metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 11 °C

Čtvrtek 22. února 2024. Svátek má Petr
Jan Koller na loňském ročníku Memoriálu Lukáše Přibyla | foto: ČTK

Bohemáci pomohou nemocným dětem. Zesnulého šéfa Přibyla připomenou fotbalem

  16:26
Stadion Bohemians Praha 1905 ve vršovickém Ďolíčku bude v neděli hostit druhý ročník Memoriálu Lukáše Přibyla, který uctí památku fotbalového funkcionáře a někdejšího sportovního reportéra, jenž loni náhle zemřel. Akce, které se zúčastní řada osobností z fotbalového prostředí, má opět charitativní podtext. Výtěžek ze vstupného a tomboly bude věnován na léčbu dětí s cystickou fibrózou a pomůže také dvěma zdravotně postiženým dívkám.

Vrcholem memoriálu, jehož program začne ve 13 hodin, bude o dvě hodiny zápas mezi týmem Real Top Praha a starou gardou Bohemians 1905. Za Real Top mají nastoupit nejlepší střelec české reprezentace Jan Koller, trenéři Ivan Hašek s Pavlem Hoftychem, herci David Suchařípa s Ivanem Trojanem, zpěvák David Střihavka nebo bývalí hráči Bohemians 1905 Radek Sňozík s Markem Niklem.

Barvy domácích "klokanů" budou hájit klubové legendy Antonín Panenka s Karolem Dobiašem, Daliborem Slezákem a Jozefem Weberem, který v současné době vede ligový tým Bohemians Praha 1905. Půl hodiny před exhibičním zápasem začne autogramiáda.

Na nemocné děti už přispěli i sparťané

Součástí akce bude tombola a možnost získat různé relikvie. Fotbalová reprezentace dodala dres s podpisy všech hráčů, brankář Sňozík věnoval rukavice, s nimiž chytal ligové zápasy, a bývalý reprezentační zadák Nikl také věnuje část své fotbalové výbavy.

Už před memoriálem dodali finanční příspěvek fotbalisté pražské Sparty. Hlavní organizátor akce Alexandr Smita řekl, že sparťané mezi sebou vybrali 75 tisíc korun, které pořadatelé věnují na charitu. Částkou 40 tisíc korun přispěla také městská část Praha 10. V minulém roce se při prvním ročníku memoriálu vybralo 300 tisíc korun, které připadly Přibylově manželce Zoře a dceři Beatě.

Sportovní nadšenec a férový chlap zemřel mladý

  • Přibyl zemřel loni v lednu kvůli vrozené srdeční vadě.
  • Začínal jako reportér ve sportovní redakci České televize, poté se stal mluvčím Sparty a pak přešel do Bohemians 1905, kde vykonával funkci klubového ředitele.
  • V prosinci 2011 se dohodl na návratu do Sparty, jako místopředseda klubu však pracoval jen několik týdnů do svého nečekaného skonu.

gmt ura

Komentáře

Hlavní zprávy

Svépomoc je fajn věc. Nejde ji ale chtít po všech, říká kutil a moderátor Libický

vydáno 22. února 2024  13:14

Už nějaký ten rok natáčí hobby pořady. Jeho Libovky Pepy Libického jsou určeny pro všechny, kterým se líbí ručně vyrábět, rekonstruovat, budovat, tvořit,...  celý článek

Více podnikatelek by pozitivně ovlivnilo tuzemskou ekonomiku, tvrdí odborníci

vydáno 22. února 2024  4:55

Být pánem svého času by nevadilo mnohým Čechům. O podnikání je v Česku stále větší zájem. Touha po nezávislosti nabírá na síle.  celý článek

Komerční sdělení

Rohálovská desítka láká na šampionát veteránů i favority z minulých let

vydáno 22. února 2024

Jako už tradičně se sjedou i letos 24. února do Prusinovic na Kroměřížsku vyznavači běhu, aby se postavili na start 31. ročníku silničního závodu...  celý článek

Tři podivní pánové pili krev a jedli syrové holuby. Atrakce pěkně vydělávala

vydáno 21. února 2024  12:00

To bylo tak. Jednoho dne do ulice, které se v té době říkalo Kožešnická, zabloudil muž poněkud netradičního vzezření. Kalhoty jen po kolena, lýtka ve...  celý článek