metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 11 °C

Pondělí, 17. února 2020. Svátek má Miloslava.
Žižkovský fotbalový stadion
Větší foto
Žižkovský fotbalový stadion | foto: Aktron; Wikimedia Commons

Praha 3 se stále nedohodla s Viktorií Žižkov na nájemném za stadion

19. října 2015  7:54 ČTK, Metro.cz
Vedení Prahy 3 stále nenašlo shodu s fotbalovým klubem Viktoria Žižkov ohledně žižkovského stadionu. Zástupce starosty Alexander Bellu řekl, že klub dosud nepřinesl žádné přijatelné návrhy řešení. Viktora Žižkov, která je letitým nájemcem stadionu v Seifertově ulici, dluží radnici na nájemném 1,5 milionu korun.

„Klub nemá stabilní vedení, nemá stabilní finanční situaci a bohužel to zatím vypadá, že není připraven na budoucí fungování sportovních aktivit,“ tvrdí Bellu. Viktoria naposledy nabídla radnici ke koupi části vybavení stadionu, především kancelářské vybavení, za zhruba 3,5 milionu korun, to ale vedení městské části odmítlo.

„Nabídka je naprosto nepřijatelná,“ uvedl Bellu. Podle něj radnice vyšla klubu vstříc splátkovým kalendářem. Klub ale zatím nezaplatil nic. „Budeme se nadále snažit najít rozumné výchozí řešení,“ řekl zástupce starosty.

Soud dal nedávno radnici za pravdu a v prvoinstančním rozhodnutí jí přiznal nárok na žalovanou dlužnou částku. Další soudní řízení se bude týkat ochrany majetku.

Městská část je vlastníkem stadionu, v uplynulých letech za něj postupně zaplatila 70 milionů korun. Scelení majetku dokončila loni nákupem administrativní budovy, tribuny a osvětlení. Na další desítky milionů vyjde v budoucnu oprava areálu. Radní před časem vybrali nového nájemce. Slavoj Vyšehrad, který hraje druhou ligu, za stadion měsíčně platí 100 tisíc korun. Podle Bellu by bylo možné, aby na stadionu hrály kluby dva.

Komentáře

Hlavní zprávy

Fine dining bez rukaviček

Lukáš Hejlík
vydáno 17. února 2020  15:30

Za poslední roky vyzkoušel stovky hospod. Podle svých slov v nich projedl přes milion a půl korun. A vytvořil unikátní gastromapu, kterou má v mobilu více...  celý článek

Zdevastovaná panna po letech přitahuje lidi

Beuronská mozaika – prodej každé kostičky pomůže.
vydáno 17. února 2020  5:55

Přes prodej sklíček v mozaice nadšenci zachraňují nenápadnou stavbu.  celý článek

Devítky nesou štěstí, lidé na ně při svatbách dají. Ale dvojka je pro snoubence běžné číslo

Ilustrační snímek
vydáno 16. února 2020  6:09

Valentýnský svátek jako jedinečná příležitost ke sňatku? V den zamilovaných se Češi do chomoutu nehrnou. „Na Valentýna nemáme nahlášenou žádnou svatbu,“...  celý článek

Spím už jen pět hodin denně, říká členka projektu Tatra kolem světa 2

Kateřina Božková je důležitou součástí týmu.
vydáno 14. února 2020  14:52

Společně s Markem Havlíčkem a Petrem Holečkem založila spolek CzechOverland, pod který spadá projekt Tatra kolem světa 2. Právě tím poslední týdny a...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám