metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 6 °C

Pondělí 5. prosince 2022. Svátek má Jitka
Petr Štěpánek - Starosta městské části Praha 4 | foto: Metro.cz

Praha 4: Koupaliště Lhotka čeká v nejbližší době oprava, říká starosta Štěpánek

  7:00
„Naddimenzované stavební projekty typu AC Budějovická odmítáme,“ říká mimo jiné starosta Petr Štěpánek pro deník Metro. Za další problémy čtyřky pokládá především velké množství heren a kasin a drobnou kriminalitu s nimi spojenou. Naopak si nemůže vynachválit doposud funkční vodárnu v Podolí či specifickou atmosféru Krčského lesa.

Jaká vidíte tři největší témata k řešení ve vaší městské části pro tento rok?
Pro letošek chceme dořešit nájem či prodej pozemků pod privatizovanými domy, problémy se 4-energetickou, zahájit revitalizaci koupaliště Lhotka, restrukturovat investiční politiku a urychlit některé projekty.

Co se má zlepšit v oblasti bydlení, dopravy, bezpečnosti a kultury?
V oblasti kultury i dalších volnočasových aktivit jsme vypsali víceleté granty, v dopravě jezdí od Nového roku od radnice a polikliniky nově linka 121 na Pankrác a do Podolí, v oblasti bydlení se připravujeme na nová pravidla, která stanoví zákon o sociálním bydlení, v oblasti bezpečnosti chystáme zásadní snížení počtu heren a kasin a tím i snížení drobné kriminality spojené s hernami a zastavárnami v problémových lokalitách. 

Co chcete, aby se se vám povedlo prosadit z vašeho předvolebního plánu?
Chceme zajistit dostatek míst v mateřských školách, upravit Dům seniorů Hudečkova, zkvalitnit péči o zeleň. Zároveň se chceme zaměřit na restrukturalizaci akciových společností městské části. Smysluplnou výstavbou v městské části chceme zabránit dalším naddimenzovaným projektům developerů, které dosud vznikaly.

V jaké fázi je ve vaší městské části privatizace bytového fondu?
V městské části dobíhají privatizace domů z loňska a předloňska. Do budoucna se zaměříme především na zkvalitnění a stabilizaci bytového fondu s výhledem na povinnosti, které nám vyplynou ze zákona o sociálním bydlení.

Chystáte nějaké změny nebo novinky v oblasti bydlení?
Nebudeme prodávat volné byty, naopak se pokusíme doprivatizovat oprávněným nájemcům podle současných pravidel. Je načase začít reinvestovat nájemné do stávajícího bytového fondu za účelem zkvalitnění bydlení obyvatel městské části.

Kde letos ve vaší městské části vyroste nějaká nová výrazná budova a jaký je váš názor na současnou zástavbu?
Zástavba městské části je chaotická. Radní pro územní rozvoj chystá pracovní skupinu renomovaných architektů, která pomůže s přípravou koncepčního materiálu k rozvoji městské části. Naddimenzované projekty typu AC Budějovická odmítáme.

Proti čemu se lidé ve vaší městské části nejčastěji ozývají, že se jim nelíbí? O která místa jde a co s tím chcete dělat?
Lidé si stěžují na drobnou kriminalitu a nepořádek v okolí heren a jimi živených zastaváren. Chystáme se na území městské části provést citelné omezení hazardu.

Na které místo ve vaší městské části byste vzal o víkendu zahraniční návštěvu a proč právě tam?
Zajímavým místem je dosud funkční vodárna v Podolí, vzhledem ke své architektonické hodnotě se jedná o evropský unikát. Evropskou raritou jsou i bezzásahová území divočiny v Kunratickém lese.

Komentáře

Hlavní zprávy

Pokud budete dárky pod stromeček lovit on-line, dejte si pozor na podvodníky

vydáno 5. prosince 2022  6:31

Věci z druhé ruky jsou díky příznivé ceně a ekologickému aspektu čím dál oblíbenější. Dříve sloužily spíše pro osobní potřebu, zato letos se pod...  celý článek

Geometrie a její symetrie uklidňují můj vnitřní zmatek, říká o svých špercích Hana Melčová

vydáno 4. prosince 2022  17:33

Jako malá si Hana Melčová přála prodávat v květinářství, líbilo se jí množství barev, tvarů květin a tvůrčí prostředí. Před lety začala pod značkou...  celý článek

Když architekti kouzlí, vznikají skládačky, sluje, převisy. Chtěli byste v tom bydlet?

PRAHA? AHA!
vydáno 4. prosince 2022  11:58

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Spadla vám do díry v poklopu klíče či jiná cennost? Některé kanály za úplatu odklápějí

vydáno 4. prosince 2022  6:00

Přemýšleli jste někdy o tom, co dělat, když vám spadnou klíče do kanálu? Podobná svízelná situace se přitom může lehce stát každému. V takovém případě je...  celý článek