metro.cz

Počasí v Praze

18 °C / 28 °C

Středa 29. června 2022. Svátek má Petr, Pavel
Petr Štěpánek - Starosta městské části Praha 4 | foto: Metro.cz

Praha 4: Koupaliště Lhotka čeká v nejbližší době oprava, říká starosta Štěpánek

  7:00
„Naddimenzované stavební projekty typu AC Budějovická odmítáme,“ říká mimo jiné starosta Petr Štěpánek pro deník Metro. Za další problémy čtyřky pokládá především velké množství heren a kasin a drobnou kriminalitu s nimi spojenou. Naopak si nemůže vynachválit doposud funkční vodárnu v Podolí či specifickou atmosféru Krčského lesa.

Jaká vidíte tři největší témata k řešení ve vaší městské části pro tento rok?
Pro letošek chceme dořešit nájem či prodej pozemků pod privatizovanými domy, problémy se 4-energetickou, zahájit revitalizaci koupaliště Lhotka, restrukturovat investiční politiku a urychlit některé projekty.

Co se má zlepšit v oblasti bydlení, dopravy, bezpečnosti a kultury?
V oblasti kultury i dalších volnočasových aktivit jsme vypsali víceleté granty, v dopravě jezdí od Nového roku od radnice a polikliniky nově linka 121 na Pankrác a do Podolí, v oblasti bydlení se připravujeme na nová pravidla, která stanoví zákon o sociálním bydlení, v oblasti bezpečnosti chystáme zásadní snížení počtu heren a kasin a tím i snížení drobné kriminality spojené s hernami a zastavárnami v problémových lokalitách. 

Co chcete, aby se se vám povedlo prosadit z vašeho předvolebního plánu?
Chceme zajistit dostatek míst v mateřských školách, upravit Dům seniorů Hudečkova, zkvalitnit péči o zeleň. Zároveň se chceme zaměřit na restrukturalizaci akciových společností městské části. Smysluplnou výstavbou v městské části chceme zabránit dalším naddimenzovaným projektům developerů, které dosud vznikaly.

V jaké fázi je ve vaší městské části privatizace bytového fondu?
V městské části dobíhají privatizace domů z loňska a předloňska. Do budoucna se zaměříme především na zkvalitnění a stabilizaci bytového fondu s výhledem na povinnosti, které nám vyplynou ze zákona o sociálním bydlení.

Chystáte nějaké změny nebo novinky v oblasti bydlení?
Nebudeme prodávat volné byty, naopak se pokusíme doprivatizovat oprávněným nájemcům podle současných pravidel. Je načase začít reinvestovat nájemné do stávajícího bytového fondu za účelem zkvalitnění bydlení obyvatel městské části.

Kde letos ve vaší městské části vyroste nějaká nová výrazná budova a jaký je váš názor na současnou zástavbu?
Zástavba městské části je chaotická. Radní pro územní rozvoj chystá pracovní skupinu renomovaných architektů, která pomůže s přípravou koncepčního materiálu k rozvoji městské části. Naddimenzované projekty typu AC Budějovická odmítáme.

Proti čemu se lidé ve vaší městské části nejčastěji ozývají, že se jim nelíbí? O která místa jde a co s tím chcete dělat?
Lidé si stěžují na drobnou kriminalitu a nepořádek v okolí heren a jimi živených zastaváren. Chystáme se na území městské části provést citelné omezení hazardu.

Na které místo ve vaší městské části byste vzal o víkendu zahraniční návštěvu a proč právě tam?
Zajímavým místem je dosud funkční vodárna v Podolí, vzhledem ke své architektonické hodnotě se jedná o evropský unikát. Evropskou raritou jsou i bezzásahová území divočiny v Kunratickém lese.

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Na Strakonické slalomy dorazí i mistryně světa Veronika Vojtová

vydáno 29. června 2022

První červencový víkend ve Strakonicích bude patřit vodákům. Na tamějším ostrově Podskalí se na řece Otavě před loděnicí v sobotu 2. července pojedou...  celý článek

Komerční sdělení

Městská mobilita 2: Rozumný a hbitý pohyb po městských aglomeracích.

vydáno 29. června 2022

Jak se v silně obydlené oblasti dostat z bodu A do bodu B? Téma, které pro obyvatele měst a jejich okolí nikdy neztratilo sílu. Zabírá široké spektrum...  celý článek

V pražském podzemí běhali robohafani. Pomohou vytvořit virtuální mapu tunelů

vydáno 28. června 2022  20:00

Mechaničtí strážci z ČVUT mapovali bez dozoru člověka stovky kilometrů kolektorů. Výsledkem má být unikátní 3D mapa.  celý článek

Zpestřete svým dětem poslední den školního roku. Máme pro vás tipy na zábavu i sladké odměny

vydáno 28. června 2022  16:50

A je to tady. Dlouho očekávaný den všech žáků i studentů. Zítra si zajdou pro vysvědčení a už jim začínají prázdniny. Řada pražských institucí si pro děti...  celý článek