metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 1 °C

Čtvrtek, 20. ledna 2022. Svátek má Ilona.

Další 3 fotografie v galerii
Cyklostezka v bývalé trase železnice pod Vítkovem | foto: ČTK

Praha 3 chce vybudovat nájezdy na cyklostezku pod Vítkovem

  12:38
Třětí městská část se pokouší od Českých drah odkoupit pozemky kolem cyklostezky, která vede v bývalé trase železnice pod Vítkovem. Pokud se radnici podaří pozemky získat, chtěla by na cyklostezku vybudovat chybějící nájezdy. "Půjde o investici v řádu milionů korun," uvedl místostarosta Ondřej Rut.

"Městská část má připraveny projekty na vybudování nástupů na cyklostezku pod Vítkovem, stavbě ale brání majetkoprávní poměry," uvedl Rut. "Jednáme proto s Českými drahami o odkupu částí pozemků, které by vybudování nástupů umožnily," doplnil.

Cyklostezka v bývalé trase železnice pod Vítkovem
Cyklostezka v bývalé trase železnice pod Vítkovem

Nájezdy by podle místostarosty usnadnily lidem pohyb po cyklostezce. Nyní na ni mohou najet pouze u Seifertovy ulice. Radnice by také jako majitel pozemků zajistila častější úklid svahu kolem cyklostezky, kde se podle Ruta neustále hromadí odpadky.

Do odkupu pozemků je městská část připravena investovat sumu v řádu milionů korun. Vybudování nájezdu z Jeronýmovy ulice by vyšlo na zhruba 20 milionů korun, nájezd z Lukášovy ulice by stál asi deset milionů korun a z ulice Pod Vítkovem 1,7 milionu korun.

Cyklostezka funguje už dva roky

  • Cyklostezka se začala stavět po dokončení takzvaného Nového spojení, kdy byla železniční doprava z centrálních pražských nádraží přemístěna na nově vybudovanou soustavu viaduktů.
  • Celá trasa se cyklistům oficiálně otevřela před dvěma lety. Její zprovoznění se protáhlo kvůli chybějící kolaudaci tunelu, který je její součástí. Správu zajišťuje pražská technická správa komunikací.

Komentáře

Hlavní zprávy

Neexistující cena, špatný bus i málem „oloupená“ seniorka

vydáno 19. ledna 2022  14:25

Přehled úsměvných současných kauz některých pražských politiků přináší deník Metro.  celý článek

Elektromobilita nám pročistí městský vzduch, vědí radnice českých měst

vydáno 19. ledna 2022  6:00

O nové čerpačce na klasická paliva už nikdo nepíše. Ovšem otevření dalšího stojanu pro elektromobily je v Česku stále ještě malá událost.  celý článek

Recyklace? Nejlepší je odpad vůbec nevytvářet, tvrdí expert na cirkulární ekonomiku

vydáno 18. ledna 2022  16:31

Hlavní město má novu vlastní strategii. Dokument nazvaný Strategie pro přechod na cirkulární ekonomiku schválili magistrátní radní v pondělí. Rozhodli tak...  celý článek

Ceny se ve stavebnictví dost „utrhly“. Prodávaný materiál může být navíc málo kvalitní

vydáno 18. ledna 2022  11:35

Šokují vás ceny stavebních materiálů a také to, kolik si řeknou řemeslníci za svou práci? Není to nic nového pod sluncem. Už jsme to zažili.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám