metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 15 °C

Neděle, 19. září 2021. Svátek má Zita.

Další 3 fotografie v galerii
Cyklostezka v bývalé trase železnice pod Vítkovem | foto: ČTK

Praha 3 chce vybudovat nájezdy na cyklostezku pod Vítkovem

  12:38
Třětí městská část se pokouší od Českých drah odkoupit pozemky kolem cyklostezky, která vede v bývalé trase železnice pod Vítkovem. Pokud se radnici podaří pozemky získat, chtěla by na cyklostezku vybudovat chybějící nájezdy. "Půjde o investici v řádu milionů korun," uvedl místostarosta Ondřej Rut.

"Městská část má připraveny projekty na vybudování nástupů na cyklostezku pod Vítkovem, stavbě ale brání majetkoprávní poměry," uvedl Rut. "Jednáme proto s Českými drahami o odkupu částí pozemků, které by vybudování nástupů umožnily," doplnil.

Cyklostezka v bývalé trase železnice pod Vítkovem
Cyklostezka v bývalé trase železnice pod Vítkovem

Nájezdy by podle místostarosty usnadnily lidem pohyb po cyklostezce. Nyní na ni mohou najet pouze u Seifertovy ulice. Radnice by také jako majitel pozemků zajistila častější úklid svahu kolem cyklostezky, kde se podle Ruta neustále hromadí odpadky.

Do odkupu pozemků je městská část připravena investovat sumu v řádu milionů korun. Vybudování nájezdu z Jeronýmovy ulice by vyšlo na zhruba 20 milionů korun, nájezd z Lukášovy ulice by stál asi deset milionů korun a z ulice Pod Vítkovem 1,7 milionu korun.

Cyklostezka funguje už dva roky

  • Cyklostezka se začala stavět po dokončení takzvaného Nového spojení, kdy byla železniční doprava z centrálních pražských nádraží přemístěna na nově vybudovanou soustavu viaduktů.
  • Celá trasa se cyklistům oficiálně otevřela před dvěma lety. Její zprovoznění se protáhlo kvůli chybějící kolaudaci tunelu, který je její součástí. Správu zajišťuje pražská technická správa komunikací.


Komentáře

Hlavní zprávy

Politická kampaň je plná lží a „zákroků na penaltu“

vydáno 17. září 2021  14:34

Tématem voleb jsou Andrej Babiš, covid a migrace.  celý článek

Tipy na víkend. Potkat můžete své sousedy nebo vstoupit pod zem

vydáno 17. září 2021  10:57

Deník Metro přináší další tipy na akce, které můžete o víkendu navštívit. Kde strávit čas? Například v českých městech a obcích se už ode dneška koná akce...  celý článek

Hlavu vzhůru! Zamávejte největší vzducholodi světa

vydáno 17. září 2021  8:11

Česko křižuje chlouba hraběte Zeppelina. Sledujte let on-line.  celý článek

Sto kroků do nebe. Tip na rychlý výlet

vydáno 17. září 2021  5:24

Z rozhledny Máminka uvidíte klidně i Krkonoše nebo Šumavu.  celý článek

Vaše fotky z Prahy