metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 23 °C

Úterý 21. května 2024. Svátek má Monika

Ďolíček se má vystěhovat do Silvestra. Stihneme ho zachránit, říkají klokani

  12:33
Majitel Ďolíčku o měsíc prodloužil klubu Bohemians 1905 výpověď z nájmu. Fotbalový klub nedostane k poslednímu listopadu výpověď z nájemní smlouvy k Ďolíčku, kterou mu v září zaslal majitel stadionu Bohemians Real.
Stadion Ďolíček | foto: Sundance Kid - Wikimedia Commons

Společnost prodloužila lhůtu o měsíc do 31. prosince, aby se získalo více času na definitivní uzavření smlouvy o výměně stadionu za sousední pozemky s Prahou 10. „Majitel nám prodloužil smlouvu do konce roku a nám teď nezbývá než čekat a doufat, že se koncem listopadu vytvoří na magistrátu koalice, která by naši věc podpořila,“ říká mluvčí klokanů Tomáš Mutinský.

Směnu zablokoval magistrát

Majitel a městská část se již dříve domluvili na směně stadionu za sousední pozemky v hodnotě 60 milionů korun a doplatek 49 milionů korun. Součástí dohody je také nájemní smlouva mezi městskou částí a Bohemians 1905 na dvacetileté užívání Ďolíčku za symbolickou korunu ročně. Jenže smlouvu mezi majitelem stadionu a Prahou 10 stále formálně neschválil magistrát.

Proti transakci se stavěli hlavně zastupitelé TOP 09, která však po nedávných komunálních volbách s největší pravděpodobností nebude vládnout magistrátu ani Praze 10. „Momentálně čekáme na stanovisko magistrátu, situace je teď posuzována právníky. Rada by měla zasednout tento týden, do té doby neočekáváme, že by se v celé věci mělo udát něco nového,“ říká Jan Charvát, mluvčí Prahy 10.

Jsme optimističtí, říkají klokani

Vedení klubu vítá posunutí výpovědi z nájmu o měsíc a věří, že se vše podaří uzavřít a nedojde na krizový scénář, který by znamenal muset v zimní přestávce hledat jiný stadion. „To je dostatečný prostor k tomu, aby se vše vyřešilo. Jsme optimisté,“ řekl ředitel Bohemians 1905 Ladislav Valášek. „Koaliční jednání teprve probíhají, zastupitelstva ještě nejsou ustanovena. Až se tak stane, budou naši záležitost řešit,“dodal Valášek.

Stadion v Ďolíčku v minulosti nesplňoval prvoligové podmínky, proto ho Bohemians 1905 museli v roce 2010 na dvě ligové sezony opustit a přesunout se do nedaleké Synot Tip Areny, kde je doma Slavia.

Autor: Filip Jaroševský Metro.cz

Hlavní zprávy

Banán bez kalhot a hláškující Reynolds. Komedie, která možná připomene Pelíšky

vydáno 20. května 2024  18:02

Režisér John Krasinski natočil fantasy komedii o dívce, která po nehodě začne vidět imaginární přátele ostatních lidí. Autoři hledají odpovědi na...  celý článek

Šéf festivalu Rock for People sní o Red Hot Chilli Peppers a System Of A Down

vydáno 20. května 2024  12:57

Michal Thomes dokázal z lokální akce vydupat mezinárodně uznávaný festival obřích rozměrů. Šéf festivalu Rock for People deníku Metro říká, že se letos...  celý článek

Mládí vpřed! Slavný pochod obsadili teenageři, neztratil se ani editor deníku Metro

vydáno 20. května 2024  5:03

Nejslavnější český pochod Praha-Prčice ovládl deštivou sobotu. Ti největší odvážlivci se vydali na nejdelší, 75 kilometrů dlouhou trasu. V cíli panovaly...  celý článek

Deset hodin čekání. Pětiapůltunovému motýlovi hrozil nekoordinovaný let

vydáno 19. května 2024  18:55

Praha v sobotu zažila nečekanou podívanou. Lidé, kteří mířili k Národní třídě vstoupit do běžně nepřístupných domů a užít si výjimečné výhledy na město z...  celý článek