metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 6 °C

Úterý, 13. dubna 2021. Svátek má Aleš.

Další 1 fotografie v galerii
Demolice řadových garáží v blízkosti ulice Pod Krocínkou. | foto: MČ Praha 9Metro.cz

Praha 9 chce místo garáží na Krocínce parcely pro rodinné domy

  8:14
V ulici Pod Krocínkou ve Vysočanech stály řadové garáže. Začaly chátrat a pobývali v nich bezdomovci. Radnice Prahy 9 je nechala zdemolovat. Na jejich místě mají stát rodinné domy. Místní obyvatelé mají přesto o osud lokality obavy.

Radnice Prahy 9 chce místo problémových garáží na Krocínce parcely pro rodinné domy. Pozemek bude prodávat po parcelách tak, aby na něm nevznikla jedna stavba. Na debatě s místními to řekli zástupci radnice. Dříve o 3500 metrů čtverečních pozemku měli zájem i developeři.

Místní obyvatelé se přesto obávají (psali jsme zde), že všechny pozemky skoupí jeden investor a postaví na nich bytový dům. „Pokud se objeví jeden majitel, můžeme výběrové řízení zrušit,“ řekl zástupce starosty Tomáš Portlík. Zatím podle něj není jasné, jestli bude Praha 9 budovat na pozemcích inženýrské sítě a silnici.

Jednotlivé pozemky chce městská část prodat ve výběrových řízeních. Podle cenové mapy má jeden metr čtvereční hodnotu asi 2890 korun. Portlík ale uvedl, že reálná cena může být dvojnásobná. Z části zisku chce radnice opravit nedalekou školku, kterou budou případně využívat i děti obyvatel nových domů. Zisk může být odhadem kolem 20 až 30 milionů korun.

Problém s garážemi mezi ulicemi Pod Krocínkou a Nad Klíčovem řeší radnice už několik let. V roce 2009 se vystěhovali jejich poslední nájemci a od té doby byly prázdné.

Komentáře

Hlavní zprávy

Nejen Cibulka. Deník Metro připomíná další známé squaty a jejich ne vždy růžové konce

vydáno 13. dubna 2021  17:07

Říká se jim různě – autonomní, kulturní či sociální centra nebo prostě jen hanlivě squaty. Tyhle zdánlivě veřejné a zároveň opuštěné budovy mají jedno...  celý článek

Aranžérie přináší květiny na sto způsobů

vydáno 13. dubna 2021  15:05

Květinová dílna Aranžérie se nachází v Praze 4. Zároveň jde také o sociální podnik.   celý článek

Do Prahy se vrátily školní linky. Další změny se chystají

vydáno 13. dubna 2021  11:15

Chytré displeje ve vozech nebo zbrusu nové řády. Cestující si bleskurychle zvykají.  celý článek

Počet narušení pravidel je už obludný, naříkají strážci hor

vydáno 12. dubna 2021  19:00

„Až na vrcholky hor už vyjedu jenom já...“ Tak možná parafrázují píseň Věry Martinové ti, kteří nohy vyměnili za auto či jiné vozidlo.  celý článek

Vaše fotky z Prahy