metro.cz

Počasí v Praze

5 °C / 10 °C

Středa 17. dubna 2024. Svátek má Rudolf

Bohemáci pomohou nemocným dětem. Zesnulého šéfa Přibyla připomenou fotbalem

  16:26
Stadion Bohemians Praha 1905 ve vršovickém Ďolíčku bude v neděli hostit druhý ročník Memoriálu Lukáše Přibyla, který uctí památku fotbalového funkcionáře a někdejšího sportovního reportéra, jenž loni náhle zemřel. Akce, které se zúčastní řada osobností z fotbalového prostředí, má opět charitativní podtext. Výtěžek ze vstupného a tomboly bude věnován na léčbu dětí s cystickou fibrózou a pomůže také dvěma zdravotně postiženým dívkám.
Jan Koller na loňském ročníku Memoriálu Lukáše Přibyla | foto: ČTK

Vrcholem memoriálu, jehož program začne ve 13 hodin, bude o dvě hodiny zápas mezi týmem Real Top Praha a starou gardou Bohemians 1905. Za Real Top mají nastoupit nejlepší střelec české reprezentace Jan Koller, trenéři Ivan Hašek s Pavlem Hoftychem, herci David Suchařípa s Ivanem Trojanem, zpěvák David Střihavka nebo bývalí hráči Bohemians 1905 Radek Sňozík s Markem Niklem.

Barvy domácích "klokanů" budou hájit klubové legendy Antonín Panenka s Karolem Dobiašem, Daliborem Slezákem a Jozefem Weberem, který v současné době vede ligový tým Bohemians Praha 1905. Půl hodiny před exhibičním zápasem začne autogramiáda.

Na nemocné děti už přispěli i sparťané

Součástí akce bude tombola a možnost získat různé relikvie. Fotbalová reprezentace dodala dres s podpisy všech hráčů, brankář Sňozík věnoval rukavice, s nimiž chytal ligové zápasy, a bývalý reprezentační zadák Nikl také věnuje část své fotbalové výbavy.

Už před memoriálem dodali finanční příspěvek fotbalisté pražské Sparty. Hlavní organizátor akce Alexandr Smita řekl, že sparťané mezi sebou vybrali 75 tisíc korun, které pořadatelé věnují na charitu. Částkou 40 tisíc korun přispěla také městská část Praha 10. V minulém roce se při prvním ročníku memoriálu vybralo 300 tisíc korun, které připadly Přibylově manželce Zoře a dceři Beatě.

Sportovní nadšenec a férový chlap zemřel mladý

  • Přibyl zemřel loni v lednu kvůli vrozené srdeční vadě.
  • Začínal jako reportér ve sportovní redakci České televize, poté se stal mluvčím Sparty a pak přešel do Bohemians 1905, kde vykonával funkci klubového ředitele.
  • V prosinci 2011 se dohodl na návratu do Sparty, jako místopředseda klubu však pracoval jen několik týdnů do svého nečekaného skonu.

gmt ura

Autor: ČTK

Hlavní zprávy

Rozjíždějí mejdany v metru. Někdy se cestující zapojí, jindy je ve vagonu trapné „ticho“

vydáno 16. dubna 2024  16:10

Radek Lembacher dělá marketing, Vašek Komárek zase pracuje na Rádiu Impuls. Jejich společnou vášní je karaoke. Pro veřejnost ho pořádají v Elpíčku na...  celý článek

„Teď můžeme určovat trendy a překvapit. To, co jsme už vydali, je odvážnější“

vydáno 16. dubna 2024  7:00

Kapela Mirai, nesoucí jméno svého frontmana Miraie Navrátila, obráží česká pódia už deset let. „Tak to pěkně vyšlo k výročí, že vydáváme čtvrtou desku,“...  celý článek

Češi si potrpí na kvalitu. Radši si připlatí za konopí než nějaké jiné bylinky

vydáno 15. dubna 2024  18:00

Svět kanabinoidů se rozpíná, aktivisté chtějí potlačit černý trh. Až tři rostlinky marihuany na dospělou osobu v jedné domácnosti a legální držení...  celý článek

ÚS vyhlásí, jak rozhodl o stížnosti bývalého auditora NATO, žádá náhradu škody

vydáno 17. dubna 2024  0:17

Ústavní soud (ÚS) dnes vyhlásí, jak rozhodl o stížnosti bývalého auditora NATO Jana Vylity. Domáhá se náhrady škody způsobené rozhodnutím Národního...  celý článek