metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 14 °C

Čtvrtek 30. března 2023. Svátek má Arnošt

Další 2 fotografie v galerii
Stavba protipovodňových zábran (ilustrační foto). | foto: Metro.cz

Praha se chystá na velkou vodu. Cvičení má název Berounka 2015

  13:51
Přestože šla Berounka pro velké sucho letos v létě téměř přejít suchou nohou, pojmenoval po této řece magistrát letošní protipovodňové cvičení. Uskuteční se v­ sobotu 10.­října.

„Cílem je prověřit činnost povodňové komise a ­připravenost lidí a techniky k protipovodňovým opatřením,“ uvedl mluvčí magistrátu Vít Hofman. Náklady na akci budou 479 tisíc korun. Dopravní komplikace cvičení podle magistrátu nezpůsobí.

Poslední velká povodeň zasáhla Prahu v červnu 2013, kdy dosáhla úrovně padesátileté vody. „Navrhované letošní cvičení je plánováno v oblasti výstavby protipovodňových opatření na Zbraslavi, v ­Radotíně a Chuchli,“ píše se v materiálu, který včera schválila rada města.

Dopravní komplikace město nečeká, podle magistrátu nebude třeba žádné z míst uzavírat. Termín cvičení radní zvolili s­ ohledem na konec turistické sezony. Navíc Praze v tomto období povodně nehrozí. Jde o část protipovodňových opatření, jichž se dosavadní cvičení netýkala.

Cvičení bude rozděleno do dvou fází a bude trvat od 8 do 19 hodin. V té první bude svolána povodňová komise a­ také představitelé města, stejně jako vedoucí některých organizací. Ve druhé fázi budou vystavěny protipovodňové zábrany a zavedena další protipovodňová opatření.

Komentáře

Hlavní zprávy

Nahlédněte do velkolepé barokní knihovny. Ráno je to jenom za polovinu

vydáno 29. března 2023  20:20

Prague City Tourism rozšiřuje svou nabídku o turistickou trasu v Klementinu.  celý článek

Jak se chovat k čerstvé mamince? Šestinedělí je pořád ještě velké tabu

vydáno 29. března 2023  18:10

Péči porodní asistentky si ženy musí platit samy.  celý článek

Sportovní turistika přináší skrytě miliardy do pokladen. Největším magnetem je Praha

vydáno 29. března 2023  13:30

Nehlučí v ulicích do ranních hodin a skryté kouty nejsou cítit jejich zvratky. Existuje druh návštěvníků, který Česku slušně vydělává.   celý článek

Putin je hráč pokeru, který prohrál a nemá co ztratit, říká fotoreportér Dárvík Máca

vydáno 29. března 2023  11:00

Válka na Ukrajině se propadá do bahna a krve. Deníku Metro je ctí, že již od samého začátku konfliktu spolupracuje s Vojtěchem Dárvíkem Mácou,...  celý článek