metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 8 °C

Středa 29. března 2023. Svátek má Taťána
Nádrž Džbán. | foto: Roman Kubarič

Praha chce koupit pozemky kolem Džbánu, kde měly vyrůst domy

  10:03
Praha chce koupit pozemky kolem rybníka Džbán u Divoké Šárky. Informovala o tom mluvčí magistrátu Petra Hrubá. Majitel v lokalitě plánoval bytovou výstavbu. Projekt ale narazil na nesouhlas místních a Prahy 6. Majiteli pozemků, společnosti Molepo, se navíc nepodařilo prosadit změnu územního plánu, která by výstavbu umožnila.

„Změna územního plánu je v tuto chvíli neprůchozí, jsme proto ochotni jednat o prodeji,“ uvedl za Molepo mluvčí Marek Roll. Molepo získalo pozemky od někdejšího podniku Pražská kanalizace a vodní toky. Deník E15 nedávno uvedl, že za ně zaplatil 80 milionů korun. A nyní chce prý dvojnásobek. To ale mluvčí firmy zpochybnil. „Rozhodující bude cena, ale tak daleko jednání prozatím nejsou a je předčasné se o konkrétních částkách bavit,“ řekl.

Džbán musí zůstat místem odpočinku

Majitel pozemků chtěl na břehu, který v současnosti slouží jako koupaliště, vybudovat bytové domy. Přestavba se měla dotknout chátrající budovy, kde plánoval vytvořit místo pro bydlení. Místo parkoviště nedaleko kempu měly vyrůst výškové budovy s výhledem na Prahu a do údolí Divoké Šárky. Projekt počítal s novým krytým i venkovním sportovištěm.

Území okolo nádrže, které je považováno za vstupní bránu do Šáreckého údolí, ale chrání stavební uzávěra. Podle současné podoby územního plánu lokalita slouží výhradně odpočinku a rekreaci.

Komentáře

Hlavní zprávy

Nahlédněte do velkolepé barokní knihovny. Ráno je to jenom za polovinu

vydáno 29. března 2023  20:20

Prague City Tourism rozšiřuje svou nabídku o turistickou trasu v Klementinu.  celý článek

Jak se chovat k čerstvé mamince? Šestinedělí je pořád ještě velké tabu

vydáno 29. března 2023  18:10

Péči porodní asistentky si ženy musí platit samy.  celý článek

Sportovní turistika přináší skrytě miliardy do pokladen. Největším magnetem je Praha

vydáno 29. března 2023  13:30

Nehlučí v ulicích do ranních hodin a skryté kouty nejsou cítit jejich zvratky. Existuje druh návštěvníků, který Česku slušně vydělává.   celý článek

Putin je hráč pokeru, který prohrál a nemá co ztratit, říká fotoreportér Dárvík Máca

vydáno 29. března 2023  11:00

Válka na Ukrajině se propadá do bahna a krve. Deníku Metro je ctí, že již od samého začátku konfliktu spolupracuje s Vojtěchem Dárvíkem Mácou,...  celý článek