metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 19 °C

Středa 4. října 2023. Svátek má František
Stadion Ďolíček | foto: Sundance Kid - Wikimedia Commons

Ďolíček se má vystěhovat do Silvestra. Stihneme ho zachránit, říkají klokani

  12:33
Majitel Ďolíčku o měsíc prodloužil klubu Bohemians 1905 výpověď z nájmu. Fotbalový klub nedostane k poslednímu listopadu výpověď z nájemní smlouvy k Ďolíčku, kterou mu v září zaslal majitel stadionu Bohemians Real.

Společnost prodloužila lhůtu o měsíc do 31. prosince, aby se získalo více času na definitivní uzavření smlouvy o výměně stadionu za sousední pozemky s Prahou 10. „Majitel nám prodloužil smlouvu do konce roku a nám teď nezbývá než čekat a doufat, že se koncem listopadu vytvoří na magistrátu koalice, která by naši věc podpořila,“ říká mluvčí klokanů Tomáš Mutinský.

Směnu zablokoval magistrát

Majitel a městská část se již dříve domluvili na směně stadionu za sousední pozemky v hodnotě 60 milionů korun a doplatek 49 milionů korun. Součástí dohody je také nájemní smlouva mezi městskou částí a Bohemians 1905 na dvacetileté užívání Ďolíčku za symbolickou korunu ročně. Jenže smlouvu mezi majitelem stadionu a Prahou 10 stále formálně neschválil magistrát.

Proti transakci se stavěli hlavně zastupitelé TOP 09, která však po nedávných komunálních volbách s největší pravděpodobností nebude vládnout magistrátu ani Praze 10. „Momentálně čekáme na stanovisko magistrátu, situace je teď posuzována právníky. Rada by měla zasednout tento týden, do té doby neočekáváme, že by se v celé věci mělo udát něco nového,“ říká Jan Charvát, mluvčí Prahy 10.

Jsme optimističtí, říkají klokani

Vedení klubu vítá posunutí výpovědi z nájmu o měsíc a věří, že se vše podaří uzavřít a nedojde na krizový scénář, který by znamenal muset v zimní přestávce hledat jiný stadion. „To je dostatečný prostor k tomu, aby se vše vyřešilo. Jsme optimisté,“ řekl ředitel Bohemians 1905 Ladislav Valášek. „Koaliční jednání teprve probíhají, zastupitelstva ještě nejsou ustanovena. Až se tak stane, budou naši záležitost řešit,“dodal Valášek.

Stadion v Ďolíčku v minulosti nesplňoval prvoligové podmínky, proto ho Bohemians 1905 museli v roce 2010 na dvě ligové sezony opustit a přesunout se do nedaleké Synot Tip Areny, kde je doma Slavia.

Komentáře

Hlavní zprávy

Lahodná smetánka na kolejích. Nesmrtelný Orient Expres dnes slaví 140 let

vydáno 4. října 2023  11:59

Premiérové železniční spojení napříč Evropou, hotelový nadstandard zahrnující přepychovou lůžkovou úpravu a špičková kuchyně připravovaná kuchařskými...  celý článek

Taxi v Praze už nikdy nesmí být jako dřív, říkají manažeři značky SVEZ.SE

vydáno 4. října 2023  11:49

Kornel Altman a Jakub Paroulek. Dva dlouholetí kamarádi. Bývali úspěšní reprezentanti ve veslování, kteří šli do rizika a rozhodli se, že úplně od podlahy...  celý článek

Karlín očima Karlíňanů. Příběhy této čtvrti jsou různorodé, napínavé, zábavné i dojemné

vydáno 4. října 2023  4:55

Vesnický, sousedský, malý, hezky rovný, zelený, moderní, kancelářský i drahý. Takový je podle místních pražský Karlín. Ti se společně podíleli na knize,...  celý článek

Komerční sdělení

INGDOP: machři na dopravní stavby

vydáno 4. října 2023

Stavební společnost INGDOP nabízí zkušenost, odbornost a spolehlivost a poskytuje komplexní služby nejen v dopravním stavitelství. Má za sebou 30 let...  celý článek