metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 8 °C

Úterý 5. března 2024. Svátek má Kazimír
Mark Knopfler | foto: ČTK

Do Prahy se v květnu vrátí kytarista a zpěvák Mark Knopfler

  14:31
Kytarista a zpěvák Mark Knopfler 7. května opět vystoupí v Praze. Hudebník známý ze své úspěšné sólové kariéry i jako lídr skupiny Dire Straits v O2 areně představí své osmé album Privateering. Do Česka přijede Knopfler popáté, tři roky od svého posledního vystoupení v O2 areně.

"Nové album Privateering vychází 3. září a Knopfler jej se svou kapelou podpoří na sérii koncertů od dubna do července 2013," uvedl za pořádající společnost Live Nation informoval Petr Novák. Vstupenky v cenách od 990 do 1790 korun budou v prodeji od 18. září ve sběrnách společnosti Sazka. Přednostní předprodej pro členy fanklubu se uskuteční od 3. do 10. září.

Moje písně provází lidi životem

Studiová nahrávka Privateering obsahuje dvacet skladeb a je to vůbec první dvojalbem v pětatřicetileté Knopflerově sólové kariéře. "Čím jsem starší, tím víc chci psát. Celý proces si užívám víc než kdy jindy, psaní, nahrávání i živé hraní. Baví mě všechno," sdělil Knopfler.

Kromě materiálu z nového alba se fanoušci od Knopflera a jeho osmičlenné kapely dočkají i starších hitů. "Naše staré skladby se pro mnohé staly v podstatě ukazateli na cestě životem. Budu samozřejmě hrát tyhle věci občas jinak, abych je udržel naživu a aby pro mě byly smysluplné a nepůsobily jako kabaret. Jsou však skladby, které když nezahrajete v jejich původní verzi, tak pro hodně lidí svět přestane být tím, čím býval. Zkrátka rád hraju staré písně, které jsem složil, a lidé je rádi slyší," sdělil Knopfler.

Mark Knopfler

  • Během své hudební kariéry Knopfler prodal více než 120 milionů alb, a to jak sólově, tak s kapelou Dire Straits, jejíž poslední koncert se uskutečnil před dvaceti lety.
  • Několikanásobný držitel ceny Grammy v Dire Straits spojil své ironické texty s osobitou technikou hry na kytaru, a vytvořil tak hity jako Money For Nothing, Sultans Of Swing, Romeo and Juliet nebo Walk Of Life.
  • Produkoval nahrávky Boba Dylana a Randy Newmana, je také autorem několika soundtracků.

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Přerovská padesátka a její varianty lákají širokou veřejnost na túru

vydáno 5. března 2024  13:34

Okolím Přerova projde v sobotu 9. března 42. ročník pochodu Přerovská padesátka neboli Memoriálu Jiřího Caletky, pojmenovaného podle jednoho z jeho...  celý článek

Nejpracovitější filmová herečka Petra Hřebíčková hledá chlapa. Už zase

vydáno 5. března 2024  12:31

Nová komedie od tvůrců hitu Ženy v běhu se blíží do kin. Dostane v ní oblíbená herečka možnost zazářit i jinak než jako obvykle? Tedy jako ztrhaná matka...  celý článek

První sirkárna v Sušicích? Ne, vznikla v pražském Karlíně, tvrdí filumenisté

vydáno 5. března 2024  4:12

Filumenie je sběratelský obor věnovaný hlavně sbírání zápalkových nálepek, ale také související dokumentace, stojánků na zápalky a dalších s tím spojených...  celý článek

Vědmy mají konkurenci. Věštit už umí také umělá inteligence a nemýlí se

vydáno 4. března 2024  12:00

V současném digitálním světě se umělá inteligence (AI) zarývá čím dál více do kůže společnosti.  celý článek