metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 13 °C

Středa 28. září 2022. Den české státnosti

Další 1 fotografie v galerii
Úlovek z MHD | foto: Archiv skupiny

Pozor na odhalené kotníky! Samozvaná moderní módní policie řádí na Facebooku

  6:00
Členové Spolku odpůrců odhalených kotníků chtějí načapat i vás. Nejvíc fotografických úlovků mají z Prahy.

Ohrnuté či zkrácené nohavice kalhot a odhalené kotníky. Nebo třeba krátké ponožky a nad nimi vykukující pruh holé kůže. Módní trend „nahatých“ kotníků je v tuzemsku trendy jako nikdy. Pokud ale teploty klesnou trochu níž, může vám odhalená kůže způsobit nejen pořádnou rýmu, ale také módní faux pas. Že to nikdo neřeší? Chyba lávky. Ulicemi hlavního města se totiž již pár týdnů pohybuje tajné společenství s názvem Spolek odpůrců odhalených kotníků. 

„Naši sociální skupinu jsme založili společně s přítelem a naší kamarádkou u piva, kdy jsme kecali nad nesmyslným nošením krátkých nohavic. Bylo to zhruba před měsícem, takže skupina lovců v našem spolku není ještě tak rozsáhlá. Orientačně kolem dvou stovek lovců,“ popisuje pro deník Metro vznik spolku Adéla, která vystupuje také pod přezdívkou Andula Syro. 

Loví Jágry

  • Módní přešlapy v ulicích nehledá jen kotníkový spolek. Skupin s názvem Módní policie je na Facebooku spoustu.
  • Legendární je například skupina Mullet Hunting PRO. Tisíce lidí „loví“ spoluobčany s účesem „na Jágra“ – vepředu byznys, vzadu párty.
  • Cílem je vyfotografovat nositele účesu typu mullet, který byl oblíbený v 80. a 90. letech 20. století.
  • Při tomto účesu jsou vlasy po stranách hlavy a na temeni ostříhány nakrátko a vzadu zůstávají dlouhé, většinou na ramena či na záda.

„Následně jsme se proto rozhodli vytvořit další trapnou skupinu na sociální síti Facebook, která slouží pouze pro osobní pobavení, nikoliv po zesměšnění dotyčných. Nezáleží nám na tom, kdo co nosí, to je každého věc, pouze lovíme anonymní fotografie nejen pražských pubertálních i nepubertálních lidí, kterým zřejmě není zima,“ dodává. 

Skupina je určená všem, kteří souzní s jejím názorem a též nerozumí tomuto módnímu propadáku. Pravidlem je ale zachovat anonymitu úlovků a dodržovat základy slušnosti při pořizování fotek. Nejčastěji se tak ve skupině objevují jen snímky od pasu dolů. Nejvíce se ve skupině cení ty nejbizarnější módní kreace. 

„Úlovky mají třeba odhalené kotníky, ale na straně druhé třeba také kožichy, různé péřové bundy, čepice, rukavice i šály. Vždyť ta největší zima jde od nohou, ne? Tento módní výkřik zaznamenáváme většinou u pubertálních dětí, které si myslí, že je to frajerské. Ono to asi frajerské je, naše generace také vymýšlela různé módní propadáky, jen abychom byli in. Takže to svým způsobem chápeme,“ vysvětluje pro Metro Adéla. 

Proč lidé pro krásu mrznou? Chtějí ukázat své hezké kotníky? Nebo nemají finance na delší nohavice? Tyhle otázky si členové Spolku odpůrců odhalených kotníků kladou každý den. Mezi nejoblíbenější místa jejich lovu patří supermarkety, zastávky MHD i metro. Tihle módní policisté tak možná již brzy narazí také na vás. Pokud se nechcete ocitnout v jejich galerii, pozor na krátké nohavice.

Komentáře

Hlavní zprávy

Veganské hamburgery jsou v Česku stále dražší než ty z masa. Přesto jejich obliba roste

vydáno 28. září 2022  17:09

Planetu lze chránit různými způsoby. Prodejci nebalených potravin a dalšího zboží si lámou hlavu. Obraty jim klesají. Počet lidí, kteří spotřebovávají...  celý článek

Bylinkám hodně věřím. Jsou zázračné, říká zahrádkářka. Na Bílé Hoře pěstuje i „maggi“

vydáno 28. září 2022  6:28

O zahrádkářích platí, že se „rejpou“ v zemi a zásobují příbuzenstvo čerstvou zeleninou a ovocem. Narazíte však i na nadšence, kteří svou vášeň povýšili....  celý článek

Strach z vysokých účtů vede také k energetické vynalézavosti

vydáno 27. září 2022  13:04

Úřad vlády objevil Ameriku? V rámci úspor namontují ve Strakově akademii pohybová čidla a vymění staré žárovky za úsporné.  celý článek

V metropoli spustila povolební tancovačka. Křeslo primátora se hned neobsadí

vydáno 26. září 2022  18:55

Praha sobě v nové pražské koalici? To je zbytečné, stačí nám Starostové a Piráti, tvrdí vítězné Spolu.  celý článek