metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 28 °C

Pátek 1. července 2022. Svátek má Jaroslava

Další 1 fotografie v galerii
Sídlo magistrátu v Nové radnici na Mariánském náměstí. | foto: Josef Škvor, Metro.cz

Praha získá z evropských fondů 11 miliard korun

  18:01
Evropská komise schválila nový operační program pro roky 2014-2020 Praha – pól růstu České republiky. Ten je zaměřený na podporu zvyšování konkurenceschopnosti hlavního města. Dnes byl program v Bruselu také podepsán premiérem Bohuslavem Sobotkou.

„Je to obrovský úspěch, ze kterého budou mít prospěch všichni Pražané,“ prohlásil náměstek primátorky a radní pro oblast dopravy a evropských fondů Petr Dolínek.

V novém multifondovém programu se počítá s více než 403 miliony eur (cca 11 miliard korun), které budou směřovat do oblastí výzkumu, vývoje a technologických inovací, energetických úspor a lepší veřejné dopravy, sociálního začleňování a boji proti chudobě a oblasti vzdělávání.

„Program jednoznačně přispěje k dalšímu efektivnímu rozvoji naší metropole. Našim prioritním úkolem bude nyní vše dobře připravit, aby čerpání probíhalo bez problémů a peníze směřovaly do projektů, které budou pro město skutečně přínosné,“ řekl Dolinek.

Operační program Praha – pól růstu ČR, který je postaven na konceptu tzv. SMART CITIES, představuje novinku v oblasti Evropských strukturálních a investičních fondů (ESI fondů). Z poloviny bude spolufinancován z národních zdrojů.

Komentáře

Hlavní zprávy

„DBK je jako černý pták s roztaženými křídly.“ Obchodní dům slaví výročí

vydáno 1. července 2022  6:23

Pro někoho představuje socialistický pozůstatek, pro jiného reprezentuje jedno z vrcholných děl české brutalistní architektury. DBK, tehdejší Dům bytové...  celý článek

Na pražském Újezdě nahlédnete do hlavy umělkyně

vydáno 30. června 2022  11:49

V malostranském sklípku se dnes večer odehraje Vernisáž jako víno.  celý článek

Ostražitosti nikdy není dost. Pozor i na domácí „hambáče“

vydáno 30. června 2022  4:38

Hygienická varování jsou spojená s každou letní sezonou. Stále jsme se nezbavili covidu. Čekají nás ale i jiné nástrahy.  celý článek

Ostrov z naplavených odpadků může vzniknout i v českých vodních tocích

vydáno 29. června 2022  13:30

V ohybu řeky Temže u mostu Hammersmith se vytvořil ostrov o rozměru dvou tenisových kurtů z vlhčených ubrousků. Deník Metro o tom čtenáře informoval v...  celý článek