metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 14 °C

Čtvrtek 30. března 2023. Svátek má Arnošt

Další 1 fotografie v galerii
Sídlo magistrátu v Nové radnici na Mariánském náměstí. | foto: Josef Škvor, Metro.cz

Praha získá z evropských fondů 11 miliard korun

  18:01
Evropská komise schválila nový operační program pro roky 2014-2020 Praha – pól růstu České republiky. Ten je zaměřený na podporu zvyšování konkurenceschopnosti hlavního města. Dnes byl program v Bruselu také podepsán premiérem Bohuslavem Sobotkou.

„Je to obrovský úspěch, ze kterého budou mít prospěch všichni Pražané,“ prohlásil náměstek primátorky a radní pro oblast dopravy a evropských fondů Petr Dolínek.

V novém multifondovém programu se počítá s více než 403 miliony eur (cca 11 miliard korun), které budou směřovat do oblastí výzkumu, vývoje a technologických inovací, energetických úspor a lepší veřejné dopravy, sociálního začleňování a boji proti chudobě a oblasti vzdělávání.

„Program jednoznačně přispěje k dalšímu efektivnímu rozvoji naší metropole. Našim prioritním úkolem bude nyní vše dobře připravit, aby čerpání probíhalo bez problémů a peníze směřovaly do projektů, které budou pro město skutečně přínosné,“ řekl Dolinek.

Operační program Praha – pól růstu ČR, který je postaven na konceptu tzv. SMART CITIES, představuje novinku v oblasti Evropských strukturálních a investičních fondů (ESI fondů). Z poloviny bude spolufinancován z národních zdrojů.

Komentáře

Hlavní zprávy

Nahlédněte do velkolepé barokní knihovny. Ráno je to jenom za polovinu

vydáno 29. března 2023  20:20

Prague City Tourism rozšiřuje svou nabídku o turistickou trasu v Klementinu.  celý článek

Jak se chovat k čerstvé mamince? Šestinedělí je pořád ještě velké tabu

vydáno 29. března 2023  18:10

Péči porodní asistentky si ženy musí platit samy.  celý článek

Sportovní turistika přináší skrytě miliardy do pokladen. Největším magnetem je Praha

vydáno 29. března 2023  13:30

Nehlučí v ulicích do ranních hodin a skryté kouty nejsou cítit jejich zvratky. Existuje druh návštěvníků, který Česku slušně vydělává.   celý článek

Putin je hráč pokeru, který prohrál a nemá co ztratit, říká fotoreportér Dárvík Máca

vydáno 29. března 2023  11:00

Válka na Ukrajině se propadá do bahna a krve. Deníku Metro je ctí, že již od samého začátku konfliktu spolupracuje s Vojtěchem Dárvíkem Mácou,...  celý článek