metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 31 °C

Středa, 12. srpna 2020. Svátek má Klára.
Demolice řadových garáží v blízkosti ulice Pod Krocínkou.
Další 1 fotografie v galerii
Demolice řadových garáží v blízkosti ulice Pod Krocínkou. | foto: MČ Praha 9Metro.cz

Praha 9 chce místo garáží na Krocínce parcely pro rodinné domy

29. července 2015  8:14 ČTK, Metro.cz
V ulici Pod Krocínkou ve Vysočanech stály řadové garáže. Začaly chátrat a pobývali v nich bezdomovci. Radnice Prahy 9 je nechala zdemolovat. Na jejich místě mají stát rodinné domy. Místní obyvatelé mají přesto o osud lokality obavy.

Radnice Prahy 9 chce místo problémových garáží na Krocínce parcely pro rodinné domy. Pozemek bude prodávat po parcelách tak, aby na něm nevznikla jedna stavba. Na debatě s místními to řekli zástupci radnice. Dříve o 3500 metrů čtverečních pozemku měli zájem i developeři.

Místní obyvatelé se přesto obávají (psali jsme zde), že všechny pozemky skoupí jeden investor a postaví na nich bytový dům. „Pokud se objeví jeden majitel, můžeme výběrové řízení zrušit,“ řekl zástupce starosty Tomáš Portlík. Zatím podle něj není jasné, jestli bude Praha 9 budovat na pozemcích inženýrské sítě a silnici.

Jednotlivé pozemky chce městská část prodat ve výběrových řízeních. Podle cenové mapy má jeden metr čtvereční hodnotu asi 2890 korun. Portlík ale uvedl, že reálná cena může být dvojnásobná. Z části zisku chce radnice opravit nedalekou školku, kterou budou případně využívat i děti obyvatel nových domů. Zisk může být odhadem kolem 20 až 30 milionů korun.

Problém s garážemi mezi ulicemi Pod Krocínkou a Nad Klíčovem řeší radnice už několik let. V roce 2009 se vystěhovali jejich poslední nájemci a od té doby byly prázdné.

Komentáře

Hlavní zprávy

KOLOBLOG: „Haló? Zrovna šlapu, ale klidně mluv“

Ilustrační snímek Koloblog
vydáno 12. srpna 2020  16:25

Redaktor Pavel Hrabica je cyklista tělem i duší. Na kole vyráží do práce i na výlety. Ve své rubrice Koloblog dává čtenářům tipy, kam se vydat na...  celý článek

Některé cestovky turistům na povinný test přidají peníze

Filipínský zdravotník v ochranném obleku ukazuje odebraný vzorek pro testování...
vydáno 12. srpna 2020  13:41

Řecko má Čechy rádo. I jejich peníze. Přesto jim nyní vyslalo varování: Bez testů k nám teď nejezděte.  celý článek

Na domy se vrátila obří plachta. Horáková „kryje“ ilegální reklamu

Připomínka popravy Milady Horákové
vydáno 12. srpna 2020  10:01

Připomíná to zákopovou válku. Na jedné straně je Praha a soudy, na druhé majitel domů u Nuselského mostu a provozovatel reklam na nich. Kauza nelegálních...  celý článek

Otrnulo cestujícím? Strážníci řeší denně v metru přes 450 lidí bez roušky

Lidé v pražském metru se chrání rouškami. Od včerejška platí v Praze a několika...
vydáno 12. srpna 2020  5:16

Tři strážníci stojí u turniketů stanice metra Smíchovské nádraží. Další dva jsou na nástupišti. Zrovna nachytali cestujícího bez roušky. Během toho, kdy...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám