metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 18 °C

Pátek 24. května 2024. Svátek má Jana

Budu v každé ulici v Praze 5, slibuje strážník v kontroverzní kampani

  9:00aktualizováno  13:45
Chtě nechtě byla městská policie zatažena do předvolebního boje. V ulicích Prahy 5 za jednu ze stran agitují figuríny strážníků. V tomto případě prý o porušení zákona nejde, podle čtenáře se ale stejný kandidát dopouští denně přestupku, protože nechává své stranické vozy parkovat na chodníku.
Tenhle strážník vám v případě potřeby bude pendrek platný. | foto: Metro.cz

Přestože figuríny, které v úterý zaplavily ulice Prahy 5, připomínají spíše náborovou kampaň pražských strážníků, jde o kampaň volební. Stojí za ní Jan Skalický (Pro Prahu), který chce být starostou pětky a panáčky v uniformě chce upozornit na nutnost posílení strážníků v této části metropole. „Strážníci musí být v ulicích vidět a městská část musí zajistit, aby se zde lidé cítili bezpečně. To se v posledních letech bohužel neděje,“ uvedl.

Dobré úmysly, ale kandidát slibuje nemožné

Metro.cz se zeptalo také městské policie, zda jí tento způsob kampaně vadí. Mluvčí Irena Seifertová nechala věc prošetřit právním odborem, zákon prý porušen nebyl. To by se stalo jen tehdy, pokud by někdo stejnokroj strážníka nosil neoprávněně. Evidentně ale ze zatažení do volební kampaně strážníci nadšení nejsou.

„Otázku zda jednáním některé osoby mohlo zároveň dojít k zásahu do pověsti městské nebudeme s ohledem na probíhající předvolební kampaň jakkoliv komentovat,“ sdělila mluvčí Seifertová. Problém tak je už spíše jen v tom, že Skalického slib - mít strážníka v každé ulici pětky - je jen zbožným přáním. V této městské části je totiž přes 500 ulic, strážníků tu působí jen lehce přes stovku. Tabulkově by jich tu bylo třeba 135.

Auta Skalického parkují na chodníku

Vůz kandidujícího Jana Skalického stojí v blízkosti Andělu na chodníku.
Vůz kandidujícího Jana Skalického stojí v blízkosti Andělu na chodníku.
  • Pokud by se chtěli strážníci za zneužití své uniformy do volební kampaně pomstít, mají podle čtenáře Davida Diessnera výbornou možnost. „Každý den je v ulici Ostrovského před Ženskými domovy na chodníku zaparkováno jedno a někdy i dvě vozidla Škoda Citigo, kterými si zde kandidát Jan Skalický dělá reklamu na úkor přestupku,“ upozorňuje Diessner.
  • Politik se proti nařčení z dopravního přestupku ohradil. „Auta volebního týmu rozhodně nestojí na chodníku jako reklama, ale z důvodu nakládky a vykládky materiálu, jelikož je nákladní výtah z této strany budovy a je tam i nájezd na chodník, aby byla možná manipulace se zbožím. V budově Ženských domovů máme volební štáb a z toho důvodu je zde velká frekvence pohybu těchto vozidel," uvedl Skalický.
Autoři: Tomáš Belica, Lukáš Hrábek Metro.cz

Hlavní zprávy

Ve slovenštině plánuji celé album, říká zpěvák s hlubokým sametovým hlasem Adam Pavlovčin

vydáno 24. května 2024  6:15

Vystupuje pod jménem Adonxs a v Praze ho naživo můžete vidět 31. května. V rámci Prague Open Air se představí na Občanské plovárně, kam si pozval i...  celý článek

Šéf festivalu Rock for People sní o Red Hot Chilli Peppers a System Of A Down

vydáno 20. května 2024  12:57

Michal Thomes dokázal z lokální akce vydupat mezinárodně uznávaný festival obřích rozměrů. Šéf festivalu Rock for People deníku Metro říká, že se letos...  celý článek

Mládí vpřed! Slavný pochod obsadili teenageři, neztratil se ani editor deníku Metro

vydáno 20. května 2024  5:03

Nejslavnější český pochod Praha-Prčice ovládl deštivou sobotu. Ti největší odvážlivci se vydali na nejdelší, 75 kilometrů dlouhou trasu. V cíli panovaly...  celý článek

Deset hodin čekání. Pětiapůltunovému motýlovi hrozil nekoordinovaný let

vydáno 19. května 2024  18:55

Praha v sobotu zažila nečekanou podívanou. Lidé, kteří mířili k Národní třídě vstoupit do běžně nepřístupných domů a užít si výjimečné výhledy na město z...  celý článek