metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 23 °C

Neděle 16. června 2024. Svátek má Zbyněk

Byla sexbombou bez kalhotek, teď hraje Stoneová asexuální matku pornokrálovny

  9:00
To je ale proměna. Pokud jste nepoznali herečku Sharon Stoneovou, která jako kráska před dvaceti lety vyrážela mužům dech pouhým přehozením nohy přes nohu, nezoufejte. Nemohl ji poznat ani její vlastní manažer, který ji zastupuje už 30 let. Zoufale ji hledal, zatímco ona stála opodál a posmívala se mu. Maskéři totiž odvedli perfektní práci a z herečky udělali upjatou katolickou matku.
Sharon Stoneová jako upjatá matka ve filmu Lovelace: Pravdivá zpověď královny

Sharon Stoneová jako upjatá matka ve filmu Lovelace: Pravdivá zpověď královny porna | foto: H.C.E.

Info o filmu

  • Žánr: životopisné drama
  • Režie: Rob Epstein, Jeffrey Friedman
  • Hrají: Amanda Seyfried, James Franco, Sarah Jessica Parker a další
  • USA, 2013, 92 minut

V novém filmu Lovelace: Pravdivá zpověď královny porna ze sebe Stoneová udělala nepříjemnou semetriku z dělnické třídy. A je prakticky k nepoznání. "Byla to sranda, když mě měl můj manažer vyzvednout a projel autem kolem mě a pořád mě vyhlížel. Je skvělé se stát tou postavou natolik, že vás lidé už ani nepoznávají," směje se Stoneová.

Fakt, že se Stoneová v novém snímku ztratila v ženu, která je taková nijaká a obyčejná, ji přijde vtipné hlavně kvůli jejím začátkům v branži. "Když jsem stála na startovní čáře mé kariéry, protože si lidé nemysleli, že jsem na to dost sexy a dost hezká. Můj manažer mi volal a říkal mi: Tu roli ti nedali, protože podle nich nejsi dost velká kočka. Byla jsem v té době hrozný knihomol a byla jsem pořád zalezlá doma u knihovny," vzpomíná herečka.

Sharon Stoneová ve filmu Základní instinkt
Sharon Stoneová ve filmu Základní instinkt
Sharon Stoneová ve filmu Základní instinkt

Z filmu Základní instinkt

Naštěstí měla v té době pár vlivných přátel. "Mou dobrou přítelkyní byla editorka časopisu Playboy Marilyn Grabowská, která mi nabídla, abych nafotila nějaké fotky. Přišlo mi to přitažené za vlasy. Ale ona říkala: Musíš použít mozek. Když řekneš lidem, že jsi sexy, oni si to pak budou myslet. Takže jsme nakonec to focení pro Playboy udělali a lidi si o mě najednou začali myslet, že jsem sexbomba. A pak jsem dostala roli v Základním instinktu, kde jsem se mohla do této superkrásné a sexy postavy i vcítit," říká Stoneová.

Být nahý bylo dřív jednodušší

  • Nahota ve filmu není pro Stoneovou žádná překážka, která by ji měla rozhodit.
  • Naopak ji víc štvou způsoby, jakými se nahotě snaží lidé při natáčení zabránit.
  • "Je to hrozné, když pak vidíte, že má žena přilepené k hrudi nějaké divné tupé. Před ničím vás to neuchrání a úplně vás to vyhodí ze scény," myslí si Stoneová.
  • "Vzpomínám si, že se můj otec ošíval, když jsem natočila Základní instinkt. Ptal se mě, jestli je nutné, abych v tom filmu byla pořád tolik nahá. A já mu na to řekla: Hraju sociopatckého sexuálního vraha. A on se zadíval do dálky a řekl: To máš vlastně pravdu," vzpomína Stoneová.

A potom už to byla historie. Až na to, že se Stoneová ocitla v úplně opačné situaci než na začátku. "Už mě pak chtěli jen v rolích sexy holek. Ale to bylo skvělé, protože kdo by nechtěl být úžasný a krásný a sexy? Jiné role jsem tehdy ani neznala. To až teď se dostávám i k jiným postavám. Lidé si mysleli, že jsem sexsymbol, ale to je směšné, protože by si to nemysleli, kdyby mě viděli poránu. Až taková kočka jsem po probuzení nebyla," říká herečka.

Autor:

Hlavní zprávy

Stopy po okupačních kulkách, které vydržely na fasádě a také vlajkodržáky na Letné

vydáno 16. června 2024  11:30

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

České pivovary kráčejí k udržitelnosti a zároveň se snaží šetřit životní prostředí

vydáno 15. června 2024  8:32

Radegast chce zadržet v krajině více vody, než sám spotřebuje. Tento projekt přijde na miliony korun. Plzeňský Prazdroj zase vyvinul úspornější chladič...  celý článek

Benjamin Netanjahu je pro Izrael větší hrozba než Hamás, říká muž, který sloužil v Gaze

vydáno 13. června 2024  18:20

David Shorf sloužil v izraelské armádě, byl zástupcem šéfredaktora Lidových novin, hrál v kapele Raketa Bořka Slezáčka, nyní se pohybuje v marketingu,...  celý článek

Nájemní zabijáci neexistují? Vrah naoko je romantická komedie šmrncnutá krimi zápletkou

Strážce streamu
vydáno 14. června 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Skutečnými událostmi inspirovaná komedie o učiteli a policejním důstojníkovi v jednom, který se pro úspěch tajných akcí musí vydávat za nájemné zabijáky...  celý článek