metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 12 °C

Čtvrtek 29. února 2024. Svátek má Horymír

Další 1 fotografie v galerii
Kapely Dream Theater zahraje v Praze 28. června. | foto: Roadrunner records

Do metropole dorazí HIM i australští Sheppard

  11:24
Metal, rock i pop. Letní koncerty slibují klasiku i hudební objevy. Nejbližší koncert, který ještě dnes roztančí Forum Karlín, je vystoupení americké skupiny Dream Theater.

Kolik za to?

Koncerty potěší fanoušky různých žánrů. Kolik si připravit peněz?

  • Vstupenky na festival Prague Sounds Good, kde vystoupí američtí Dream Theater, stojí 990 korun k stání a 1390 korun k sezení.
  • Nejlevnější lístky na vystoupení Sheppard stojí v předprodeji 350 korun.
  • Vstupenky na koncert Eagles of Death Metal jsou k dispozici od 450 korun v pokladně klubu a v tradičních předprodejních sítích.
  • Nejlevnější lístek na koncert finských HIM stojí v předprodeji 990 korun.

Klasici progresivního rocku po roce a půl opět rozezní své nástroje v Česku. Jejich koncert je součástí jednodenního festivalu Prague Sounds Good. Hudební večer, který se koná dnes, zahájí v 18.30 hodin slovenská skupina Persona Grata, po které převezmou pódium o hodinu a půl později britští Black Star Riders. Dream Theater, hlavní hvězdy večera, pak vystoupí s programem na oslavu třicátého výročí své existence v půl desáté.

Koncem června se v Praze zastaví také australský hudební objev posledních let. Do Lucerna Music Baru zavítají již toto pondělí Sheppard. Kapela, v jejímž jádru stojí sourozenci George, Amy a Emma Sheppardovi, se v Česku představí vůbec poprvé. Skupinu katapultoval na vrchol hudebních hitparád hit Geronimo, se kterým Sheppard v australské hitparádě porazili například i Pharrella Williamse se songem Happy.

Australská skupina Sheppard.

O dost tvrdší muziku zažije Lucerna Music Bar hned den poté. 30. června do Prahy dorazí americká rocková parta Eagles of Death Metal. Kapela vznikla koncem devadesátých let jako bokovka zpěváka Queens of the Stone Age Joshe Hommea a jeho kamaráda Jesse Hughese. Navzdory svému jménu hraje skupina Eagles of Death Metal klasický garážový rock říznutý Rolling Stones. V Praze američtí rockeři vystoupí s britskou kapelou Dolomite Minor.

Začátkem srpna pro změnu do Prahy dorazí finská metalová legenda – HIM. Kapela se, možná trochu nečekaně, vrací do Česka po roce. Loni finská legenda zazářila na festivalu Benátská. Tentokrát se kapela, vycházející z vlivů Black Sabbath, Metalliky či Soundgarden, představí v klubovém prostředí.

HIM hrábnou do strun v klubu Roxy už 3. srpna. Na své si však o prázdninách přijdou i fanoušci české muziky. V úterý 30. června v rámci hudební akce Cargo Gallery vystoupí na nábřeží Edvarda Beneše hudební duo DVA.

17. července náplavku roztančí hned trojice kapel – Midi Lidi, Čoko voko a Ventolín. Česká popová stálice Monkey Business na nábřeží Edvarda Beneše dorazí poslední červencovou sobotu.

V Divadle Bez zábradlí pro změnu zahraje první srpnovou neděli Čechomor a nedaleko Prahy, v Úvalech tradičně vystoupí v polovině srpna domácí rocková banda Divokej Bill.

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Orientační běžci se při Adamovském sprintu popasují s kopcovitým terénem

vydáno 29. února 2024

Čtyřapůltisícové město v úzkém údolí řeky Svitavy, odkud po obou stranách strmě stoupají stráně vzhůru – tak lze nejlépe popsat Adamov, který za svůj...  celý článek

Pokaždé se těším na emoce v sále, říká výkonná ředitelka ČFTA Tereza Rychnovská

vydáno 28. února 2024  20:00

V sobotu 9. března budou v přímém přenosu České televize předány filmové ceny Český lev. Podle čeho se vybírají nejen moderátor a hudebníci a jak dlouho...  celý článek

Hluk a tma. Vlezli jsme do metra D. Pod Pankrácí se pracuje 24 hodin denně, sedm dní v týdnu

GALERIE
vydáno 28. února 2024  14:40

Nepříjemný pravidelný zvuk se rozléhá tunelem. Vydává ho couvající bagr. Kravál je to opravdu pronikavý. Musí být. V hlučném prostředí stavby metra to ani...  celý článek

V kostele na Malé Straně straší. Řádí tu vdova a mnich, co jej vozí bezhlaví kozlové v kočáře

vydáno 28. února 2024  11:00

Mezi ulicemi Říční, Všehrdova a Besední na samém okraji Malé Strany zůstal poněkud pozapomenutý Malostranský špitál. Spolu se středověkým kostelíkem,...  celý článek