metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 4 °C

Pondělí 28. listopadu 2022. Svátek má René

Další 3 fotografie v galerii
Akce u Rudolfina | foto: Netflix

Praha bouchá i jako Bangkok. Výsledky natáčení teď vidíme na obrazovkách

  18:07
Filmu od Netflixu The Gray Man dominuje především akční scéna s upravenou tramvají 14T. Fanoušci si mohou prohlédnout výsledky filmování v ulicích Prahy.

Konečně se alespoň některým z nás ulevilo. Na obrazovky internetové televize Netflix totiž před pár dny dorazil špionážní akční thriller The Gray Man. Ten se v loňském roce natáčel také v ulicích české metropole. A my již víme, jakou roli ve filmu sehrál Žižkov, bohnické sídliště, Pařížská ulice, Čechův a Karlův most, ale i Holešovice, náměstí Republiky a okolí Rudolfina.

Třemi naposled jmenovanými lokacemi se hlavní hrdina v podání herce Ryana Goslinga proháněl jako typický Pražan. Tedy v šedočervené tramvaji. Tu si ve filmu „zahrála“ jak skutečná tramvaj 14T, tak pro účely filmařů sestavená „slepenina“ kusů tramvají poškozených při dopravních nehodách. Stroj se navíc při natáčení pohyboval na pneumatikách.

Akční scény, ve kterých hlavní hrdina bojuje se záporáky přes zašoupávací dveře uvnitř vozu, které byste ve skutečné pražské tramvaji hledali marně, patří k vrcholům snímku. Celá akce pak končí na náměstí Republiky, konkrétně u ústí do ulice Na Poříčí, kde souprava vykolejí a havaruje do budovy banky a klenotnictví. O poutavosti scén s pražskou tramvají svědčí i fakt, že se objevily v ukázkách i na propagačních snímcích.

České hlavní město si ve filmu zahrálo nejen samo sebe, ale také Vídeň či Bangkok. Budovu, která vypadá jako vystřižená z thajské metropole, ztvárnil karlínský Futurama Business Park. Pohřeb na začátku filmu se odehrává rovněž v thajském hlavním městě, ve skutečnosti je však natočen na Národním památníku na Vítkově, pod sochou Jana Žižky. Scény ve Vídni se naopak odehrávají u Národního muzea a na pražském Hlavním nádraží.

Medializované natáčení za dvě stě milionů dolarů v Praze probíhalo loni v létě. Město tehdy muselo představit rozsáhlý plán uzavírek a objížděk.

The Gray Man pojednává o souboji agentů CIA a sbírá od diváků poněkud vlažné reakce. Snímek je přitom jedním z nejambicióznějších a nejdražších projektů od Netflixu.

Komentáře

Hlavní zprávy

Občas se objeví dílo, které ještě nemáme, říká v rozhovoru pro deník Metro vnuk Josefa Lady

vydáno 28. listopadu 2022  11:15

Zasněžené kopce, vesničky a děti v beranicích. To jsou typicky ladovské Vánoce, které letos můžete zažít i v pražském Centru Černý Most – celá výzdoba se...  celý článek

Pražané stárnou. Pomoct má i nové centrum sociálních a zdravotních služeb na Vinohradech

vydáno 28. listopadu 2022  4:50

Na území hlavního města nastálo žije více než tři sta tisíc důchodců, tedy podle statistik asi čtvrtina populace. Center pro seniory se však v Praze...  celý článek

Najdou se veselé espézetky i u pražských dopravců? Rebel je zatím pouze jeden

vydáno 27. listopadu 2022  10:12

Hanlivé texty na registrační značky autobusů nepatří. I přesto by se tam mohly zcela legálně objevovat.  celý článek

Neúspornost. Správce lamp nakoupí elektřinu raději sám, bude ji i vyrábět

vydáno 27. listopadu 2022  7:58

Lampy se sodíkovými výbojkami či LED zdroji společně po celé metropoli spotřebují zhruba padesát čtyři gigawattů ročně.  celý článek