metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 25 °C

Pondělí 8. srpna 2022. Svátek má Soběslav

Větší foto
Libeňský most | foto: Slimejs - Wikimedia Commons

Povodí Vltavy nechá opravit břeh mezi Hlávkovým mostem a libeňským přístavem

  17:54
Pravý břeh Vltavy mezi Hlávkovým mostem a přístavem v Libni čekají opravy za zhruba 20 milionů korun. Povodí Vltavy chce odstranit škody, které na tomto území v roce 2013 způsobila povodeň.

„Obnoví se kamenná dlažba, odstraní nánosy i náletové dřeviny,“ řekl mluvčí Povodí Vltavy Hugo Roldán. Povodeň v červnu 2013 způsobila v metropoli několikamiliardové škody.

Na břehu řeky bude opravena původní kamenná dlažba. Jedná se o kameny skládané bez použití betonu a bez spárování cementovou maltou.

Práce by měly začít na přelomu listopadu a prosince letošního roku, záležet bude na výsledku vypsané veřejné zakázky. „Přesný termín je závislý také na vydání rozhodnutí o přiznání dotace na odstranění povodňových škod ministerstvem zemědělství,“ dodal mluvčí. Hotovo by mělo být do osmi měsíců.

Povodeň začala v Praze první červnový víkend 2013. Vltava zaplavila Modřany, Zbraslav, Lahovice a Lahovičky, na severu Prahy část Troje a Císařského ostrova. Pod vodou bylo více než šest desítek komunikací.

Komentáře

Hlavní zprávy

Pořádně zavřete okna. Je tu čas zbloudilých netopýrů

vydáno 8. srpna 2022  5:35

Invaze nočních návštěvníků potkávají hlavně Plzeňáky. Létající savci se chtějí pářit v jejich bytech.  celý článek

Zpěvačka Pam Rabbit říká nahlas, co si myslí, bez jakéhokoli filtru

vydáno 7. srpna 2022  21:00

Přestože se na hudební scéně pohybuje už několik let, výrazněji se prosadila až letos po vydání EP Mom, I’m lost. Zpěvačka, skladatelka a textařka Pamela...  celý článek

Auta popelářů a poslíčků vybojují sanitkám potřebné místo

vydáno 7. srpna 2022  17:20

Šířku záchranářské uličky či vozidla bránícího svozu odpadu bude v ulicích metropole monitorovat chytrá technologie.  celý článek

Sochy mezi námi. Narazíte na ně občas i tam, kde je vůbec nečekáte

PRAHA? AHA!
vydáno 7. srpna 2022  11:46

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek