metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 27 °C

Čtvrtek 11. srpna 2022. Svátek má Zuzana

Větší foto
Erbenova ulice. | foto: google.maps.comMetro.cz

Praha 5 podpořila petici proti kácení 86 stromů na Smíchově

  14:58
Zastupitelé Prahy 5 podpořili petici obyvatel, kteří protestují proti kácení desítek stromů kvůli výstavbě luxusních bytů v Erbenově ulici na Smíchově.

Pod petici se podepsalo více než 360 místních obyvatel. Její znění dnes na svém jednání projednali a přijali zastupitelé městské části. V Erbenově ulici chce společnost Tyfon vystavět až osmipatrový terasovitý dům.

„Tato lokalita je zatížena exhalacemi, a proto je podle nás plánovaná výstavba nežádoucí. Navíc zeleň, která má padnout, je zelení izolační, která chrání obyvatele, školku i komunitní centrum, které tu jsou,“ řekl místostarosta Prahy 5 Lukáš Budín.

Stavbu odmítli loni zastupitelé Prahy 5 a zhruba před týdnem i nynější vedení radnice. V současné době se koná na magistrátním stavebním odboru odvolací řízení developera, firmy Tyfon právě proti rozhodnutí radnice. „Zároveň jsme se usnesli, že budeme s developerem jednat o směně či vykoupení pozemku, firma odmítá komunikovat s tím, že čekají na rozhodnutí stavebního odboru,“ řekl Budín.

V Erbenově by kvůli novým bytům mělo být vykáceno 86 vzrostlých listnatých stromů. V porostu se vyskytují chráněné a ohrožené druhy zvířat, například roháč obecný nebo dokonce slepýš křehký. V rámci výstavby by bylo i rozkopáno dětské hřiště a podle petentů by se zvýšila prašnost v lokalitě a celkově by se zhoršilo životní prostředí.

Komentáře

Hlavní zprávy

Lidé, čtěte! Budete líp mluvit a možná snáze seženete práci

vydáno 11. srpna 2022  11:56

Trvá věčnost, než se vymáčknete? Nejste schopní vyjádřit myšlenku bez „omáčky“a zbytečných „eee“?   celý článek

Čára není zeď. Zákaz odbočení na Chodově řidiči ignorují

vydáno 11. srpna 2022  4:07

Nejen změna uspořádání křižovatky způsobila jedenáct nehod. Za většinu mohli „pospíchálci“.  celý článek

Komerční sdělení

Triatlon Podroužek prověří všestrannost závodníků

vydáno 11. srpna 2022

Autokemp Podroužek u Netolic bude o víkendu 13. a 14. srpna přitahovat pozornost všech, kteří jsou stejně dobře doma ve vodě jako na souši. Uskuteční se...  celý článek

Slavný stadion Nikolajka končí. Hokejisté musejí jinam

vydáno 10. srpna 2022  5:52

Pro nové kluziště radnice Prahy 5 sehnala investora. O pozemku však s magistrátem stále jedná.  celý článek