metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 30 °C

Úterý 16. srpna 2022. Svátek má Jáchym

Větší foto
Cedule | foto: Tadeáš HavlíkMetro.cz

Praha 3. Boj proti „šiškám“ zdaleka nekončí

  5:30
„Vinohrady nejsou Šiškov ani popelníček. Za znečišťování veřejného prostoru hrozí pokuta deset tisíc korun.“ Tento text se před pár dny začal objevovat na cedulkách, které radnice třetí městské části rozmisťuje do svých parků i na další veřejná prostranství.

 „Praha 3 se snaží zabraňovat psím výkalům a vajglům,“ poslal nám fotografii jedné z nich čtenář Tadeáš Havlík. Za svůj úlovek z náměstí Jiřího z Poděbrad získává odměnu 300 korun.

Kampaň Prahy 3 s názvem Žižkov není Šiškov ani popelníček se snaží podle slov radních motivovat Pražany k tomu, aby udržovali veřejný prostor bez nepořádku. Na frekventovaná místa proto instalovala městská část nejen cedulky, ale také netradiční popelníky ve tvaru cigaretových nedopalků. Těch je podle některých čtenářů deník Metro v ulicích Trojky zatím stále málo.

Neuklízené výkaly po čtyřnohých mazlíčcích trápí také obyvatele ostatních městských částí. I jinde se proto v předchozích letech rozhodli proti líným pejskařům vyrazit do boje kreativními piktogramy a cedulkami. V Jiráskově čtvrti v Praze 4 mají dokonce ceduli, která uvádí hrozící pokutu za neuklizení „šišky“ ve výši třicet tisíc korun. Jde však pravděpodobně o lidovou slovesnost nějakého souseda. Maximální výši pokuty mají totiž na cedulkách správně uvedeno v Praze 3. „Strážník musí přestupce chytit ve chvíli, kdy si svou povinnost nesplní, tedy když po psovi neuklidí. Maximální pokuta deset tisíc korun nicméně platí v takzvaném příkazním řízení,“ vysvětluje pro deník Metro mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Komentáře

Hlavní zprávy

Chcete mít z babičky diamant? Moderní trendy vládnou i v pohřebnictví

vydáno 15. srpna 2022  18:14

Novinky se nevyhnou žádnému oboru lidského počínání. I tak konzervativní profese, jako je pohřbívání, nepřešlapuje na místě. Na hřbitově v Ďáblicích...  celý článek

S mazlíčkem do ciziny? Vezměte ho s sebou. Není to ale bez starostí

vydáno 15. srpna 2022  14:26

Češi letos po dvouleté covidové pauze vyrážejí jako o život na dovolenou do zahraničí.  celý článek

Bronzový skejťák, svědek divokých devadesátých let, se vrací na Folimanku

vydáno 15. srpna 2022  5:15

Zítra se pod Nuselský most vrací první socha svého druhu na světě.  celý článek

„Obchodní“ stezky ve metropoli. Lidé nechodí tudy, kudy jim to architekti, developeři a plánovači nalinkují.

PRAHA? AHA!
vydáno 14. srpna 2022  16:56

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek