metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 11 °C

Středa 28. září 2022. Den české státnosti
Nádrž Džbán. | foto: Roman Kubarič

Praha chce koupit pozemky kolem Džbánu, kde měly vyrůst domy

  10:03
Praha chce koupit pozemky kolem rybníka Džbán u Divoké Šárky. Informovala o tom mluvčí magistrátu Petra Hrubá. Majitel v lokalitě plánoval bytovou výstavbu. Projekt ale narazil na nesouhlas místních a Prahy 6. Majiteli pozemků, společnosti Molepo, se navíc nepodařilo prosadit změnu územního plánu, která by výstavbu umožnila.

„Změna územního plánu je v tuto chvíli neprůchozí, jsme proto ochotni jednat o prodeji,“ uvedl za Molepo mluvčí Marek Roll. Molepo získalo pozemky od někdejšího podniku Pražská kanalizace a vodní toky. Deník E15 nedávno uvedl, že za ně zaplatil 80 milionů korun. A nyní chce prý dvojnásobek. To ale mluvčí firmy zpochybnil. „Rozhodující bude cena, ale tak daleko jednání prozatím nejsou a je předčasné se o konkrétních částkách bavit,“ řekl.

Džbán musí zůstat místem odpočinku

Majitel pozemků chtěl na břehu, který v současnosti slouží jako koupaliště, vybudovat bytové domy. Přestavba se měla dotknout chátrající budovy, kde plánoval vytvořit místo pro bydlení. Místo parkoviště nedaleko kempu měly vyrůst výškové budovy s výhledem na Prahu a do údolí Divoké Šárky. Projekt počítal s novým krytým i venkovním sportovištěm.

Území okolo nádrže, které je považováno za vstupní bránu do Šáreckého údolí, ale chrání stavební uzávěra. Podle současné podoby územního plánu lokalita slouží výhradně odpočinku a rekreaci.

Komentáře

Hlavní zprávy

Strach z vysokých účtů vede také k energetické vynalézavosti

vydáno 27. září 2022  13:04

Úřad vlády objevil Ameriku? V rámci úspor namontují ve Strakově akademii pohybová čidla a vymění staré žárovky za úsporné.  celý článek

V metropoli spustila povolební tancovačka. Křeslo primátora se hned neobsadí

vydáno 26. září 2022  18:55

Praha sobě v nové pražské koalici? To je zbytečné, stačí nám Starostové a Piráti, tvrdí vítězné Spolu.  celý článek

Zábradlí mizí z Náměstí Míru. Dejte pozor, zatím jenom po kouskách

vydáno 26. září 2022  5:11

Konec přebytečných klandrů započal. Překážky mizí i tam, kde to místní celkem dost překvapuje.  celý článek

Famózní premiéra v pražských Arkádách: unikátní Peugeot e-Legend poprvé v Česku!

vydáno 25. září 2022  18:32

V OC Arkády Pankrác se udála nevídaná věc. Ukázal se zde koncepční vůz, který nemá obdoby. Je autonomní, což znamená, že dokáže řídit zcela sám (i když...  celý článek