metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 28 °C

Čtvrtek 18. července 2024. Svátek má Drahomíra

„Chceme děti nadchnout pro gastronomii a ukázat jim i to, že u vaření stráví čas s rodinou“

  14:30
„Chceme děti nadchnout pro gastronomii a ukázat jim i to, že u vaření stráví čas s rodinou“ - Zapojují se vaše děti nadšeně do příprav jídla? Zpestřete jim léto kurzem vaření. Víte, že existují kurzy vaření šité na míru dětem? V Praze můžete vyrazit hned na několik míst – na jednodenní kurz, nebo dokonce na příměstský tábor.
Dětské kurzy vaření jsou plné zábavy. | foto: Jakub Zeman

V centru města se na adrese Národní 28 nachází centrum UM, za kterým stojí lidé z Ambiente. Dětské odpolední kurzy, na nichž si vyzkouší hamburgery a boloňské špagety (od krájení přes mletí až po finální úpravu masa), vede známý řezník František Kšána a kreativní šéfkuchař Tomáš Valkovič, oba také tatínci.

„Jak připravit kvalitní jídlo, si dítě nese celý život a předává ho dál. Je úžasné, že na všechny kurzy chodí lidé s podobnou ‚krevní skupinou‘ a vždy si lidsky sedneme. Baví mě na tom právě předávání zkušeností. Samotného mě to posouvá,“ doplňuje Kšána.

Potkat ho děti mohou i na letním příměstském táboru, který centrum pořádá. Sestavu aktivit i lektorů pak doplní třeba i kurz zaměřený na chléb a rohlíky se šéfpekařem Esky Jardou Kozdělkou, výlet na farmu a sběr jedlých květů, řeznický kurz zmíněného Fandy Kšány, zdobení cupcakes s Lelí Hnidákovou, pečení narozeninového dortu, domácí těstoviny a spousta dalších dobrot, výletů, a především závěrečná hostina pro rodiče. „Chceme děti nadchnout pro gastronomii a vaření, ukázat jim různá řemesla a také že u jídla a jeho přípravy mohou strávit hezké chvíle se svými nejbližšími,“ vysvětluje manažerka UM Jana Slabá.

Na sladké výrobky se zaměřuje tým IPPA Café hned za rohem, v Jungmannově ulici. Na budoucí cukráře a cukrářky čekají třeba barevné francouzské makronky nebo španělské churros, které k dokonalosti vybrousí na odpoledních kurzech i na letních táborech. V Praze 7 se můžete poohlédnout hned po dvou místech. První je Studio Metlička, kde probíhají jak odpolední, tak víkendové kurzy a kroužky zaměřené třeba na oblíbené donuty, pizzu nebo sushi. A i tady připravili příměstské tábory. Děti se pomocí jídla mohou dokonce vydat až do Itálie nebo Francie. Podobnou nabídku připravilo i Chefparade Studio v holešovické tržnici. Na jednodenních kurzech i příměšťáku se odráží světová kuchyně – pasta, sushi, mexická, ale i česká.

Autor: Petr Holeček Metro.cz

Hlavní zprávy

Před pětatřiceti lety stačilo razítko od obvoďáka. V současnosti jsou někteří pro psychotesty a zbrojní pas

vydáno 17. července 2024  16:00

Když padl v roce 1989 režim, dostali se Češi ke svobodě cestování, projevu, podnikání, ale i ozbrojování. Je to evergreen především ve Spojených státech....  celý článek

„Učit peníze“ by měla škola. Rodiče přenášejí odpovědnost za finanční gramotnost na erár

vydáno 17. července 2024  6:19

Na finanční neznalosti vydělávají podvodníci. Když vás zavalí ciframi, procenty, úrokovými sazbami a opentlí to růžovou budoucností, často uspějou.  celý článek

Když ještě na trhu řehtali koně. Jak to vypadalo na Václaváku v polovině 19. století

vydáno 17. července 2024  15:43

Miluju Prahu a deník Metro vybírají nejkrásnější pražské veduty. Neznámé a méně známé pohledy na město od starých mistrů.  celý článek

Ostravské léto s hudbou. Posílená doprava, zákaz psů i seznamovací apka

vydáno 17. července 2024  14:35

Před cestou do Ostravy nezapomeňte, že s klasikou neuspějete. Colours budou přijímat pouze platební karty.  celý článek