metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 3 °C

Čtvrtek, 2. prosince 2021. Svátek má Blanka.

Další 2 fotografie v galerii
Mobilní úklidová jednotka Prahy 4 uklízela smetí v ulici Kováku v Praze 5. | foto: Metro.cz

Praha 4 uklízela pytle s odpadem, jenže to bylo v ulicích Prahy 5

  13:36
Tato úklidová četa pracuje výhradně na území čtvrté městské části, tvrdí Praha 4. Metro ji však načapalo, jak uklízí smetí na Smíchově. Že by řidič zabloudil vozu zabloudil?

Naloženo a frčíme. Tak to vypadalo včera krátce po poledni v ulici Kováků na Smíchově, kam dorazila minidodávka polepená reklamou "milující čtyřku". Řidič auta s označením Mobilní úklidová jednotka asi nezabloudil, protože ke zdolání trasy mezi domovskou Prahou 4 a sousední Prahou 5 muset využít některého z mostů přes Vltavu. Oranžové pytle mizely jeden za druhým.

Pokud bydlíte v jiné městské části než ve čtvrté a doufáte, že vám úklidová četa Prahy 4 také pomůže s nepořádkem u vás v ulici, pak máte smůlu. "Naše Mobilní úklidová jednotka pracuje pouze na našem území," řekli Metru na Zelené lince životního prostředí Prahy 4.

Také vedení městské části tvrdí, že úklidová četa pracuje pouze na území Prahy 4. "Mobilní úklidová jednotka Prahy 4 samozřejmě nerozšířila svou působnost do jiných pražských městských částí, v Praze 5 jsou pouze garáže, kde jednotka parkuje své vozidlo," vysvětluje mluvčí čtvrté městské části Michal Sochor. Možná se prostě řidič úklidového vozu již nemohl dál dívat na ten nepořádek a vzal cestou do garáží pár pytlů smetí navíc v ulici Kováku na Smíchově.

Mobilní úklidová jednotka Prahy 4

  • Měsíčně z ulic odstraní přibližně 50 kubíků drobného nepořádku (odpadky, PET lahve, papírky)
  • Dále za měsíc zlikviduje  5 až 10 kubíků bioodpadu. 
  • Mimo to jednotka odveze dalších zhruba 30 až 50 kubíků objemného odpadu z černých skládek (starý nábytek, lednice) a v neposlední řadě dochází také k likvidaci příbytků bezdomovců.

Komentáře

Hlavní zprávy

Správný chlap již dávno nemá smrdět. Nová generace kosmetiky se balí do posekané trávy

vydáno 2. prosince 2021  16:05

Pojem udržitelná móda, takzvaná slow fashion, je stále častějším předmětem debat. Lidé se více zajímají o oblečení vyráběné z ekologičtějších materiálů. A...  celý článek

Čert nemá volno? Tak jděte bruslit!

vydáno 2. prosince 2021  12:10

Už to voní Vánocemi! Máme pro vás přehled svátečních akcí v metropoli.  celý článek

Pojistěte si duši. Pokud ale chcete peníze, pozor na drogy a taky alkohol

vydáno 2. prosince 2021  9:14

Kolik je doopravdy lidí, kteří změní profesi kvůli vyhoření? Psychickou únavu přizná jen zlomek z nich. Někteří změní profesi, aby se už nemuseli potýkat...  celý článek

Stromy na Smetaňáku se dusí, řešení je možná na obzoru

vydáno 2. prosince 2021  5:54

Nedávno vysazené lípy na nábřeží jsou podle kritiků jako v koncentráku pro stromy.  celý článek

Vaše fotky z Prahy