metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 14 °C

Pátek 1. března 2024. Svátek má Bedřich
Lionel Richie

Bohatý koncertní rok létem nekončí. Přijedou Coldplay i Lionel Richie

  11:09
Léto pomalu končí a mohlo by se zdát, že ty nejzajímavější hudební akce už máme za sebou. Ve skutečnosti se ale během následujících měsíců do Prahy sjedou další hudební osobnosti. I závěr roku tak bude bohatý na velké koncerty.

Coldplay 16. září

Coldplay

Už v polovině září v pražské Synot Tip Aréně vystoupí několikanásobní držitelé ceny Grammy. Britská čtveřice Coldplay se do Česka vrátí po čtyřech letech v rámci tour k poslednímu albu Mylo Xyloto. Naposledy se představili v hale, tentokrát je čeká vystoupení pod širým nebem v Edenu.

Lionel Richie 20. října

Lionel Richie

S novou deskou Tuskegee se do české metropole po pěti letech vrátí i soulová a R&B legenda Lionel Richie. Autor mnoha notoricky známých milostných balad vystoupí ve vysočanské O2 areně a jeho fanoušci se mohou těšit na hudební průřez dlouholetou kariérou, kterou nastartoval už v roce 1967, kdy stál u zrodu legendární skupiny Commodores.

Jennifer Lopez 26. října

Jennifer Lopez

Koncem října se v O2 areně představí hvězda latino popu Jennifer Lopez. Do Prahy zavítá v rámci svého vůbec prvního světového turné. Časopis Forbes tuto popovou divu, která své první album vydala v roce 1999, označil za nejvlivnější celebritu současnosti.

Muse 22. listopadu

Muse

Rockové trio Muse se vrátí do Česka po dvou letech od svého posledního vystoupení na Rock for People. Na turné, v rámci nějž vystoupí ve vysočanské O2 areně, kapela vyjede krátce po vydání alba The 2nd Law, které se začne prodávat 1. října. Šesté studiové album anglické skupiny obsahuje i oficiální song londýnských olympijských her.

Kris Kristofferson 29. listopadu

Kris Kristofferson

Koncem listopadu vystoupí v Kongresovém centru hvězda amerického country Kris Kristofferson. Spolu s Williem Nelsonem nebo už zesnulým Johnnym Cashem patří mezi absolutní legendy svého řemesla. Vedle hudby se Kristofferson věnuje i filmu. Znát jej můžete třeba z upírské trilogie Blade.

Komentáře

Hlavní zprávy

Neřiďte se kalendářem. Zima pro auta nekončí a v lyžařských střediscích se hodně bourá

vydáno 1. března 2024  6:01

Obleva vyhání lyžaře ze svahů českých hor rychlým tempem. Lidé se snaží urvat poslední radovánky na sněhu a ještě spěchají do hor.  celý článek

Podle studie více než čtvrtina novinářů zvažuje odchod z médií. Mohou za to i nízké platy

vydáno 29. února 2024  18:45

Žurnalistická profese (nejen) v Česku v současnosti čelí mnoha výzvám. Novinářský svět prošel v posledních letech velkými změnami.  celý článek

Čeká Pražany konec linky 190? Místním ji částečně vezme Dvorecký most

vydáno 29. února 2024  7:00,  aktualizováno  16:56

Cestující z Beránku na Smíchov budou mít na své trase bohužel o přestup víc. Modřanští nyní chystají petici.  celý článek

Jde o konec demokratického myšlení? Společnost Meta udělala radikální rozhodnutí

vydáno 29. února 2024  11:00

Pokud vás štvou politické diskuse, na některých sociálních sítích se jim brzy vyhnete. Společnost Meta přestane svým uživatelům doporučovat politický...  celý článek