metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 10 °C

Úterý 16. dubna 2024. Svátek má Irena

Cirkopolis. Letos se rozroste také na scénu Divadla Ponec

  11:52
Mezinárodní festival nového cirkusu nabídne letos laureáty prestižního ocenění CircusNext i další přední umělce z celé Evropy. Čtvrtý Cirkopolis se koná od 13. do 18. února tradičně v Paláci Akropolis, ale nově také v Divadle Ponec v Praze.
Autour du Domaine

Autour du Domaine | foto: Cirkopolis.cz/TęVasil TasevskiMetro.cz

„Máme radost, že i letošní Cirkopolis navazuje na progresivní dramaturgii minulých ročníků. Festival zahájí představení Taival finské Company Nuua, které hravě mísí současný tanec, žonglování a vizuální divadlo na jevišti,“ říká za pořadatele Šárka Maršíková, ředitelka Cirqueonu.

Druhým zahraničním hostem je francouzské cirkusové představení Autour du Domaine, které se opírá o techniku chůze na laně. Dílo inspirované knihou Du Domaine a režírované laureátkou CircusNext Marií Collé uvidí zájemci v Divadle Ponec.

Zde vystoupí také další laureát CircusNext Alexander Vantournhout z Belgie, a to s představením Aneckxander. „Bude zajímavé sledovat, jak bude právě na tuto minimalistickou scénu pro jedno akrobatické tělo reagovat české publikum. Alexander je v něm po celou dobu nahý, balancuje na tenké hranici tragédie a komedie a přepisuje autobiografii vlastního těla. Výsledkem je syrový autoportrét, ve kterém je lidské tělo zcela odhalené, avšak zároveň se snaží uniknout všem zvědavým očím,“ přibližuje Petr Boháč, divadelní dramaturg Paláce Akropolis.

Předposlední den Cirkopolisu bude patřit francouzskému duu Cie Sacékripa. Benjamin de Matteis a Mickäel Le Guen se v představení sejdou nad sklenkou dobrého vína. Svérázně manipulují objekty a snaží se předejít všem katastrofám, které mimoděk neustále přicházejí.

Letos se také dramaturgie vrací k původnímu projektu. Po celou dobu konání festivalu tak bude v Cirqueonu probíhat zkoušení představení pro závěrečný večer s názvem Cirkopolis vol. 4.

Více informací najdete na cirkopolis.cz. Vstupenky jsou k mání v kavárně Paláce Akropolis a v síti GoOut.

Autor: Pavel Urban Metro.cz

Hlavní zprávy

Rozjíždějí mejdany v metru. Někdy se cestující zapojí, jindy je ve vagonu trapné „ticho“

vydáno 16. dubna 2024  16:10

Radek Lembacher dělá marketing, Vašek Komárek zase pracuje na Rádiu Impuls. Jejich společnou vášní je karaoke. Pro veřejnost ho pořádají v Elpíčku na...  celý článek

„Teď můžeme určovat trendy a překvapit. To, co jsme už vydali, je odvážnější“

vydáno 16. dubna 2024  7:00

Kapela Mirai, nesoucí jméno svého frontmana Miraie Navrátila, obráží česká pódia už deset let. „Tak to pěkně vyšlo k výročí, že vydáváme čtvrtou desku,“...  celý článek

Češi si potrpí na kvalitu. Radši si připlatí za konopí než nějaké jiné bylinky

vydáno 15. dubna 2024  18:00

Svět kanabinoidů se rozpíná, aktivisté chtějí potlačit černý trh. Až tři rostlinky marihuany na dospělou osobu v jedné domácnosti a legální držení...  celý článek

Expřítelkyni bil paličkou a bodal. Vzala na mě lahev vína a nůž, hájí se souzený

vydáno 16. dubna 2024  18:12

Svoji bývalou družku podle kriminalistů tloukl dvaapadesátiletý muž paličkou na maso. A když se mu pokusila utéct, dostihl ji a chytil za čelist tak...  celý článek