metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 9 °C

Sobota 26. listopadu 2022. Svátek má Artur

Povodí Vltavy nechá opravit břeh mezi Hlávkovým mostem a libeňským přístavem

  17:54
Pravý břeh Vltavy mezi Hlávkovým mostem a přístavem v Libni čekají opravy za zhruba 20 milionů korun. Povodí Vltavy chce odstranit škody, které na tomto území v roce 2013 způsobila povodeň.

Libeňský most | foto: Slimejs - Wikimedia Commons

„Obnoví se kamenná dlažba, odstraní nánosy i náletové dřeviny,“ řekl mluvčí Povodí Vltavy Hugo Roldán. Povodeň v červnu 2013 způsobila v metropoli několikamiliardové škody.

Na břehu řeky bude opravena původní kamenná dlažba. Jedná se o kameny skládané bez použití betonu a bez spárování cementovou maltou.

Práce by měly začít na přelomu listopadu a prosince letošního roku, záležet bude na výsledku vypsané veřejné zakázky. „Přesný termín je závislý také na vydání rozhodnutí o přiznání dotace na odstranění povodňových škod ministerstvem zemědělství,“ dodal mluvčí. Hotovo by mělo být do osmi měsíců.

Povodeň začala v Praze první červnový víkend 2013. Vltava zaplavila Modřany, Zbraslav, Lahovice a Lahovičky, na severu Prahy část Troje a Císařského ostrova. Pod vodou bylo více než šest desítek komunikací.

Autoři: ,

Hlavní zprávy

Znáte tato módní pravidla? Bílá končí v září, svetr se sobem noste po adventu

vydáno 26. listopadu 2022  15:11

Přestože jsou současné módní trendy velmi všestranné, někteří lidé se stále drží přežitých dogmat a pravidel.  celý článek

Ponožky pod stromečkem? Ty upletené přímo od babiček zahřejí nohy i duši

vydáno 26. listopadu 2022  8:22

Zkušené pletařky řemeslo nejen naučí, ale také poradí, jak štupovat.  celý článek

V rámci FIFA kvetla korupce. Každý to ví, ale detaily z dokumentu jsou pro mnohé šokující

Strážce streamu
vydáno 25. listopadu 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Streamovací platforma Netflix opět dokázala, že umí ve svých dokumentárních sériích rozpitvávat i závažnější témata. Tentokrát těsně před začátkem...  celý článek

Advent je za dveřmi. Do ulic Prahy zítra vyrazí vánoční nazdobená flotila

vydáno 25. listopadu 2022  7:36

Jako blesk z čistého nebe se v minulých dnech objevila zpráva o konci mazací tramvaje. Důvodem je údajně „podstav řidičů tramvají na běžných linkách“....  celý článek