metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 16 °C

Sobota, 18. září 2021. Svátek má Kryštof.
Přívoz (ilustrační foto) | foto: Praha.eu

Praha 7 žádá magistrát o pomoc se zavedením přívozu

  8:59
Vedení Prahy 7, které chce zavést na Vltavě přívoz, požádalo magistrát o pomoc. „Měsíční náklady na provoz přívozu se totiž vyšplhají na zhruba 100 tisíc korun, což přesahuje možnosti radnice,“ řekl starosta Jan Čižinský. Přívoz by měl Vltavu brázdit od dubna do září.

„Snažíme se dojednat možnou participaci hlavního města a zároveň se stále pokoušíme nalézt úspornější variantu,“ uvedl starosta. Převozník by měl jezdit mezi břehem Holešovic, ostrova Štvanice a Karlínem. Už na podzim si mohli v rámci předvolební kampaně lidé přívoz vyzkoušet. Zájem by podle starosty velký.

Radnice původně zamýšlela, že provoz zaplatí sama a od cestujících bude vybírat symbolické jízdné. Nyní ale zvažuje variantu, v rámci které by byl přívoz zahrnut do pražské integrované dopravy, stejně jako je tomu na dalších pěti místech v Praze, mimo jiné v Podbabě nebo v Modřanech. Za takovou cestu lidé platí stejně jako za cestování v MHD.

Na místě chybí lávka, proto chtějí zavést loď

Nové vedení radnice chce podle starosty upozornit na to, že lidem dlouhodobě chybí lávka, která by propojila břehy Vltavy. V minulosti byla sice vypsána architektonická soutěž na most pro pěší, situace se ale změnila kvůli povodním, takže bude nutné vypsat soutěž novou. Městská část se pokusí sehnat peníze z evropských fondů. Sama by stavbu platit nemohla. „Rádi bychom, aby se lidé po mostě prošli nejpozději na konci volebního období, tedy v roce 2018,“ doplnil.

Komentáře

Hlavní zprávy

Politická kampaň je plná lží a „zákroků na penaltu“

vydáno 17. září 2021  14:34

Tématem voleb jsou Andrej Babiš, covid a migrace.  celý článek

Tipy na víkend. Potkat můžete své sousedy nebo vstoupit pod zem

vydáno 17. září 2021  10:57

Deník Metro přináší další tipy na akce, které můžete o víkendu navštívit. Kde strávit čas? Například v českých městech a obcích se už ode dneška koná akce...  celý článek

Hlavu vzhůru! Zamávejte největší vzducholodi světa

vydáno 17. září 2021  8:11

Česko křižuje chlouba hraběte Zeppelina. Sledujte let on-line.  celý článek

Sto kroků do nebe. Tip na rychlý výlet

vydáno 17. září 2021  5:24

Z rozhledny Máminka uvidíte klidně i Krkonoše nebo Šumavu.  celý článek

Vaše fotky z Prahy