metro.cz

Počasí v Praze

-6 °C / 0 °C

Pondělí 6. února 2023. Svátek má Vanda

Další 3 fotografie v galerii
Na autobus do Mělníka čeká vždy minimálně 20 lidí. | foto: Marek Hýř, Metro.cz

Praha 8 už nechce konečnou dálkových autobusů na Ládví

  6:14
Radnice Prahy 8 nechce, aby dálkové autobusy končily na Ládví. Žádá magistrát o zrušení konečné stanice těch autobusů, které nejsou zařazeny do systému pražské integrované dopravy.

„Všechny dálkové autobusy měly končit na terminálu v Letňanech,“ uvedl radní Prahy 8 pro dopravu Karel Šašek.

Starosta Letňan Ivan Kabický řekl, že ho o případném přemístění zastávky nikdo oficiálně neinformoval, a nemůže se proto k věci vyjádřit.

Magistrát s přemístěním stanice nepočítá, organizace Ropid, která koordinuje dopravu v Praze a okolí, však záměr podporuje.

„S nesouhlasnými názory na současnou podobu se setkáváme, všechny připomínky budou vypořádány. Pokud je kritika konstruktivní, pomůže nám to k doladění podoby nově integrovaných linek,“ uvedla mluvčí magistrátu Petra Hrubá.

Změnu konečné zastávky ale magistrát nepředpokládá. „Varianta ukončení v Letňanech je pro cestující časově náročnější a také pro pražský rozpočet by znamenala navýšení finanční dotace na příměstské spoje,“ uvedla Hrubá.

Podle Ropidu by se ale přestěhováním zastávky dálkových autobusů zlepšila situace pro spoje MHD a příměstské autobusy u stanice metra Ládví. „Záměr městské části proto Ropid podporuje,“ uvedl Pavel Procházka, který je již několik let pověřen řízením této organizace.

Mluvčí magistrátu uvedla, že se připravuje úprava některých parametrů a také zastávek v oblasti Ládví, aby byl provoz spolehlivější.

Na Ládví jezdí linky, které nespadají do pražské integrované dopravy a podle radního Šaška zbytečně v místě zatěžují dopravu. „Místem, kde končí dálková hromadná a individuální doprava z Ústecka, Liberecka, Hradecka, Pardubicka a dalších, by měl být jednoznačně terminál Letňany,“ tvrdí radní Prahy 8.

Komentáře

Hlavní zprávy

Koho skolí infarkt dřív? Ženy chrání hormony, muži dokáží rozpoznat příznaky

vydáno 6. února 2023  5:56

Statistiky dožití hovoří ve prospěch žen. Obě pohlaví se vzájemně špičkují, kdo koho utrápí dřív a proč je víc vdov než vdovců.  celý článek

Ve Světozoru se psala historie. Dnes kino láká na operu nebo třeba na Terryho ponožky

vydáno 5. února 2023  16:43

Seriál o zajímavých pražských biografech pokračuje nedaleko Václavského náměstí. Světozor má hned tři sály. Prohlídka kina začíná exkurzí do minulosti.  celý článek

Zmizelá fontána za obchodním domem Máj. Vystřídala ji Kafkova otáčecí hlava

vydáno 5. února 2023  11:30

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Konspirace se rojí i kolem voleb. Všichni hledají zásahy tajných služeb nebo mocností

vydáno 3. února 2023  14:36

„Náhoda? Nemyslím si!“ O výhru Pavla se údajně postaral šikovně nastavený software. Vznikla prý „osa zla“.  celý článek