metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 11 °C

Sobota 24. února 2024. Svátek má Matěj
Herečka Tonia Sotiropulosová

Blíží se Ples v Opeře, přijede na něj krásná Řekyně z nové bondovky

  13:52
Herečka Tonia Sotiropulosová známá z poslední bondovky Skyfall bude čestným hostem jubilejního desátého Plesu v opeře, který se ve Státní opeře v Praze bude konat 2. února. Kráska, která původně pochází z Řecka a momentálně pracuje a žije v Londýně, se ve snímku Skyfall představila po boku agenta 007 Daniela Craiga. Známá je také jako modelka pro kampaně značky L'Oreal.

"Jsme velmi rádi, že přijala naše pozvání a podpoří svojí účastí Ples v Opeře, a to i přesto, že je po ohromujícím úspěchu aktuálního filmu Skyfall velmi vytížená. Věřím, že tím potěšíme nejen milovníky bondovek ale i ženské krásy. Jako čestný host plesu tradičně zahájí ples prvním tancem s tanečníkem Honzou Onderem," uvedla Zuzana Vinzens, ředitelka plesu. Dodala, že Sotiropulosová do Prahy dorazí v pátek 1. února a zdrží se do neděle, kdy její oficiální program končí.

Na plesu mimo jiné vystoupí také světová sopranistka Adriana Kohútková a slovenský tenor Peter Berger. V baletním duetu se představí také první sólisté Vídeňské státní opery, primabalerína Nina Poláková a Roman Lazík.

Slavnostním plesovým večerem bude provázet Marek Eben. Novinkou desátého ročníku budou stoly umístěné na parketu, tancovat se tentokrát bude v kulisách. Akce bude podle pořadatelů oslavou opery jako žánru a hosty uvede přímo do děje slavné La Traviaty, od jejíž premiéry letos uplyne 160 let.

Dražba podpoří děti

  • Výtěžek ve prospěch Nadace Terezy Maxové dětem nepůjde z tomboly, ale z dražby.
  • V ní se například objeví šaty Terezy Chlebovské, ve kterých reprezentovala Českou republiku na soutěži Miss Universe.
  • Ples v opeře přispěje na úhradu stipendia a dalších souvisejících nákladů spojených se studiem na vysoké škole pro mladé lidi, kteří prožili dětství a dospívání v ústavní výchově.
  • Loňská dražba Plesu v opeře, který se odehrával ve stylu doby Rudolfa II., vynesla pro Nadaci Terezy Maxové a rozvoj Dětského krizového centra rekordních 644 tisíc korun.

Komentáře

Hlavní zprávy

Na bolest jsem zvyklá. Nekňourám, bojuji, říká kaskadérka Hanka Dvorská

vydáno 24. února 2024  8:00

Na srdci má kardiostimulátor a na mozku jí doktoři našli nádor. I přesto každý den běhá po Praze a mimo jiné vede fitness lekce. Nejstarší česká...  celý článek

Méně křeče, ale také sebevědomí soutěžících. Love is Blind je tu pošesté a zase trošku jinak

Strážce streamu
vydáno 23. února 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU V současnosti by se dalo říct, že je reality show Láska je slepá (Love is blind) skoro kultovní záležitostí. Její děj se pokaždé zaměřuje na nezadané...  celý článek

Robotický psycholog není vysavač. Vaše data jsou v bezpečí, tvrdí podnikatel

vydáno 23. února 2024  5:00

Česká platforma VOS.health, kterou založil mladý podnikatel Jiří Diblík s kolegou Ondřejem Kopeckým, pečuje o mentální zdraví více než tří milionů lidí po...  celý článek

Svépomoc je fajn věc. Nejde ji ale chtít po všech, říká kutil a moderátor Libický

vydáno 22. února 2024  13:14

Už nějaký ten rok natáčí hobby pořady. Jeho Libovky Pepy Libického jsou určeny pro všechny, kterým se líbí ručně vyrábět, rekonstruovat, budovat, tvořit,...  celý článek