metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 11 °C

Pondělí, 25. října 2021. Svátek má Beáta.

Větší foto
Opravy v Malešicích | foto: TSK

Pozor na dopravní omezení. Dělníci v těchto dnech pracují hned na několika místech metropole

  19:57
Pracovníci Technické správy komunikací nelení. V sobotu se stěhují do Vršovic.

Hlavní město se v posledních týdnech přizpůsobovalo pravidlům nouzového stavu. Tento „luxus“ si však nemohou dovolit pracovníci Technické správy komunikací (TSK), kteří musí dodržovat harmonogram naplánovaných oprav v ulicích.

„Kupříkladu máme nyní hotovou část chodníků v Bubenečské ulici. Máme před sebou první z šesti posledních týdnů výměny vrstev, kde pracujeme v hloubce třicet centimetrů. Po dokončení prací nás na Praze 6 čekají nové chodníky z mozaiky,“ říká mluvčí správy komunikací Barbora Lišková. Nižšího provozu plánují pracovníci využít také při pracích na křižovatce u stadionu Slavie.

„S opravami křižovatky ulic Vršovická – Bělocerkevská – U Slavie začneme v sobotu 25. dubna. Stavba skončí do 2. června,“ upozorňuje Lišková, podle níž zde dojde pouze k částečnému omezení řidičů. Ti budou úsek objíždět například Litevskou, Ruskou a Bělocerkevskou ulicí.

Za necelé čtyři měsíce má skončit také rozsáhlá rekonstrukce Malešické. Ta je v úseku ulic K Červenému dvoru a Olgy Havlové již od února neprůjezdná v obou směrech. TSK se před minulým víkendem pochlubila na Facebooku fotografiemi ze sypání štěrkové drti do konstrukčních vrstev. Dělníci tu pracovali nejen na podloží, ale i přeložení vodovodu či výkopu širší kanalizace. „Stavbu plánujeme dokončit 31. července, tedy za necelé čtyři měsíce,“ píše TSK.

Do poslední fáze vstoupily také opravy ulice Evropská. Dělníci se tam po zimě vrátili začátkem dubna, aby dokončili výměnu zbylých povrchů, a jak se zdá, brzy budou mít hotovo. „Plánovaný konec všech etap je 9. května. Automobilový provoz do centra je tu uzavřen, z centra funguje v režimu 1+1,“ doplňuje Lišková.

Po zimní přestávce pokračují také opravy povrchu Bucharovy ulice. Dělníci zde mají mít hotovo do 17. června. Stavbaři se vrátili i do Vltavské i na Štěrboholskou spojku. Ve Vysočanech pak dělníci pracují na několika místech. „V termínu od 21. dubna do 31. července budeme opravovat úsek vozovky Novovysočanské, a to od ulice Pod Plynojemem až ke Spojovací. Oprava spočívá v odfrézování obrusné a ložné vrstvy a v kontrole podkladních vrstev vozovky. V případě zjištění trhlin bude provedena sanace,“ popisuje Lišková s tím, že nových tři sta metrů vozovky dostane i Vysočanská ulice. „Hlavní práce zde byly zahájeny včera, konec rekonstrukce je naplánován do 15. srpna,“ uzavírá Lišková. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Střelci Alecu Baldwinovi se na place zhmotnila noční můra. Připomněla i filmovou Vránu

vydáno 24. října 2021  18:46

Do natáčení hollywoodského hitu se někdy vloudí tragédie. Které jsou nejznámější?  celý článek

Není to jen radost. O odvrácené straně mateřství si teď můžete přečíst také knížku

vydáno 24. října 2021  9:05

Upřímný mateřský blog si před třemi lety založila Tereza Maroušková. Působí na Instagramu jako Nas*aná máma a poodkrývá odvrácenou stranu mateřství...  celý článek

Pojeďte s námi na výlet. Nádraží Jedlová. Penzion (nejen) pro šotouše

vydáno 23. října 2021  11:43

Poznávat krajinu lze všelijak. Jsou výlety, ke kterým stačí jenom jízdenka na vlak, který vás bez složitého trmácení dopraví rovnou téměř do pokoje.  celý článek

Skoncovat s manželstvím jde i kladivem. Na Netlixu je to navíc zábava

Strážce streamu
vydáno 22. října 2021  14:00

STRÁŽCE STREAMU Věčně rozhádaný manželský pár vyrazí na odlehlou chatu s cílem zabít jeden druhého, shrábnout životní pojistku svého protějšku a žít si poklidně dál jako...  celý článek

Vaše fotky z Prahy