metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 8 °C

Středa, 14. dubna 2021. Svátek má Vincenc.

Další 1 fotografie v galerii
Úlovek z MHD | foto: Archiv skupiny

Pozor na odhalené kotníky! Samozvaná moderní módní policie řádí na Facebooku

  6:00
Členové Spolku odpůrců odhalených kotníků chtějí načapat i vás. Nejvíc fotografických úlovků mají z Prahy.

Ohrnuté či zkrácené nohavice kalhot a odhalené kotníky. Nebo třeba krátké ponožky a nad nimi vykukující pruh holé kůže. Módní trend „nahatých“ kotníků je v tuzemsku trendy jako nikdy. Pokud ale teploty klesnou trochu níž, může vám odhalená kůže způsobit nejen pořádnou rýmu, ale také módní faux pas. Že to nikdo neřeší? Chyba lávky. Ulicemi hlavního města se totiž již pár týdnů pohybuje tajné společenství s názvem Spolek odpůrců odhalených kotníků. 

„Naši sociální skupinu jsme založili společně s přítelem a naší kamarádkou u piva, kdy jsme kecali nad nesmyslným nošením krátkých nohavic. Bylo to zhruba před měsícem, takže skupina lovců v našem spolku není ještě tak rozsáhlá. Orientačně kolem dvou stovek lovců,“ popisuje pro deník Metro vznik spolku Adéla, která vystupuje také pod přezdívkou Andula Syro. 

Loví Jágry

  • Módní přešlapy v ulicích nehledá jen kotníkový spolek. Skupin s názvem Módní policie je na Facebooku spoustu.
  • Legendární je například skupina Mullet Hunting PRO. Tisíce lidí „loví“ spoluobčany s účesem „na Jágra“ – vepředu byznys, vzadu párty.
  • Cílem je vyfotografovat nositele účesu typu mullet, který byl oblíbený v 80. a 90. letech 20. století.
  • Při tomto účesu jsou vlasy po stranách hlavy a na temeni ostříhány nakrátko a vzadu zůstávají dlouhé, většinou na ramena či na záda.

„Následně jsme se proto rozhodli vytvořit další trapnou skupinu na sociální síti Facebook, která slouží pouze pro osobní pobavení, nikoliv po zesměšnění dotyčných. Nezáleží nám na tom, kdo co nosí, to je každého věc, pouze lovíme anonymní fotografie nejen pražských pubertálních i nepubertálních lidí, kterým zřejmě není zima,“ dodává. 

Skupina je určená všem, kteří souzní s jejím názorem a též nerozumí tomuto módnímu propadáku. Pravidlem je ale zachovat anonymitu úlovků a dodržovat základy slušnosti při pořizování fotek. Nejčastěji se tak ve skupině objevují jen snímky od pasu dolů. Nejvíce se ve skupině cení ty nejbizarnější módní kreace. 

„Úlovky mají třeba odhalené kotníky, ale na straně druhé třeba také kožichy, různé péřové bundy, čepice, rukavice i šály. Vždyť ta největší zima jde od nohou, ne? Tento módní výkřik zaznamenáváme většinou u pubertálních dětí, které si myslí, že je to frajerské. Ono to asi frajerské je, naše generace také vymýšlela různé módní propadáky, jen abychom byli in. Takže to svým způsobem chápeme,“ vysvětluje pro Metro Adéla. 

Proč lidé pro krásu mrznou? Chtějí ukázat své hezké kotníky? Nebo nemají finance na delší nohavice? Tyhle otázky si členové Spolku odpůrců odhalených kotníků kladou každý den. Mezi nejoblíbenější místa jejich lovu patří supermarkety, zastávky MHD i metro. Tihle módní policisté tak možná již brzy narazí také na vás. Pokud se nechcete ocitnout v jejich galerii, pozor na krátké nohavice.

Komentáře

Hlavní zprávy

A to víte, že...? Zábavné statistiky mizí z metra. Jsou považovány za reklamní smog

vydáno 14. dubna 2021  6:19

Technické údaje a statistiky z provozu MHD se objevily v rámečcích ve vagonech již v roce 2014. Nyní ustupují.  celý článek

Nabídl se nám i odborník na opravu slunečních hodin, říkají noví majitelé usedlosti Cibulka

vydáno 13. dubna 2021  18:52

S opravou areálu rádi pomůžeme, slibují lidé na sociálních sítích i v anketě. Objekt má být zrekonstruovaný do roku 2026.   celý článek

Nejen Cibulka. Deník Metro připomíná další známé squaty a jejich ne vždy růžové konce

vydáno 13. dubna 2021  17:07

Říká se jim různě – autonomní, kulturní či sociální centra nebo prostě jen hanlivě squaty. Tyhle zdánlivě veřejné a zároveň opuštěné budovy mají jedno...  celý článek

Aranžérie přináší květiny na sto způsobů

vydáno 13. dubna 2021  15:05

Květinová dílna Aranžérie se nachází v Praze 4. Zároveň jde také o sociální podnik.   celý článek

Vaše fotky z Prahy