metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 1 °C

Středa, 8. prosince 2021. Svátek má Květoslava.

Větší foto
Ilustrační snímek | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Praha se rozroste až do Votic

  5:56
Na jaře bude spuštěna integrace veřejné dopravy v oblasti Zásmucka a Kouřimska.

To, že se mají k Pražské integrované dopravě (PID) dříve či později připojit spoje napříč celým Středočeským krajem, není pro čtenáře deníku Metro žádnou novinkou. Loni se k ní připojilo Příbramsko, Benešovsko i Slánsko. Součástí Prahy je krátce také Rakovnicko.

„Na letošní jaro plánujeme zapojit do PID hned tři středočeské oblasti: Zásmucko, Voticko a Kokořínsko. Na jednu jízdenku bude možné jezdit v rámci zaintegrovaných oblastí Středočeského kraje, ale také pražskou MHD. Díky tomuto tarifu pak cestující ušetří zejména při pravidelném dojíždění. Na linkách PID lze totiž v rámci pásmové i časové platnosti libovolně přestupovat mezi jednotlivými linkami různých dopravců,“ říká mluvčí organizátora pražské dopravy Ropid Filip Drápal.

Integrace

12

Tolik nových linek přinese integrace veřejné dopravy Benešovska, konkrétně v oblasti Voticka. Votice se nacházejí v sedmém tarifním pásmu. 

V dotčených oblastech se mohou cestující těšit na dvě nové linky (481, 549) z Kolína do Uhlířských Janovic nebo prodloužení linky 424 do Ždánic. „Linka 450 nově dojede až do Bečvár a linka 660 místo linky 654 pojede až do Stříbrné Skalice. Chystáme i posílení linek 383, 387, 659–661, a to hlavně ve večerních hodinách. Informace k dalším oblastem budou brzy následovat,“ slibuje Drápal. Z integrace do pražské dopravy cestujícím vždy plyne řada výhod. Pražské jízdenky je totiž poté možné používat jak v regionálních autobusech, tak i ve vlacích. Díky možnosti nákupu jízdních dokladů pomocí platební karty či přes mobilní aplikaci PID Lítačka se zjednodušuje nákup jízdenek. Ropid i středočeský organizátor dopravy IDSK jsou během integrací zvyklí na řadu stížností od cestujících. Oba organizátoři však doporučují nesměrovat reakce jen na ně. „V případě jakýchkoliv připomínek doporučujeme obyvatelům obcí obrátit se na své volené zástupce, se kterými jsou řády dojednávány,“ píše Ropid. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Kdo chce tisknout noviny a knížky, nebo balit zboží pro zákazníky, ten si před Vánocemi počká

vydáno 8. prosince 2021  10:00

Papír si vzít nedáme. Vyznavači tištěných novin, časopisů a literatury milují šustot obracených stránek. Vydavatelé však mají starosti.  celý článek

Počíhejte si na něj. Nový bus v Praze střídá linky jako ponožky

vydáno 8. prosince 2021  5:33

Prototyp vozu SOR bude po hlavním městě jezdit rok. Znají ho i v Hradci Králové nebo například v Kladně.  celý článek

Ne každá skulina je bezpečná. Nemáte náhodou doma v kamnech sýkorku?

vydáno 7. prosince 2021  18:54

Podívejte se občas pozorně do systému vytápění. Komín z plynového kotle nebo z topení bez krycí mřížky se může stát pro zvířecího návštěvníka pastí....  celý článek

Na teplé oblečení řidičů MHD dohlížejí odborné komise

vydáno 7. prosince 2021  5:10

Zimní stejnokroje zaměstnanců pražských dopravců obvykle obsahují třeba i pořádnou bundu.  celý článek

Vaše fotky z Prahy