metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 4 °C

Pátek, 28. ledna 2022. Svátek má Otýlie.
Lidé se mohou zapojit do úklidu svého okolí. | foto: Profimedia.cz

Praha 10 shání dobrovolníky na úklid veřejných prostranství

  14:06
Uklidit okolí svého bydliště, přilehlých parků či jiných veřejných prostranství mohou obyvatelé desáté městské části v rámci akce Čistý podzim v Praze 10. Radnice poskytne zájemcům o úklid pracovní rukavice a pytle na shromáždění odpadu a zajistí i jeho odvoz. Městská část se tak počtvrté připojí k celosvětové aktivitě Clean Up the World (Ukliďme svět). Občané mohou uklízet do konce listopadu.

 "Jedinou podmínkou je, že pozemek, který se bude čistit, je veřejně přístupný a nejedná se o uzavřený areál, dvůr domu či zahrady," vysvětlil zástupce starosty Prahy 10 Vladimír Novák.

Zaměří se i na velké torza různých konstrukcí

Praha 10 pravidelně spolupracuje na sezonních úklidech s místním sdružením ochránců přírody. Uklízelo se už například v Malešicích, Vršovicích a Strašnicích.
"Při této akci se zaměřujeme na větší rozsah úklidu volně odložených odpadů v ulicích, odstranění starých a nepotřebných prvků ve veřejných plochách, třeba torza různých konstrukcí, nebo vyklizení dlouhodobě problémových prostor," sdělil ČTK mluvčí radnice Jan Charvát.
Dobrovolníci, kteří mají zájem o úklid, by měli dát dopředu vědět, kdy a kde se bude uklízet. Pracovníci odboru životního prostředí jim zajistí pomůcky a odvoz pytlů, lidé je mohou kontaktovat na telefonu 736 499 364 nebo na e-mailu mms@praha10.cz.

V rámci mezinárodní kampaně Clean Up the World organizují skupiny dobrovolníků na celém světě úklid svého okolí, parků, cest, břehů řek a potoků, chráněných území, likvidaci černých skládek a podobně. Do kampaně se každoročně zapojí asi 35 miliónů dobrovolníků z více než stovky zemí.

Komentáře

Hlavní zprávy

Co mají společného Guru, Too hot to handle a Labutí píseň? Děje se tam ho*no

Strážce streamu
vydáno 28. ledna 2022  14:25

STRÁŽCE STREAMU Nejrůznější pořady, seriály a filmy se na nás hrnou ze všemožných streamovacích služeb v kvantech doposud nevídaných. Konkurence je obrovská a divákův čas...  celý článek

Film Lucie postrach ulice je fantasy. Chobotnice z II. patra sci-fi

vydáno 28. ledna 2022  5:55

Kolektiv autorů motajících se kolem filmového webu vám udělá pořádek ve světě udatných hrdinů, spanilých princezen a čarodějů.  celý článek

Komerční sdělení

Pod městem leží evropský unikát

vydáno 28. ledna 2022

Cesta za splněním klimatického plánu by měla výjimečnou technologii chránit nikoli likvidovat.  celý článek

Bude ve čtvrti poliklinika, domov důchodců nebo bazén? Tlačte více na developery, žádá petice

vydáno 27. ledna 2022  12:46

Do areálu Nákladového nádraží Žižkov se zakously první bagry. Rozjela se příprava výstavby nové čtvrti a už se zvedá kritika.   celý článek

Vaše fotky z Prahy