metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 27 °C

Pondělí 4. července 2022. Svátek má Prokop

Další 2 fotografie v galerii
Stavba protipovodňových zábran (ilustrační foto). | foto: Metro.cz

Praha se chystá na velkou vodu. Cvičení má název Berounka 2015

  13:51
Přestože šla Berounka pro velké sucho letos v létě téměř přejít suchou nohou, pojmenoval po této řece magistrát letošní protipovodňové cvičení. Uskuteční se v­ sobotu 10.­října.

„Cílem je prověřit činnost povodňové komise a ­připravenost lidí a techniky k protipovodňovým opatřením,“ uvedl mluvčí magistrátu Vít Hofman. Náklady na akci budou 479 tisíc korun. Dopravní komplikace cvičení podle magistrátu nezpůsobí.

Poslední velká povodeň zasáhla Prahu v červnu 2013, kdy dosáhla úrovně padesátileté vody. „Navrhované letošní cvičení je plánováno v oblasti výstavby protipovodňových opatření na Zbraslavi, v ­Radotíně a Chuchli,“ píše se v materiálu, který včera schválila rada města.

Dopravní komplikace město nečeká, podle magistrátu nebude třeba žádné z míst uzavírat. Termín cvičení radní zvolili s­ ohledem na konec turistické sezony. Navíc Praze v tomto období povodně nehrozí. Jde o část protipovodňových opatření, jichž se dosavadní cvičení netýkala.

Cvičení bude rozděleno do dvou fází a bude trvat od 8 do 19 hodin. V té první bude svolána povodňová komise a­ také představitelé města, stejně jako vedoucí některých organizací. Ve druhé fázi budou vystavěny protipovodňové zábrany a zavedena další protipovodňová opatření.

Komentáře

Hlavní zprávy

Další kritika radnice Prahy 1. Kvůli parkovišti pod Pražským hradem

vydáno 4. července 2022  4:49

Po „gotickém kruháči“ obyvatele centra města štve zrušení širokého chodníku v Nerudovce.  celý článek

Monacké knížectví nad pražským Botičem aneb Kde žijí milionáři nad chatrčí

PRAHA? AHA!
vydáno 3. července 2022  11:07

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Pražské pouliční osvětlení je zase chytřejší. Novinka navíc šetří energii

vydáno 3. července 2022  5:41

Správce veřejného osvětlení – Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) – pokračuje v zavádění chytrých technologií v metropoli. Od...  celý článek

Jehovisté? Kdepak. Po domácnostech chodí úředníci magistrátu. Učí třídit

vydáno 2. července 2022  5:34

V hnědých popelnicích končí také plast nebo sklo, což kazí kompost. Změnit to má nová kontaktní kampaň Pražských služeb.  celý článek