metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 23 °C

Středa 7. června 2023. Svátek má Iveta, Slavoj
Ulice Nad Kajetánkou | foto: Google Maps

Praha 6 dokončuje další etapu oprav domů a bytů za 38 milionů

  8:00
Praha 6 dokončuje další etapu oprav bytových domů mezi ulicemi Nad Kajetánkou a Patočkova za téměř 38 milionů korun. Zrekonstruovala byty, které slouží převážně pro sociálně slabší lidi a pro rodiny s dětmi, a domy nechala zateplit. Do konce roku budou pokračovat opravy zbylých domů a bytů řekl mluvčí Prahy 6 Adam Halmoši.

Radnice postupně opravuje osm obytných celků o dvaceti vchodech, v nichž je 336 bytů. První dům zkolaudovala v roce 2011, poslední rekonstrukce by měla být hotova do konce letošního roku. Halmoši uvedl, že městská část za práce zaplatí dohromady 370 milionů korun.

Nájemníci se vracejí do moderních bytů

"Tyto domy byly postaveny pro sociální bydlení, ovšem jsou již několik desetiletí staré. Neměly proto odpovídající zázemí," uvedl mluvčí. Chyběly výtahy a zateplení domů. Byty byly v nevyhovujícím stavu, měly třeba původní elektroinstalaci a zastaralé vybavení. Radnice proto v průběhu oprav musela nájemníky dočasně vystěhovat do náhradního ubytování.

Nájemníci se vracejí do moderních bytů, kde je nové plynové vytápení, podlahy, obklady a vyměněná okna i sociální zařízení.

Komentáře

Hlavní zprávy

Testování systému zálohování PET lahví a plechovek. Některé výsledky jsou překvapivé

vydáno 7. června 2023  15:56

Za první tři měsíce vrátili přes čtvrt milionu obalů.  celý článek

Jaderná Vrána už letí. Deník Metro byl u spuštění desátého jaderného reaktoru v Česku

vydáno 7. června 2023  12:41

„Zbraně a výbušniny si do reaktorové haly, prosím, neberte. Pokud jsou některé dámy těhotné nebo právě kojí, prosím, aby se prohlídky nezúčastňovaly,“...  celý článek

Zajímavé aleje najdete na hřbitovech i na Spořilově, říká dendrolog Aleš Rudl

vydáno 7. června 2023  4:20

Kniha Aleše Rudla je zdarma. Zavede vás do tajuplných stromořadí.  celý článek

Největší festival tvořivosti, technologií a inovací přiveze veselé miniroboty z Japonska

vydáno 6. června 2023  16:11

Maker Faire Prague – název tohoto festivalu, který proběhne o nadcházejícím víkendu, zná každý, komu jsou blízké inovace, kutilské výrobky a různé...  celý článek