metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 21 °C

Středa, 8. dubna 2020. Svátek má Ema.
Ilustrační snímek
Větší foto
Ilustrační snímek | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Praha se rozroste až do Votic

29. ledna 2020  5:56 Filip Jaroševský Metro.cz
Na jaře bude spuštěna integrace veřejné dopravy v oblasti Zásmucka a Kouřimska.

To, že se mají k Pražské integrované dopravě (PID) dříve či později připojit spoje napříč celým Středočeským krajem, není pro čtenáře deníku Metro žádnou novinkou. Loni se k ní připojilo Příbramsko, Benešovsko i Slánsko. Součástí Prahy je krátce také Rakovnicko.

„Na letošní jaro plánujeme zapojit do PID hned tři středočeské oblasti: Zásmucko, Voticko a Kokořínsko. Na jednu jízdenku bude možné jezdit v rámci zaintegrovaných oblastí Středočeského kraje, ale také pražskou MHD. Díky tomuto tarifu pak cestující ušetří zejména při pravidelném dojíždění. Na linkách PID lze totiž v rámci pásmové i časové platnosti libovolně přestupovat mezi jednotlivými linkami různých dopravců,“ říká mluvčí organizátora pražské dopravy Ropid Filip Drápal.

Integrace

12

Tolik nových linek přinese integrace veřejné dopravy Benešovska, konkrétně v oblasti Voticka. Votice se nacházejí v sedmém tarifním pásmu. 

V dotčených oblastech se mohou cestující těšit na dvě nové linky (481, 549) z Kolína do Uhlířských Janovic nebo prodloužení linky 424 do Ždánic. „Linka 450 nově dojede až do Bečvár a linka 660 místo linky 654 pojede až do Stříbrné Skalice. Chystáme i posílení linek 383, 387, 659–661, a to hlavně ve večerních hodinách. Informace k dalším oblastem budou brzy následovat,“ slibuje Drápal. Z integrace do pražské dopravy cestujícím vždy plyne řada výhod. Pražské jízdenky je totiž poté možné používat jak v regionálních autobusech, tak i ve vlacích. Díky možnosti nákupu jízdních dokladů pomocí platební karty či přes mobilní aplikaci PID Lítačka se zjednodušuje nákup jízdenek. Ropid i středočeský organizátor dopravy IDSK jsou během integrací zvyklí na řadu stížností od cestujících. Oba organizátoři však doporučují nesměrovat reakce jen na ně. „V případě jakýchkoliv připomínek doporučujeme obyvatelům obcí obrátit se na své volené zástupce, se kterými jsou řády dojednávány,“ píše Ropid. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Trénujeme po sítích. Zabírají výzvy, těší předsedu klubu ABC Braník

Matěj Mráz
vydáno 8. dubna 2020  19:38

Góly v amatérských fotbalových soutěžích snad začnou padat zase až v létě. Většina týmů se proto musela s novou situací vypořádat. Například v Braníku se...  celý článek

Máte nový a inovativní projekt? Přihlaste ho do akcelerátoru

Ilustrační foto
vydáno 8. dubna 2020  17:14

Slovenský podporovatel výjimečných inovativních projektů Perry Talents zamířil také do Česka.  celý článek

Koronavirus umí zkrotit v urychlovači částic

Nahlédli jsme do nepřístupného podzemí pod Vítkovem.
vydáno 8. dubna 2020  5:30

Pracovníci podzemní laboratoře nabízejí zdarma sterilizaci lékařských pomůcek.  celý článek

Tiché ulice jsou past pro lidi bez zraku, chybí jim orientace

ilustrační snímek
vydáno 7. dubna 2020  18:47

Zmizely překážky, podle kterých nevidomí vědí, kde jsou. Není koho požádat o pomoc při přejití ulice.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám