metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 11 °C

Sobota 24. února 2024. Svátek má Matěj
Bobby McFerrin vystoupil 4. července ve Varšavě. | foto: ČTK

Bobby McFerrin fanouškům slibuje: To nejlepší ještě přijde

  16:45
Multižánrový hudební festival Colours of Ostrava začal ve čtvrtek. Jednoho z headlinerů, zpěváka Bobby McFerrina jsme se zeptali mimo jiné i na to, jaké hosty uvidí diváci při jeho vystoupení. Autor legendárního hitu Don't Worry Be Happy vystoupí v pátek.

Cestujete po celém světě, kde je váš domov?
Žiju v lese na okraji Philadelphie. Miluju to tam, je tam klid.

Kam se rád vracíte?
Žádné místo se nevyrovná domovu. Procestoval jsem toho opravdu mnoho, viděl jsem mnoho úžasných věcí a krásných míst. Ale domov je to místo, kde jsem nejradši.

Máte nějaký zvláštní vztah k Česku?
Už léta se sem vracím a publikum je tu opravdu neuvěřitelné. Cítím, že se tady lidé o hudbu hodně zajímají, mají velký přehled, z reakce davu je to znát. Inspiruje mě to a taky baví.

Na Colours s vámi vystoupí hosté, kteří to budou?
Mám obrovskou radost, že na festivalu vystoupím společně s pěveckým triem WeBe3. Tihle tři hlasoví improvizátoři se mnou založili skupinu Voicestra, později si vytvořili své vlastní trio a teď cestují po celém světě. Pozvali mě vloni v létě na turné a měli jsme se skvěle. Teď jsem je požádal, aby se ke mně připojili pro toto turné.

Máte toho za sebou opravdu hodně, na které období nejradši vzpomínáte?
Stále nemohu uvěřit tomu, jak jsem šťastný. Opravdu jsem si přál strávit celý svůj život experimentováním s hlasem a sólovým vystupováním. Lidé si říkali, že jsem blázen, ale s pomocí skvělých lidí jsem to dokázal. Je mnoho skvělých momentů, těžké vybrat jen několik z nich. Doufám, že to nejlepší ještě přijde.

Které spolupráce si za svou kariéru vážíte nejvíc?
Je to jako říci, které ze svých dětí miluji nejvíc. Všechny je zbožňuji a každá spolupráce je úplně jiná.

Jaký je váš recept na to být šťastným?
Pro mě je velmi důležité být vyrovnaný, klidný a sebejistý. Žiji opravdu velmi poklidným životem. Rád si třeba povídám se stromy. Každý den čtu bibli. Snažím se být v rovnováze s Bohem, ale i se sebou samotným i se svou rodinou. Je opravdu úžasné být na světě a dělat hudbu.

Komentáře

Hlavní zprávy

Na bolest jsem zvyklá. Nekňourám, bojuji, říká kaskadérka Hanka Dvorská

vydáno 24. února 2024  8:00

Na srdci má kardiostimulátor a na mozku jí doktoři našli nádor. I přesto každý den běhá po Praze a mimo jiné vede fitness lekce. Nejstarší česká...  celý článek

Méně křeče, ale také sebevědomí soutěžících. Love is Blind je tu pošesté a zase trošku jinak

Strážce streamu
vydáno 23. února 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU V současnosti by se dalo říct, že je reality show Láska je slepá (Love is blind) skoro kultovní záležitostí. Její děj se pokaždé zaměřuje na nezadané...  celý článek

Robotický psycholog není vysavač. Vaše data jsou v bezpečí, tvrdí podnikatel

vydáno 23. února 2024  5:00

Česká platforma VOS.health, kterou založil mladý podnikatel Jiří Diblík s kolegou Ondřejem Kopeckým, pečuje o mentální zdraví více než tří milionů lidí po...  celý článek

Svépomoc je fajn věc. Nejde ji ale chtít po všech, říká kutil a moderátor Libický

vydáno 22. února 2024  13:14

Už nějaký ten rok natáčí hobby pořady. Jeho Libovky Pepy Libického jsou určeny pro všechny, kterým se líbí ručně vyrábět, rekonstruovat, budovat, tvořit,...  celý článek