metro.cz

Počasí v Praze

-5 °C / 7 °C

Neděle, 24. února 2019. Svátek má Matěj.
Malešický penzion
Malešický penzion | foto: ČTK

Praha 10 chystá přestavbu Malešického penzionu, začne v létě

18. března 2013  8:35 ČTK
Desátá městská část chystá přestavbu Malešického penzionu, který dosud slouží jako ubytovna pro zahraniční dělníky. Na přestavbu budovy na malometrážní byty vyčlenila městská část zatím 123 milionu korun.

Kromě startovacího bydlení vznikne v domě asi deset bytových jednotek pro lidi po úrazu míchy. Budou tam i takzvané ústupové byty, tedy bydlení pro lidi, kteří se musí přestěhovat z dražšího bytu, protože už nezvládli platit náklady s tím spojené. Opozice má projekt za předražený.

"Půjde o druhou největší investiční akci Prahy 10 hned po rekonstrukci Vršovického zámečku," řekl místostarosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík. Na nejbližším zastupitelstvu by mělo být schváleno vypsání veřejné soutěže na dodavatele, rozhodujícím kritériem má být cena. Přestavba měla začít původně už v dubnu, kvůli vypsání soutěže se termín posunul na srpen.

Za stejnou cenu mají nový dům, tvrdí opozice

"Realizace by měla trvat asi deset měsíců," uvedl mluvčí Prahy 10 Jan Charvát. Nájemníci, kteří jsou dosud v penzionu ubytovaní, by měli odejít v červnu. Ve výškovém domě by mělo vzniknout asi 170 malometrážních bytů. V přízemí se plánují obchody, v domě nejspíš zůstane fitness a k němu přibude klub pro matky s dětmi.

Podle opozičního zastupitele Jana Šnajdra je přestavba penzionu příliš nákladná a za stejnou cenu by si mohla radnice postavit nový bytový dům. Zoufalík ale řekl, že je v současné době těžké najít volnou plochu pro zástavbu.

Komentáře

Hlavní zprávy

Schindler tu zachraňoval Židy, nyní zde vzniká muzeum

V areálu bývalé textilní továrny v Brněnci se bude v novém muzeu promítat také...
vydáno 23. února 2019  14:05

Zanedbaný areál, kde dříve stála továrna na textil, obnovuje potomek rodiny Löw-Beerů.  celý článek

Pod Hradištěm voní Itálie. Kousek od Litoměřic funguje první česká pršuterie

Vlastimil Chovaneček mladší (vlevo) a jeho bratr Tomáš.
vydáno 22. února 2019  17:39

„Naší inspirací je italská cesta. Cesta slunce, vína, dobrého jídla a rodiny,“ říká Vlastimil Chovaneček mladší a rozhlíží se po Českém středohoří. Tady,...  celý článek

Starosto, přijeďte! Jsou čtyři ráno a kokrhá mi tady kohout

Volání v tramvaji (ilustrační foto)
vydáno 22. února 2019  15:12

Aby k nim měli občané blíž, zveřejňuje většina starostek a starostů malých obcí i menších měst číslo svých mobilních telefonů. Pro případ urgentních...  celý článek

Na kostel je přilepen stánek. Podle památkářů je konstrukce v pořádku

Stánky zde byly už v minulosti.
vydáno 22. února 2019  10:54

„Na toto jsem narazila v Týnské ulici. Na jednu z nejpůsobivějších památek Prahy, kostel Matky Boží před Týnem, je nalepen prodejní stánek, který čeká na...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám