metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 12 °C

Středa 28. září 2022. Den české státnosti

Větší foto
Hotel (ilustrační foto) | foto: freeimages

Praha je na devátém místě na světě. Podle poměru ceny a kvality hotelů

  15:09
Česká metropole se v celosvětového žebříčku měst s nejvýhodnějším poměrem cen ubytování a kvality umístila na devátém místě. Praha za sebou nechala například Řím, Madrid a Vídeň. Vyplývá to z žebříčku, který sestavil hotelový srovnávač Trivago.cz. Nejvýhodnější ubytování podle serveru je v Bělehradu, kde se průměrná cena za dvoulůžkový pokoj za noc pohybuje kolem 2180 Kč. V Praze to je 2789 Kč.

Druhé a třetí místo obsadily Petrohrad a Moskva, čtvrté je Santiago de Chile. Na opačném konci žebříčku se umístila města ve Spojených státech. „Na drahé a podle hotelových recenzí ne právě kvalitní ubytování narazíte zejména v New Yorku, San Francisku, Las Vegas či Miami Beach. Z evropských měst je na tom nejhůře, co se ubytování týká, Londýn,“ uvedl vyhledávač.

Index je postaven podle kombinace průměrné ceny za standardní dvoulůžkový pokoj ve všech kategoriích a uživatelského hodnocení ubytovacích zařízení. Výsledky se přenášejí na 100bodovou škálu. Pro zařazení do žebříčku musí mít město alespoň 50 hotelů. Index je založen na datech sesbíraných z více než 900 tisíc hotelů.

Pořadí prvních deseti měst: 1. Bělehrad, 2. Petrohrad, 3. Moskva, 4. Santiago de Chile, 5. Istanbul, 6. Buenos Aires, 7. Bangkok, 8. Mexiko, 9. Praha, 10. Řím.

Komentáře

Hlavní zprávy

Bylinkám hodně věřím. Jsou zázračné, říká zahrádkářka. Na Bílé Hoře pěstuje i „maggi“

vydáno 28. září 2022  6:28

O zahrádkářích platí, že se „rejpou“ v zemi a zásobují příbuzenstvo čerstvou zeleninou a ovocem. Narazíte však i na nadšence, kteří svou vášeň povýšili....  celý článek

Strach z vysokých účtů vede také k energetické vynalézavosti

vydáno 27. září 2022  13:04

Úřad vlády objevil Ameriku? V rámci úspor namontují ve Strakově akademii pohybová čidla a vymění staré žárovky za úsporné.  celý článek

V metropoli spustila povolební tancovačka. Křeslo primátora se hned neobsadí

vydáno 26. září 2022  18:55

Praha sobě v nové pražské koalici? To je zbytečné, stačí nám Starostové a Piráti, tvrdí vítězné Spolu.  celý článek

Zábradlí mizí z Náměstí Míru. Dejte pozor, zatím jenom po kouskách

vydáno 26. září 2022  5:11

Konec přebytečných klandrů započal. Překážky mizí i tam, kde to místní celkem dost překvapuje.  celý článek