metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 17 °C

Úterý, 19. října 2021. Svátek má Michaela.
Vysypaný koš | foto: Zdeněk Brila

Praha 6 vybrala správce košů. Tendr vyvolává pochybnosti

  9:35
Instalaci a provoz odpadkových košů v Praze 6 bude v příštích čtyřech letech zajišťovat firma Pražské služby, která vyhrála tendr s cenou 35,8 milionu korun bez DPH. Tendr vyvolává pochybnosti. Kritici navíc upozorňují i na další zakázky, především na údržbu zeleně, na které jdou z obecní kasy stovky milionů. Radnice ale argumenty opozice vytrvale odmítá.

Praha 6 původně odhadovala výši zakázky bezmála na 60 milionů korun bez DPH. Pražské služby nakonec zvítězily s výrazně nižší nabídkou. Firma dodá a bude se starat o 1100 odpadkových košů a 500 stojanů se sáčky na psí exkrementy. Tyto služby prý radnice není schopna zajistit sama. "Právě čisté ulice a upravené parky jsou vývozním artiklem Prahy 6 a jsou tím, na co jsou lidé v Praze 6 hrdí," říká starostka šesté městské části Marie Kousalíková.

Podle opozice radnice vyhazuje peníze oknem

Radnice kromě toho v příštích čtyřech letech zaplatí 550 milionů korun za údržbu zeleně a úklid veřejných prostor. Nedávno zadala i další čtyřletou nadlimitní zakázku na výsadbu a údržbu květin za zhruba 45 milionů korun.

Proti se dlouhodobě staví opozice i občanské sdružení Oživení, které se zabývá případy korupce. Podle Strany zelených jsou zakázky předražené. Podle zastupitelky Petry Kolínské jde o plýtvání penězi v době, kdy městská část nemá na mnohem důležitější investice. Ohledně nákladů na zeleň a úklid ulic se vedla bouřlivá diskuse i při sestavování letošního rozpočtu. Radnice letos počítá s příjmy 596,2 milionu korun a výdaji ve výši 739 milionů.

Komentáře

Hlavní zprávy

Na schovávanou si značky hrají v Michli, Záběhlicích i Modřanech

vydáno 19. října 2021  5:00

Na zelení pokryté zákazy je třeba upozornit včas. Čtenáři deníku Metro v tomto směru nelení.   celý článek

Komerční sdělení

Caravaning Brno bude největší oborovou přehlídkou po dvou letech

vydáno 19. října 2021

Cestování karavany a obytnými vozy láká pořád víc Čechů. Přijďte si vybrat z nejširší tuzemské nabídky od 21. do 24. října na brněnské výstaviště.  celý článek

Plevel z Břevnovských sadů vymycují dobrovolníci zdarma

vydáno 18. října 2021  14:57,  aktualizováno  15:42

Aby ovocné stromky starých odrůd dobře prospívaly, je třeba jim věnovat celoroční péči.   celý článek

V MHD přibývá lidí bez respirátorů. Na podzim je větší riziko přenosu virů, varuje epidemiolog

vydáno 18. října 2021  5:35,  aktualizováno  15:28

Kýchání a kašlání se ozývá stále častěji. Kde jsou strážníci, ptá se čtenář. Tím, jak se zhoršuje celková covidová situace, to není mnoha lidem jedno.  celý článek

Vaše fotky z Prahy