metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 23 °C

Sobota 2. července 2022. Svátek má Patricie
Lidé se mohou zapojit do úklidu svého okolí. | foto: Profimedia.cz

Praha 10 shání dobrovolníky na úklid veřejných prostranství

  14:06
Uklidit okolí svého bydliště, přilehlých parků či jiných veřejných prostranství mohou obyvatelé desáté městské části v rámci akce Čistý podzim v Praze 10. Radnice poskytne zájemcům o úklid pracovní rukavice a pytle na shromáždění odpadu a zajistí i jeho odvoz. Městská část se tak počtvrté připojí k celosvětové aktivitě Clean Up the World (Ukliďme svět). Občané mohou uklízet do konce listopadu.

 "Jedinou podmínkou je, že pozemek, který se bude čistit, je veřejně přístupný a nejedná se o uzavřený areál, dvůr domu či zahrady," vysvětlil zástupce starosty Prahy 10 Vladimír Novák.

Zaměří se i na velké torza různých konstrukcí

Praha 10 pravidelně spolupracuje na sezonních úklidech s místním sdružením ochránců přírody. Uklízelo se už například v Malešicích, Vršovicích a Strašnicích.
"Při této akci se zaměřujeme na větší rozsah úklidu volně odložených odpadů v ulicích, odstranění starých a nepotřebných prvků ve veřejných plochách, třeba torza různých konstrukcí, nebo vyklizení dlouhodobě problémových prostor," sdělil ČTK mluvčí radnice Jan Charvát.
Dobrovolníci, kteří mají zájem o úklid, by měli dát dopředu vědět, kdy a kde se bude uklízet. Pracovníci odboru životního prostředí jim zajistí pomůcky a odvoz pytlů, lidé je mohou kontaktovat na telefonu 736 499 364 nebo na e-mailu mms@praha10.cz.

V rámci mezinárodní kampaně Clean Up the World organizují skupiny dobrovolníků na celém světě úklid svého okolí, parků, cest, břehů řek a potoků, chráněných území, likvidaci černých skládek a podobně. Do kampaně se každoročně zapojí asi 35 miliónů dobrovolníků z více než stovky zemí.

Komentáře

Hlavní zprávy

Jehovisté? Kdepak. Po domácnostech chodí úředníci magistrátu. Učí třídit

vydáno 2. července 2022  5:34

V hnědých popelnicích končí také plast nebo sklo, což kazí kompost. Změnit to má nová kontaktní kampaň Pražských služeb.  celý článek

Frontová linie. Na letištích chybí lidé. Bojuje se o odbavení i náhrady

vydáno 1. července 2022  16:27

Dva covidové roky letiště i letecké společnosti krvácely. Teď úpí znovu. Lidé zase létají jako diví, ale na přepážkách „nejsou lidi“.  celý článek

Je Orville lepší než Star Trek? MacFarlane i potřetí servíruje komediální poctu sci-fi žánru

Strážce streamu
vydáno 1. července 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU To, že máme v tuzemsku konečně legálně možnost koukat na kousky ze streamovací platformy Disney+, je jednoduše skvělé. Jedním z důkazů budiž sci-fi...  celý článek

„DBK je jako černý pták s roztaženými křídly.“ Obchodní dům slaví výročí

vydáno 1. července 2022  6:23

Pro někoho představuje socialistický pozůstatek, pro jiného reprezentuje jedno z vrcholných děl české brutalistní architektury. DBK, tehdejší Dům bytové...  celý článek