metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 4 °C

Sobota, 29. ledna 2022. Svátek má Zdislava.

Větší foto
Demolice nákupního centra odstartovala 9. listopadu 2021. | foto: PRAHA 12

Praha 12 čelí žalobě developera. Ten chce získat oblibu místních investicí do veřejného prostoru

  16:37
Z Vosátkovy ulice v samém srdci Kamýku se ode dneška ozývají bourací bagry a další těžká technika. Developerská společnost Trigema, která je v současnosti ve sporu s radnicí Prahy 12, se tu totiž pustila do demolice starého nákupního střediska.

„O zahájení demolice byli prostřednictvím bývalého informačního centra a letáků poučeni občané Prahy 12, zástupcům radnice pak byl odeslán přímo adresný dopis. Demolice bude probíhat zcela v souladu s demoličním výměrem a do dvou let od vydání stavebního povolení chceme na místě postavit nové moderní obchodní centrum,“ říká pro deník Metro mluvčí developera Petra Martínková.

Developer podal nedávno žalobu na několik zastupitelů Prahy 12. Chce po nich, aby odvolali své nesouhlasné stanovisko k projektu s neoficiálním názvem Dvě věže. Na místě by totiž mělo v budoucnu stát nejen nové modernější nákupní centrum, jaké nedávno vzniklo například v Řepích, ale také devíti- a patnáctipatrové bytové domy. Zástupce Trigemy naštval také fakt, že radnice Prahy 12 zhatila její plán využít při stavbě okolní pozemky patřící magistrátu.

„Náš projekt je zcela v souladu s územním plánem. Projekt bytového domu Kamýk nabídne 154 bytů a k tomu třípodlažní podzemní garáže s dostatečnou kapacitou, které splňují požadavky Pražských stavebních předpisů. Chápeme, že uzavření obchodního střediska může místním občanům způsobovat problémy. A tak je naší prioritou, abychom celý projekt postavili co nejrychleji,“ dodává Martínková, podle které je v současné chvíli posledním podkladem pro zahájení stavebního řízení souhlas magistrátních úředníků.

„Čím dříve tento souhlas získáme, tím dříve budeme moci občanům dát nové moderní nákupní centrum. Kromě toho jsme připraveni investovat do veřejného prostoru v Praze 12 částku přesahující deset milionů korun,“ doplňuje pro deník Metro Martínková.

Bourání samoobsluhy, kam byli místní zvyklí chodit, není po chuti ani jim, ani radnici. Místostarostka Prahy 12 Eva Tylová pro deník Metro řekla, že se většinu kroků developera dozvídá radnice z tiskových zpráv, či dokonce z médií. „Bylo tomu tak s žalobou na naše zastupitele, čímž narušují naše práva na samosprávu. Stejné je to i v tomto případě. Zástupci developera záměrně vynechávají fakta. Podle mých informací nemají nyní souhlas pro bourání, ale jen pro opravu fasády centra. A kdyby byly jejich plánované stavby nižší, řekněme šest a osm pater, dávno bychom se dohodli,“ komentuje Tylová.

Komentáře

Hlavní zprávy

Co mají společného Guru, Too hot to handle a Labutí píseň? Děje se tam ho*no

Strážce streamu
vydáno 28. ledna 2022  14:25

STRÁŽCE STREAMU Nejrůznější pořady, seriály a filmy se na nás hrnou ze všemožných streamovacích služeb v kvantech doposud nevídaných. Konkurence je obrovská a divákův čas...  celý článek

Film Lucie postrach ulice je fantasy. Chobotnice z II. patra sci-fi

vydáno 28. ledna 2022  5:55

Kolektiv autorů motajících se kolem filmového webu vám udělá pořádek ve světě udatných hrdinů, spanilých princezen a čarodějů.  celý článek

Komerční sdělení

Pod městem leží evropský unikát

vydáno 28. ledna 2022

Cesta za splněním klimatického plánu by měla výjimečnou technologii chránit nikoli likvidovat.  celý článek

Bude ve čtvrti poliklinika, domov důchodců nebo bazén? Tlačte více na developery, žádá petice

vydáno 27. ledna 2022  12:46

Do areálu Nákladového nádraží Žižkov se zakously první bagry. Rozjela se příprava výstavby nové čtvrti a už se zvedá kritika.   celý článek

Vaše fotky z Prahy