metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 17 °C

Pondělí 26. září 2022. Svátek má Andrea

Větší foto
Zarostlý semafor v Patočkově ulici u Břevnovského kláštera. | foto: David SedleckýMetro.cz

Praha chystá propouštění v TSK, řekl zastupitelům náměstek primátorky Dolínek

  18:13
Náměstek primátorky Petr Dolínek na dnešním jednání zastupitelstva uvedl, že město chystá propuštění několika desítek zaměstnanců Technické správy komunikací. Správa jich má nyní zhruba 320.

Do 1. ledna příštího roku by měla být dokončena změna Technické správy komunikací (TSK) z příspěvkové na obchodní firmu. Transformaci společnosti na akciovou společnost připravilo vedení města za vlády bývalého primátora Tomáše Hudečka.

„Transformovaná společnost by měla začít fungovat od 1. ledna, zároveň dojde k obměně ve statutárních orgánech,“ řekl náměstek primátorky Petr Dolínek. Podle něj by v dozorčí radě či představenstvu neměli sedět vysloužilí politici. Narážel tak zřejmě na to, že v akciové společnosti jsou Miroslav Svoboda (ČSSD) nebo Jan Vidím (ODS). Letos v únoru už radní odvolali z dozorčí rady například bývalého náměstka primátora Pavla Béma (ODS) Rudolfa Blažka (ODS).

Dolínek také připustil, že by se ve firmě mělo v budoucnu propouštět. Podle něj by se to mělo týkat několika desítek zaměstnanců. Kdy a kolik lidí bude muset odejít, neřekl.

Od vytvoření obchodní firmy si město slibuje úsporu až 40 milionů korun ročně. Společnost TSK se stará o pražské komunikace, včetně zimní údržby a plochy městské zeleně. Její rozpočet se ročně pohybuje kolem 500 milionů korun.

Komentáře

Hlavní zprávy

Zábradlí mizí z Náměstí Míru. Dejte pozor, zatím jenom po kouskách

vydáno 26. září 2022  5:11

Konec přebytečných klandrů započal. Překážky mizí i tam, kde to místní celkem dost překvapuje.  celý článek

Až do prosince bez tramvají. Na nábřeží opraví také koleje či vodovod

vydáno 25. září 2022  18:30

Na Bubenském nábřeží nejezdí od pondělí tramvaje. Důvodem výluky mezi Vltavskou a Dělnickou je oprava kolejí, kanalizace, vodovodu, chodníků a vozovky....  celý článek

Dědictví home office. V on-line světě jsme nepozorní a hackeři to moc dobře vědí

vydáno 25. září 2022  12:29

Podzimní covidová vlna asi zažene lidi zpět do režimu home office. Naděje, že se zbaví zlozvyků z práce na dálku, se opět oddaluje.  celý článek

Sekeru, pilu a hurá na dříví! Samovýroba otopu má háčky. Víme, na co si dát pozor

vydáno 25. září 2022  6:02

Ještě loni většina z nás získávala teplo domova z plynových kotlů nebo dálkového topení. Válka, zničující ceny energií a strach ze zimy udělaly ze dřeva v...  celý článek