metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 5 °C

Pátek, 28. ledna 2022. Svátek má Otýlie.
Graffiti (ilustrační foto) | foto: Bogdan - Wikimedia Commons

Praha 6 odstraňovala graffiti. Soud jí dal pokutu 250 tisíc korun

  10:53,  aktualizováno  12:21
Krajský soud v Brně potvrdil pokutu 250 tisíc korun, kterou Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil Městskému úřadu v Praze 6 za tendr na odstraňování graffiti. Radnice prý uzavřela smlouvu s uchazečem, který nesplnil podmínky. Praha 6 pochybení odmítá.

V roce 2010 zadala radnice Prahy 6 společnosti Bartoň a Partner zakázku za více než 27,7 milionu korun. Společnost ale nedoložila v plném rozsahu požadovanou praxi. Měla být proto z tendru vyloučena. „Zadavatel porušil zásadu zákazu diskriminace v zadávacím řízení, přičemž tento postup podstatně ovlivnil výběr nejvhodnější nabídky,“ uvedl již dříve k případu předseda Úřadu na ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj.

Praha 6 podá proti rozsudku stížnost

Druhá firma, která v tendru neuspěla, se kvůli nesrovnalostem v tendru odvolala k antimonipolnímu úřadu. Městská část ale výhrady odmítla a tvrdila, že vítězná společnost podmínky splnila. Čtvrtmilionovou pokutu uložil radnici úřad pravomocně před dvěma lety v lednu.

Radnice se může ještě bránit pokutě podáním kasační stížnosti k Nejvyššímu správnímu soudu. „Praha 6 zatím neobdržela rozsudek, jakmile jej dostaneme, zvážíme další možné právní kroky,“ uvedl mluvčí radnice Adama Halmoši. „Trváme na tom, že jsme žádné zásady neporušili,“ doplnil.

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Pod městem leží evropský unikát

vydáno 28. ledna 2022

Cesta za splněním klimatického plánu by měla výjimečnou technologii chránit nikoli likvidovat.  celý článek

Bude ve čtvrti poliklinika, domov důchodců nebo bazén? Tlačte více na developery, žádá petice

vydáno 27. ledna 2022  12:46

Do areálu Nákladového nádraží Žižkov se zakously první bagry. Rozjela se příprava výstavby nové čtvrti a už se zvedá kritika.   celý článek

Kvůli nové lávce do Karlína si dávají tramvaje v Holešovicích přednost

vydáno 27. ledna 2022  5:49

Na Bubenském nábřeží zbyla kvůli výstavbě pouze jediná kolej. Pro Pražany je to atrakce.  celý článek

Rozviklané nohy i politý stůl. V re-use centru Z pokoje do pokoje dělají z odpadu retro poklady

vydáno 26. ledna 2022  15:40

Z ostravských sběrných dvorů putují do re-use centra nejen nábytek, ale i nádobí, hračky, nářadí, kočárky nebo třeba lyže. OZO Ostrava může být pro Prahu...  celý článek

Vaše fotky z Prahy