metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 26 °C

Sobota 13. srpna 2022. Svátek má Alena

Další 3 fotografie v galerii
Akce u Rudolfina | foto: Netflix

Praha bouchá i jako Bangkok. Výsledky natáčení teď vidíme na obrazovkách

  18:07
Filmu od Netflixu The Gray Man dominuje především akční scéna s upravenou tramvají 14T. Fanoušci si mohou prohlédnout výsledky filmování v ulicích Prahy.

Konečně se alespoň některým z nás ulevilo. Na obrazovky internetové televize Netflix totiž před pár dny dorazil špionážní akční thriller The Gray Man. Ten se v loňském roce natáčel také v ulicích české metropole. A my již víme, jakou roli ve filmu sehrál Žižkov, bohnické sídliště, Pařížská ulice, Čechův a Karlův most, ale i Holešovice, náměstí Republiky a okolí Rudolfina.

Třemi naposled jmenovanými lokacemi se hlavní hrdina v podání herce Ryana Goslinga proháněl jako typický Pražan. Tedy v šedočervené tramvaji. Tu si ve filmu „zahrála“ jak skutečná tramvaj 14T, tak pro účely filmařů sestavená „slepenina“ kusů tramvají poškozených při dopravních nehodách. Stroj se navíc při natáčení pohyboval na pneumatikách.

Akční scény, ve kterých hlavní hrdina bojuje se záporáky přes zašoupávací dveře uvnitř vozu, které byste ve skutečné pražské tramvaji hledali marně, patří k vrcholům snímku. Celá akce pak končí na náměstí Republiky, konkrétně u ústí do ulice Na Poříčí, kde souprava vykolejí a havaruje do budovy banky a klenotnictví. O poutavosti scén s pražskou tramvají svědčí i fakt, že se objevily v ukázkách i na propagačních snímcích.

České hlavní město si ve filmu zahrálo nejen samo sebe, ale také Vídeň či Bangkok. Budovu, která vypadá jako vystřižená z thajské metropole, ztvárnil karlínský Futurama Business Park. Pohřeb na začátku filmu se odehrává rovněž v thajském hlavním městě, ve skutečnosti je však natočen na Národním památníku na Vítkově, pod sochou Jana Žižky. Scény ve Vídni se naopak odehrávají u Národního muzea a na pražském Hlavním nádraží.

Medializované natáčení za dvě stě milionů dolarů v Praze probíhalo loni v létě. Město tehdy muselo představit rozsáhlý plán uzavírek a objížděk.

The Gray Man pojednává o souboji agentů CIA a sbírá od diváků poněkud vlažné reakce. Snímek je přitom jedním z nejambicióznějších a nejdražších projektů od Netflixu.

Komentáře

Hlavní zprávy

Ježčí zkouška dospělosti může proběhnout i u vás na zahradě

vydáno 13. srpna 2022  7:07

Pokud máte chuť ubytovat pichlavého souseda, musíte projít konkurzem. První mláďata se už zabydlují v Troji.  celý článek

Predátor je s námi 35 let. Důstojného následovníka neměl nejmíň dvanáct. Tedy až do teď

Strážce streamu
vydáno 12. srpna 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU To, že se snímek Predátor: Kořist povedl, se dalo tušit již pár dní před jeho premiérou na streamovací platformě Disney+. Film zasazený na počátek...  celý článek

FOTOGALERIE: 20 let od obrovské povodně. Katastrofa dorazila 12. srpna 2002

vydáno 12. srpna 2022  4:40

Velká voda v srpnu 2002 změnila leccos. Hlavně lidi, kteří ji prožili na vlastní kůži.   celý článek

Lidé, čtěte! Budete líp mluvit a možná snáze seženete práci

vydáno 11. srpna 2022  11:56

Trvá věčnost, než se vymáčknete? Nejste schopní vyjádřit myšlenku bez „omáčky“a zbytečných „eee“?   celý článek