metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 19 °C

Středa 22. března 2023. Svátek má Leona
Drogy (ilustrační foto) | foto: freeimages

Praha 4 chce přestěhovat problematické centrum pro narkomany v Nuslích

  12:59
Čtvrtá městská část začne řešit problém s narkomany v Nuslích. Zastupitelé na svém dnešním jednání rozhodli, že bezpečnostní výbor a rada Prahy 4 mají vypracovat materiál zabývající se problémem centra pro narkomany ve Vladimírově ulici. Usnesení přijali v rámci projednání petice místních obyvatel proti umístění centra v Nuslích. Lidem vadí, že je centrum v blízkosti školy. Vedení Prahy 4 v diskusi zastupitelů uvedlo, že bude o centru jednat nejen na úrovni městské části, ale i s magistrátem nebo policií.

„Nesouhlasíme s umístěním centra pro drogově závislé v blízkosti školy. Rádi bychom peticí vyzvali radnici Prahy 4, aby učinila veškeré kroky, aby byla stanovena pravidla pro umísťování takových zařízení,“ řekla petentka Šárka Jarošová s tím, že obyvatelé chtějí, aby byla provozovna minimálně dva kilometry od škol. Další z obyvatel pak radnici vyzval, aby vytvořila a přijala akční plán, podle kterého bude přistupovat a řešit problém s drogově závislými.

Názor obyvatel podpořili zastupitelé i vedení Prahy 4. „Já samozřejmě tu petici podpořím a rozšířil bych ji ještě o ustavenou vzdálenost 500 metrů od dětských hřišť,“ řekl místostarosta Jiří Bodenlos (ČSSD).

O stěhování musí rozhodnout město

Problému se podle radního Petra Horálka (ČSSD) bude věnovat bezpečnostní i sociální výbor radnice Prahy 4. Radní pro bezpečnost Adéla Gjuričová (Trojkoalice) prý už začala jednat s policií a má domluvenu schůzku s provozovatelem centra.

Zastupitel Zdeněk Kovářík (ODS) řekl, že problém je v tom, že centra povoluje hlavní město. „Vlastní chybné umístění my bohužel nezměníme. Jediná cesta je přesvědčit příslušná místa na magistrátu,“ řekl. Starosta Petr Štěpánek (Trojkoalice) uvedl, že město by mělo ustavit příští týden protidrogovou komisi. Jak bude radnice konkrétně postupovat, zatím není jasné. Další kroky chce naplánovat až na základě výsledků zmíněné analýzy zabývající se centrem.

Komentáře

Hlavní zprávy

Dáváte fotografie dětí na sociální sítě? Zaděláváte jim tím na šikanu

vydáno 21. března 2023  5:42

Sdílejte svá data obezřetně. Informace na internetu se dají velmi snadno zneužít.  celý článek

Dluhový mýtus. Hodná maminka samoživitelka a zlý, necitlivý věřitel

vydáno 20. března 2023  16:53

Připravovaná vládní novela oddlužení, tedy insolvenčního zákona, vyvolává u odborníků zděšení. Ti diplomatičtější hovoří o tom, že jsou minimálně...  celý článek

Jana Mesarčová je zamilovaná do poklopů. Kanál chce dokonce i na známky

vydáno 20. března 2023  5:21

Každý jsme jiný, a tedy i naše sny vypadají odlišně. U kreativních jedinců může jít o poměrně originální výjevy. Neobvyklou zálibu má třeba dlouholetá...  celý článek

Sládek Honza Ilgner má pivovar jako alchymistickou dílnu

vydáno 19. března 2023  19:00

Vaří trendy v pivovaru Radouš i neobvyklé pivní styly ve svém projektu The Barn. Název znamená anglicky stodola a právě do zrekonstruované stodoly v...  celý článek