metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 26 °C

Pondělí 4. července 2022. Svátek má Prokop

Další 3 fotografie v galerii
Cyklostezka v bývalé trase železnice pod Vítkovem | foto: ČTK

Praha 3 chce vybudovat nájezdy na cyklostezku pod Vítkovem

  12:38
Třětí městská část se pokouší od Českých drah odkoupit pozemky kolem cyklostezky, která vede v bývalé trase železnice pod Vítkovem. Pokud se radnici podaří pozemky získat, chtěla by na cyklostezku vybudovat chybějící nájezdy. "Půjde o investici v řádu milionů korun," uvedl místostarosta Ondřej Rut.

"Městská část má připraveny projekty na vybudování nástupů na cyklostezku pod Vítkovem, stavbě ale brání majetkoprávní poměry," uvedl Rut. "Jednáme proto s Českými drahami o odkupu částí pozemků, které by vybudování nástupů umožnily," doplnil.

Cyklostezka v bývalé trase železnice pod Vítkovem
Cyklostezka v bývalé trase železnice pod Vítkovem

Nájezdy by podle místostarosty usnadnily lidem pohyb po cyklostezce. Nyní na ni mohou najet pouze u Seifertovy ulice. Radnice by také jako majitel pozemků zajistila častější úklid svahu kolem cyklostezky, kde se podle Ruta neustále hromadí odpadky.

Do odkupu pozemků je městská část připravena investovat sumu v řádu milionů korun. Vybudování nájezdu z Jeronýmovy ulice by vyšlo na zhruba 20 milionů korun, nájezd z Lukášovy ulice by stál asi deset milionů korun a z ulice Pod Vítkovem 1,7 milionu korun.

Cyklostezka funguje už dva roky

  • Cyklostezka se začala stavět po dokončení takzvaného Nového spojení, kdy byla železniční doprava z centrálních pražských nádraží přemístěna na nově vybudovanou soustavu viaduktů.
  • Celá trasa se cyklistům oficiálně otevřela před dvěma lety. Její zprovoznění se protáhlo kvůli chybějící kolaudaci tunelu, který je její součástí. Správu zajišťuje pražská technická správa komunikací.

Komentáře

Hlavní zprávy

Další kritika radnice Prahy 1. Kvůli parkovišti pod Pražským hradem

vydáno 4. července 2022  4:49

Po „gotickém kruháči“ obyvatele centra města štve zrušení širokého chodníku v Nerudovce.  celý článek

Monacké knížectví nad pražským Botičem aneb Kde žijí milionáři nad chatrčí

PRAHA? AHA!
vydáno 3. července 2022  11:07

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Pražské pouliční osvětlení je zase chytřejší. Novinka navíc šetří energii

vydáno 3. července 2022  5:41

Správce veřejného osvětlení – Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) – pokračuje v zavádění chytrých technologií v metropoli. Od...  celý článek

Jehovisté? Kdepak. Po domácnostech chodí úředníci magistrátu. Učí třídit

vydáno 2. července 2022  5:34

V hnědých popelnicích končí také plast nebo sklo, což kazí kompost. Změnit to má nová kontaktní kampaň Pražských služeb.  celý článek