metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 19 °C

Sobota 25. června 2022. Svátek má Ivan

Větší foto
Parkovací automat. | foto: Vladimír JirásekMetro.cz

Praha 6 nechce rozdělení parkovacích zón na sektory. Požaduje jednu cenu

  12:50
Radní v Praze 6 odmítli rozdělení parkovacích zón na sektory, které navrhuje město a požadují jednotnou cenu pro všechny rezidenty v městské části. Mluvčí Prahy 6 Edita Valentová uvedla, že roční poplatek rada navrhla na 1200 korun.

Parkovací zóny v dalších částech hlavního města mají vzniknout od jara 2016, alespoň takové jsou představy nynějších městských radních. Jako mají být zavedeny v Praze 4, 5, 6 a 9 po měsíčním testování systému na Smíchově a v části Dejvic.

„Veškeré výnosy ze zón placeného stání budou ukládány na speciální fond, jenž bude určen výhradně pro budování záchytných parkovišť typu P+R za účelem ochrany území Prahy 6 před průjezdnou dopravou,“ uvedl radní pro ekonomiku Jaromír Vaculík (TOP 09).

Magistrátní návrh počítal s rozdělením rezidenčního parkování ještě do menších sektorů. Obyvatelé, kteří by si koupili rezidenční kartu za 700 korun, by mohli parkovat jen v rámci svého sektoru. Pro parkování v ostatních ve své čtvrti by museli zaplatit 4350 korun, pokud by měli celoroční kupon na MHD, ale také jen 700 korun.

Tuto variantu Praha 6 odmítla. Řidiči kromě rezidentů mají podle druhu pásma a typu parkovací karty platit ročně od 12 tisíc do 46 tisíc korun.

Komentáře

Hlavní zprávy

Katuško, řekni, že jsi Tachovská, usmívá se spisovatelka

vydáno 25. června 2022  5:44

Po stopách dvou významných brněnských rodin se jako potomek vydává v nové knize spisovatelka Kateřina Tachovská-Vestman. Původem Brňačka sice žije v...  celý článek

Druhé Vyproštění se nekoná. Netflix opět ukazuje, jak se to nemá dělat

Strážce streamu
vydáno 24. června 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Když nemáte od filmu přílišná očekávání, je daleko větší šance si jej v kině či u domácí obrazovky o to lépe vychutnáte. Z téhle nejen u českých diváků...  celý článek

Jeho trenky nosí také slavný Terminátor Karlos Vémola

vydáno 24. června 2022  5:15

Stoprocentně české trenýrky značky Styx vznikají nejen pod rukama šikovných švadlen, ale také na čtyřech šicích strojích. To celé probíhá v šesti externě...  celý článek

Filmaři opouštějí Českou republiku kvůli pobídkám. Už zase

vydáno 23. června 2022  18:40

Zahraniční štáby loni v tuzemsku utratily přes devět miliard korun. Nyní hrozí, že budou točit jinde.  celý článek