručení, částka se vyšplhá až na 40.000 korun.

Jaká připojištění vybrat u povinného ručení

Doplňková připojištění k povinnému ručení mohou být součástí nabízení ceny, ale některé se mohou přikoupit. U sjednání povinného ručení online. Nabídky pojišťoven od připojištění jsou různé. Mezi nejoblíbenější patří asistenční služby, pojištění skel, úrazové pojištění, přímá likvidace či střet se zvěří.

Chcete jezdit bez starostí? Sjednejte havarijní pojištění

Jak jsme zmínili výše, povinné ručení se nevztahuje na škody na vlastním vozidle. Pokud tedy chceme mít váš automobil chráněn odpovídajícím způsobem, sjednejte si také havarijní pojištění. To se vztahuje na újmu způsobenou nehodou, krádeží, vandalismem, stejně jako zvířaty a přírodními živly. Rizika si můžete předem vybrat a stanovit. Před podpisem smlouvy si tedy projděte všechny podmínky a výluky, abyste se posléze nebyli případně překvapeni.

Výše pojistného u havarijního pojištění se odvíjí také od ceny automobilu, která je i pojistnou částkou. V průběhu let je tedy dobré pamatovat na to, že hodnota vozu postupně klesá a tím pádem se vyplatí udělat revizi pojistných smluv, abyste na pojistném zbytečně neplatili moc.

Chcete se podívat na aktuální nabídku povinného ručení a havarijního pojištění?

Přehled produktu jednotlivých pojišťoven najdete stránkách Top-Pojištění.cz. Zde si navíc havarijní pojištění či povinné ručení můžete přehledně srovnat, sjednat i online, během pár minut a s doručením zelené karty i dalších potřebných dokumentů na váš e-mail!

Kontakt:

https://www.top-pojisteni.cz/

Hlavní zprávy

Pořádně zavřete okna. Je tu čas zbloudilých netopýrů

vydáno 8. srpna 2022  5:35

Invaze nočních návštěvníků potkávají hlavně Plzeňáky. Létající savci se chtějí pářit v jejich bytech.  celý článek

Zpěvačka Pam Rabbit říká nahlas, co si myslí, bez jakéhokoli filtru

vydáno 7. srpna 2022  21:00

Přestože se na hudební scéně pohybuje už několik let, výrazněji se prosadila až letos po vydání EP Mom, I’m lost. Zpěvačka, skladatelka a textařka Pamela...  celý článek

Auta popelářů a poslíčků vybojují sanitkám potřebné místo

vydáno 7. srpna 2022  17:20

Šířku záchranářské uličky či vozidla bránícího svozu odpadu bude v ulicích metropole monitorovat chytrá technologie.  celý článek

Sochy mezi námi. Narazíte na ně občas i tam, kde je vůbec nečekáte

PRAHA? AHA!
vydáno 7. srpna 2022  11:46

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek