metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 26 °C

Středa, 28. července 2021. Svátek má Viktor.

Větší foto
Opravy v Malešicích | foto: TSK

Pozor na dopravní omezení. Dělníci v těchto dnech pracují hned na několika místech metropole

  19:57
Pracovníci Technické správy komunikací nelení. V sobotu se stěhují do Vršovic.

Hlavní město se v posledních týdnech přizpůsobovalo pravidlům nouzového stavu. Tento „luxus“ si však nemohou dovolit pracovníci Technické správy komunikací (TSK), kteří musí dodržovat harmonogram naplánovaných oprav v ulicích.

„Kupříkladu máme nyní hotovou část chodníků v Bubenečské ulici. Máme před sebou první z šesti posledních týdnů výměny vrstev, kde pracujeme v hloubce třicet centimetrů. Po dokončení prací nás na Praze 6 čekají nové chodníky z mozaiky,“ říká mluvčí správy komunikací Barbora Lišková. Nižšího provozu plánují pracovníci využít také při pracích na křižovatce u stadionu Slavie.

„S opravami křižovatky ulic Vršovická – Bělocerkevská – U Slavie začneme v sobotu 25. dubna. Stavba skončí do 2. června,“ upozorňuje Lišková, podle níž zde dojde pouze k částečnému omezení řidičů. Ti budou úsek objíždět například Litevskou, Ruskou a Bělocerkevskou ulicí.

Za necelé čtyři měsíce má skončit také rozsáhlá rekonstrukce Malešické. Ta je v úseku ulic K Červenému dvoru a Olgy Havlové již od února neprůjezdná v obou směrech. TSK se před minulým víkendem pochlubila na Facebooku fotografiemi ze sypání štěrkové drti do konstrukčních vrstev. Dělníci tu pracovali nejen na podloží, ale i přeložení vodovodu či výkopu širší kanalizace. „Stavbu plánujeme dokončit 31. července, tedy za necelé čtyři měsíce,“ píše TSK.

Do poslední fáze vstoupily také opravy ulice Evropská. Dělníci se tam po zimě vrátili začátkem dubna, aby dokončili výměnu zbylých povrchů, a jak se zdá, brzy budou mít hotovo. „Plánovaný konec všech etap je 9. května. Automobilový provoz do centra je tu uzavřen, z centra funguje v režimu 1+1,“ doplňuje Lišková.

Po zimní přestávce pokračují také opravy povrchu Bucharovy ulice. Dělníci zde mají mít hotovo do 17. června. Stavbaři se vrátili i do Vltavské i na Štěrboholskou spojku. Ve Vysočanech pak dělníci pracují na několika místech. „V termínu od 21. dubna do 31. července budeme opravovat úsek vozovky Novovysočanské, a to od ulice Pod Plynojemem až ke Spojovací. Oprava spočívá v odfrézování obrusné a ložné vrstvy a v kontrole podkladních vrstev vozovky. V případě zjištění trhlin bude provedena sanace,“ popisuje Lišková s tím, že nových tři sta metrů vozovky dostane i Vysočanská ulice. „Hlavní práce zde byly zahájeny včera, konec rekonstrukce je naplánován do 15. srpna,“ uzavírá Lišková. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Open House Praha zve na 80 budov, nabídne i bohatý doprovodný program

vydáno 28. července 2021  10:44

Komentované procházky městem, plavba na historickém parníku, debaty, projížďky Kotěrovou tramvají i tanec v netradičních prostorách – to je jen výběr z...  celý článek

Většina P+R parkovišť zdraží, přespolním se to nelíbí

vydáno 28. července 2021  5:55

Jste přespolní řidič, který se do hlavního města vydává jen občas? Nebo se nechcete ocitnout v roli abonenta, který musí za parkování v ulicích platit...  celý článek

Komerční sdělení

Sháníte nové stylové tenisky? Vybírejte z bohaté nabídky

vydáno 28. července 2021

Tenisky, či jinak s oblibou nazývány také jako sneakers jsou velmi populární obuv. Snoubí v sobě totiž skvělou kvalitu společně s atraktivním designem....  celý článek

Provázky zabíjejí ptáky, do hnízd si je nosí sami

vydáno 27. července 2021  17:56

Opeřenci v hlavním městě mají v posledních měsících tichého nepřítele. Tím jsou odhozené kousky provázků, které, pokud se do nich pták zamotá, zpravidla...  celý článek

Vaše fotky z Prahy